Wygrana SPR Grunwald na inaugurację sezonu 2022/2023

• Dodano: 2022-09-19 10:30

W niedzielę 18 września piłkarze ręczni SPR Grunwald Ruda Śląska rozegrali pierwsze spotkanie w sezonie 2022/23.

Na wyjeździe rywalem Grunwaldu była drużyna MKS Ustroń

Początkowe minuty były wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. Skuteczny z lewego skrzydła był w tym okresie Robert Kurzawa. Później udało się rudzianom wyjść na kilku bramkowe prowadzenie. Do szatni zawodnicy z Rudy Śląskiej schodzili z dwiema bramkami przewagi 13:15.

W drugiej połowie zespołowi gospodarzy udało się odrobić straty, a nawet w pewnym momencie wyjść na prowadzenie. Końcówka spotkania należała już do Grunwaldu. Dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym rzutom w ataku rudzianie odskoczyli rywalom na kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Warto zaznaczyć, że duży udział we wczprajszy, zwycięstwie mieli bramkarze. Łukasz Błaś raz po raz powstrzymywał rzuty rywali, a Jakub Sekuła obronił aż 5 rzutów karnych.

Wygrana dała szczypiornistom z Rudy Śląskiej motywację do jeszcze cięższej pracy. Wciąż należy poprawić kilka elementów w grze zielonych. Kolejny mecz już za tydzień w Krakowie gdzie SPR Grunwald Ruda Śląska zmierzy się drużyną akademików AGH.

Skład: Błaś, Sekuła, Kurełek 8, Pilarz 5, Niedźwiedzki 5, Kurzawa 4, Skutela 4, Hadam 2, Matuszewski 2, Wolnic, Mauer, Misiak, Talaga, Ząbczyńśki, Podolski

Trener: Andrey Khapal