Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wyniki sondy: Na kogo zagłosują czytelnicy portalu w drugiej turze wyborów prezydenckich

 • Dodano: 2020-07-10 09:00

W ubiegłym tygodniu uruchomiliśmy specjalną sondę, w której nasi czytelnicy mogli wskazać kandydata, na którego zamierzają zagłosować w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Wczoraj, o godzinie 9:00 zamknęliśmy sondaż i sprawdziliśmy poprawność oddanych głosów. Łącznie oddano 361 głosów, z czego najwięcej, bo aż 228 otrzymał Rafał Trzaskowski. Na drugim  miejscu znalazł się Andrzej Duda ze 133 głosami. 

 • Rafał Trzaskowski - 228 głosów
 • Andrzej Duda - 133 głosy

WYNIKI SONDY

Czy wyniki sondy będą miały swoje odzwierciedlenie w niedzielnych wyborach? Przekonamy się już za trzy dni. 

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony. 


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • Aneta

  Nie wierzę w ten sondaż dokladnie jest chyba odwrotnie... ściema jakich malo

 • rado

  Komedia. Wstyd mi za Polaków tchórzy wybierają pomiędzy dwoma betonami partyjnymi. Nie dziwię się tym, którzy chcą wyjechać z fikcyjnego państwa gdzie jest możliwy wybór między rozdawnictwem a sprzedawczykami unijnymi ... . Dla mnie to nie ludzie, a nafaszerowane telewizyjną propagandą pachołki.

 • Bytom

  PANIE Prezydencie Andrzeju Duda dziękuję, że dzięki Panu lepiej się żyje nie tylko 500+ ale także o prawie 300 zł większą wypłata gdy ma się minimalne wynagrodzenie to naprawdę dużo. Także widzę, że sąsiedzi seniorzy bardziej są radośni bo na więcej ich stać. DZIĘKUJEMY

 • brigid

  ta sonda to ściema!!!!

 • Andrzej Rosa

  Ja zagłosuje na Trzaskowskiego. Wyborców Dudy pytam: Dlaczego Kaczyński nie ma do Dudy szacunku?

 • jednak Duda

  PO i Trzaskowski postawili swój elektorat w mocno niekomfortowej sytuacji.Przez całe lata wbijano nam do głowy ,że na emerytury nas nie stać , ludzie żyją coraz dłużej , jak nie podniesiemy wieku to nasze wasze emerytury będą 3 razy mniejsze niż zarobki .Potem ,że na 500 plus też nas nie stać , to rozdawnictwo , które się skończy po kilku miesiącach , bo tych pieniędzy im zabraknie.Zwolennicy PO biedni co mieii robić powtarzali to po nich jak papugi.Teraz gdy nagle Trzaskowski i opozycja zapewniają ,że nie ruszą ani wieku emerytalnego ani 500 plus a jeszcze obiecują wiele innych dodatków co ten ich elektorat ma do powiedzenia .Mnie np.żaden ze znajomych którzy mi to właśnie wmawiali teraz nie odważy się tego prostować i zmieniać zdania tak jak to robi ostatnio Trzaskowski (nie tylko zresztą w tych dwu przypadkach)bo wiedzą ,że narazili by się na śmieszność .Pomijając ,że takie formy wsparcia dla dzieci obowiązują w wielu innych państwach to jak drodzy będziecie nazywać te same świadczenia gdy namaści je Trzaskowski .Obłuda i hipokryzja do tego nakręcane nienawiścią do Pisu odbiera niektórym rozsądek .

 • Kopia

  Stanowcze nie dla miłośnika nielegalnych imigrantów, latarników w szkołach,140-letnich właścicieli kamienic, ścieków w Wiśle, martwych kóz na wyspie, panów ze stanikami na głowie, polskich pracowników na szparagach w Niemczech. Nie dla kłamcy,lawiranta,nieudacznika,ucznia i protegowanego Tuska i POKOmuny.

