Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wystartowała budowa Panattoni Park Ruda Śląska III

 • Dodano: 2020-10-07 11:00, aktualizacja: 2020-10-07 18:12

Panattoni rozpoczęło realizację Panattoni Park Ruda Śląska III o docelowej powierzchni ponad 70 000 m2, podała spółka. Inwestycja powstaje w centrum konurbacji śląskiej, w pobliżu autostrad A1 i A4.

Panattoni Park Ruda Śląska III to kolejny kompleks firmy na Górnym Śląsku. Tym razem deweloper stawia na dwa budynki (46 561 m kw. i 24 489 m kw.), rozpoczynając budowę ok. 50 000 m kw. z ponad 70 000 planowanych. Inwestycja powstaje na działce w dzielnicy Czarny Las, położonej przy łączniku między autostradą A4 a DTŚ. To teren, na którym kilka lat temu planowano budowę oceanarium. 

Kompleks powstaje 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic. Bliskość autostrad A1 (14 km) i A4 (5 km) pozwoli na sprawny transport krajowy, łącząc park z takimi ośrodkami jak Wrocław, Kraków, Łódź, Toruń, czy Gdańsk. Ponadto obie arterie zapewniają dojazd do granicy, czeskiej na południu, niemieckiej na południowym-zachodzie oraz ukraińskiej na wschodzie.

- Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 000 m kw., a 400 000 pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 000 m kw., co jest fantastycznym wynikiem - mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni. - Ponadto, jak podaje raport Cushman&Wakefield Śląsk to także region o największej liczbie magazynów ekologicznych, a Panattoni Park Ruda Śląska III doskonale się w ten trend wpisuje, ponieważ jak wszystkie nasze nowo realizowane parki będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good" - dodała.

Jak czytamy na stronie dewelopera, Panattoni Park Ruda Śląska III powstaje z myślą o potrzebach klientów z różnych branż zwłaszcza z branży logistycznej, ale i produkcyjnej. Projekt parku umożliwia elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku swojej działalności w 2005 roku, zrealizowaliśmy w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 8 milionów metrów kwadratowych. 

Zobacz także

Komentarze (34)    dodaj komentarz »

 • Obiektywny

  Nie dawno chcieliście nam na ul.Hallera zafundować spalarnię opon , teraz po zasypaniu naturalnego zbiornika wody na ul.Hallera , zdegradowaniu terenu oraz zniszczeniu siedlisk licznych zwierząd , ptaków i ryb zezwalacie na budowę 55 000 m2 magazynów Panattoni. Panie wice prezydencie i pani naczelnik wydz.ochr.środ. proszę nam powiedzieć gdzie ta "OCHRONA ŚRODOWISKA" , o ile w rejonie ulic Hallera, Konstytucji i Żelaznej w upały wzrośnie temperatura w sąsiedztwie 55 000 m2 dachu

 • esiol

  zamykać niyryntowne gruby o murcoli do tych magazynów dać.. skonczom się szychty po 6h i flapsy..

 • Szpila

  Co by nie zrobili będzie lament, standard. Nierobole zamiast komentować do roboty! :) Skoro nie ma szkół wyższych, ani miejsc rekreacji to i iwestorzy średni. Chociaż trzeba przyznać, że przez trakt jest lekka poprawa na Wirku. Natomiast jak miasto ma przyciagnac mlode perspektywiczne osoby? Studentów brak, a łatwiej pójść do knajpy czy na spacer nawet w Bytomiu, Chorzowie, czy Swietochlowicach jest rynek czy parki. U nas Kubiny miała taki potencjał, ale wszystko zdechlo...Kto był w muzeum albo bibliotece na Ficinusie? Natomiast dużo wiecej osób pamieta i bywalo w Kuzni smaków, Slocie, Brasco i wielu innych lokalach, gdzie mozna było kogoś zaprosić. Ostała się tylko Esencja Smaku i chwała im za to.

 • boluś

  [...].sz kiej naćpany bywalec powyższych' znocy sie coś roboty niy posmakowoł!

 • Szpila

  Lebrze, nie mierz wszystkich swoją miarą :) Nie każdy musi [...]ić fizycznie.