 • PRAWDA

  W latach 2007-2015, w okresie rządów ekipy Platforma Obywatelska-PSL, ukradziono w Polsce/ wyprowadzono z Polski w sumie ponad 320 MILIARDÓW ZŁOTYCH! Taką lukę oszacowały w 2018 roku raporty Big Four, czyli czterech największych na świecie, najbardziej znaczących agencji audytorskich – PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst & Young, KPMG. To około 8.400 złotych na jedną osobę w 38-milionowej Polsce. 34.000 złotych dla 4-osobowej rodziny. Dochody budżetowe w latach: 2012 r. – 287,5 mld zł., 2013 r. – 280 mld, 2014 r. - 283,5 mld, 2015 r. - 289 mld, 2016 r. - 314,6 mld, 2017 r. - 350,5 mld, 2018 r. – 380,1 mld, 2019 r. – 400,6 mld zł. Czyli za rządów PO wzrosły przez cztery (2012-2015) lata o 1,5 MLD ZŁ., a za PIS przez cztery (2016-2019) lata o 86 MLD złotych. 57 RAZY WIĘCEJ!!!! Stąd pieniądze na wszystko, w tym na 500+ i inne +. Dług publiczny w okresie rządów PiS zmniejszył się z 53,9% PKB w 2015 do 47,4% (po I kwartale 2020). To tyle w kwestii "bankructwa", "drugiej Grecji" i "rozdawnictwa". To efekt prawidłowego zarządzania gospodarką kraju oraz zatrzymania w ostatnich 4 latach okradania państwa i obywateli.

 • abc

  Nie mogę w to uwierzyć, jak ta TVP Wam wyprała mózgi. Dodam, że jestem Ślązaczką z dziada pradziada. Czego NIGDY nie wybaczę PISowi to że nazwał nas - Ślązaków - "zakamuflowaną opcją niemiecką", bo wtedy większość u nas nie głosowało na nich. Nie jestem fanem PO, KO czy jakkolwiek. Za to jestem zdecydowanie przeciw PIS - za to jak obchodzi się ze Ślązakiem. Przede wszystkim górnictwo. Pod szyldem ochrony przemysłu węglowego wygrali na Śląsku, m.in. w naszym mieście. I co? tyle węgla ile teraz importuje się już nie tylko z Rosji, to nigdy wcześniej (za czasów znienawidzonej PO) i mam nadzieję nigdy później. Tak, to się dzieje za rządów PIS właśnie. Ale o tym w TVP nie mówią, to trzeba trochę w internecie poszperać. Zamknięcie kopalń? To już jest zdecydowane. Przez PIS właśnie. Wszem i wobec wiadomo, że kopalnie Ruch Ruda (Pokój, Halemba, Bielszowice) w tej kolejności zostaną zamknięte do 2027 roku maks. TO już PIS zdecydował. Dlatego PIS:1) pozwala na ten niekontrolowany import węgla 2) Andrzej Duda podczas ostatniego spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem rozmawiał o rozwoju cywilnej energetyki jądrowej. Mało tego 24 czerwca ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher wskazała, że Stany Zjednoczone mają z Polską w tym zakresie podpisaną umowę roboczą i "na pewno ten temat się pojawi". We wrześniu mają tu przyjechać eksperci z USA robić "biznes" na atomie z Polską! Niemcy o wiele bogatszy kraj odchodzi o anergii jądrowej, bo jest droga w utrzymaniu, a poza tym nieekologiczna, mając na uwadze odpady radioaktywne. A Polacy, co nie maja kasy nawet na filtry na komin, a kierują się w stronę energii jądrowej. Decyzja o zamknięciu kopalń została przez ten rząd już dawno podjęta. I zobaczycie niezależnie kto wygra, i tak los kopalń jest przesądzony. Ale oczywiście, gdyby wygrał Trzaskowski, to byłaby jego wina.

 • Ed

  ABC jaka ty jesteś niedoinformowana, słowa Kaczyńskiego wyrwano z kontekstu jego raportu dot. RAŚ i mniejszości niemieckiej. Resztę kłamstw już ci nie tłumaczę, zagłosuj na swojego Trzaska.

 • Wyborca

  W poniedziałek będzie OK. Bo Rudzianie nie gęsi i nikt nam nie będzie kazał na kogo mamy głosować wystarczy że pójdziemy do urn i że zdrowym rozsądkiem oddamy głos pozdrawiam.

 • mój wybór

  Trzaskowski musi wygrać .Spełnią się moje marzenia.Wreszcie z moim partnerem będziemy mogli zawrzeć związek małżeński i to tu w naszym kochanym mieście ,być może ślubu udzieli nam nasz kochaniutki przystojny pan Krzysiu.Wreszcie będziemy mogli zaadoptować dzieci , dużo dzieci.Już ustaliliśmy ja będę mamą a partner tatą .Z adopcją dzieci nie będzie problemu.Jak tylko nasz Rafał zabierze 500 plus ,dziecioroby będą musieli swe dzieci oddać .Czekamy na to.Fajnie było by też mieć w tej czeladce chociaż dwoje egzotycznych bardziej dzieciaków.Jest szansa , bo liczymy ,że w końcu nasz nowy prezydent otworzy granicę dla tysięcy uchodźców ,będzie w czym przebierać.O mieszkanie się też nie martwimy .Rafał obiecał ,że zlikwiduje w najbliższym czasie przemysł węglowy.Górnicy pójdą na bruk , mamy setki znajomych lgbt w całym kraju chętnie się tu wprowadzą tym bardziej że mamy tu tak wspaniałych i wyrozumiałych prezydentów Marzy nam się z moim kochanym M. by to u nas co roku odbywała się parada równości ,ściągniemy tu naszych znajomych nie tylko z kraju ale i zzagranicy.Już widzę jak będzie wspaniale .Na czele pochodu orkiestra górnicza (mogą być ubrani, trudno),dalej nasza para zawsze uśmiechniętych prezydentów miasta.Ja z moim partnerem M.i naszych bobasków tuż za nimi.Ubierzemy na ten dzień nasze wystrzałowe stringi, w których paradowaliśmy w przemarszu ulicami Warszawy .Tam wtedy pierwszy raz podczas tej parady poznaliśmy Rafała Trzaskowskiego.Jaki on piękny , a jaki mądry .Głosujcie proszę wszyscy na Rafała !

 • A fe!

  Nie zagłosuję ale super, że się starałeś. Kłamstwa i afera z OFE mnie zniechęciła.

 • schizo

  Won prowokatorze z PiS-u...

 • po co nerwy

  Prowokator prowokatorem ,ale gdzie w tym komentarzu widzisz nieprawdę .Może w końcu za ,,5 ''dwunasta niektórzy się zdążą opamiętać i zagłosują na właściwego człowieka .

 • Alojz

  najpierw związki partnerskie a później adopcja to ich plan

 • kłamstwo

  Rzeczywiście schizo to ty won prowokatorze z PO.

 • Janko

  głosuje na Dude ...... nie można dopuscić aby Trzaskowski który był inicjatorem pierwszej rezolucji przeciw Polsce był prezydentem z panem Grodzkim bedzie dążyć do przedwczesnych wyborów parlamentarnych mowi prawde gdy się pomyli..

 • schizo

  Wiedza twa Janko-muzykancie (trąba jerychońska albo fujara) nt. kto może rozwiązać Parlament jest powalająca. Ale co się dziwić. Wasz PiSowski pomiot szkół nie ukończył, no może tylko WUML lub CUK - bez obrazy.

 • Donald

  Moi Drodzy, Poko zarzuca prezydentowi Dudzie, że jest " Długopisem", a dlaczego nie mówią, że prezydent Duda zawetował 9 ustaw, a Komorowski tylko 4. To kto był długopisem Tuska????? Rafał mówi w językach obcych, no właśnie to jest zastanawiające, bo powinien przede wszystkim po polsku mówić i na temat , poza tym można znać 5 języków i słowa prawdy nie powiedzieć. Duda's Day 12 lipca!!!!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.