 • szpotlok

  Jeżeli nie odróżniasz lamentu od stwierdzenia prostych faktów to masz ewidentny problem z interpretacją otaczającej Cię rzeczywistości. Wyzywanie ludzi od nierobów to, jak zawsze, "przesłanie" ludzi małych, zawistnych i niepotrafiących przyjąć konstruktywnej krytyki. Poza tym, sam sobie przeczysz, piszesz, że inwestorzy średni a stawiasz ich w jednej linii z lokalnymi gastro-usługami nad którymi wznosisz peany. Jak to mawia młodzież, "fuck logic". Każdy, normalnie myślący, Rudzianin i Rudzianka widzi, że miasto od 20 lat traci na wartości i nie przyciąga nowych, ciekawych inwestycji. Brakuje ludzi kompetentnych, którzy zmieniliby oblicze Rudy Śląskiej. Ba, dużo mniejszy Mikołów wygląda przy Rudzie Śląskiej jak bogaty kuzyn a potencjał ma dużo niższy. To jasno mówi o naszym Magistracie i jego mentalności.

 • Szpila

  Pzeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź i zastanów się jak to się ma do mojej opinii..Wiekszość komentarzy to bezsadane larum pod każdą informacją od foodtrucków że za drogie po psioczenie na każdą inwestycję.Gdybyś zasięgnął trochę wiedzy nt. znikania "gastro usług" z tej okolicy mielibyśmy o czym rozmawiać. Makaronizmy i zapożyczenia też nie robią na nikim wrażenia, więc daruj sobie. Puentując Mikołów to wioska z rynkiem nic więcej co widać po rejestracjach zwłaszcza na halembie w dni powszednie i weekendy. Adekwatny pseudonim :) pozdrawiam

 • szpotlok

  Bezzasadne larum wnosi się wtedy, kiedy inwestycja ma sens długoterminowy: ekonomicznie, społecznie czy ma wpływ na postrzegania miasta. Foodtrucki czy inne jednorazowe imprezy są jedynie maskowaniem szarej rzeczywistości. Usługi gastro znikają, ponieważ zmienia się struktura społeczna i następuje wymiana pokoleniowa w Rudzie Śląskiej, do tego zwiększa się ubóstwo (w dobie pandemii) a starsi mieszkańcy gotują sami. Młodzi natomiast wybierają mc donalda i kebaby, pokaż mi 18-20 latka, który kupuje obiad za 40-50 złotych, to zdarza się w dużej mierze na randkach. Poza tym, Kubiny to jedynie kawałek deptaka... Centrum miasta wygląda jak niespełniony sen brukarza a wokół jedynie banki, lombardy, kebaby i sklepiki typu: hasie, szkło i bele co. Gdzie mają "podziać" się spacerowicze, którzy chętnie odetchnęliby w cieniu, napili się piwa w ogródku czy zjedli lody? Inną kwestią jest fakt, że gastronomia to jedynie jedna z cieńszych gałęzi Rudy Śląskiej. Ruda od zawsze stałą przemysłem ciężkim, a czas na restrukturyzację oraz przyciągnięcie nowych inwestorów tej branży minął. Taki mały Mikołów posiada min. 3-4 firmy specjalizujące się jedynie w obsłudze przemysłu ciężkiego. Nie wspominając o kooperantach czy branżach pokrewnych. Kolejne przyczepianie się ad persona świadczy o poziomie rozmówcy...

 • Szpila

  Coś tam wiesz, ale pokutują przesądy z poprzedniego dziesięciolecia. Nie neguję że mamy tragiczny magistrat, a Kubiny to był tylko przykład. Fryna z biednymi familokami, ciemnymi zaułkami i pożal się Panie Boże jedynym "wybiegiem dla psów" jest przegrana jeśli chodzi o rekreację i spacery. Druid i to wszystko. Widać, że nie bywasz w lokalach gastro Rudy, bo zdziwiłbyś się ile emerytów i ludzi w wieku 18-20 jest w lokalach a najlepszym przykładem jest Halemba - każdy znajdzie coś dla siebie, młodzi Habanero, Smakomania, PorknRoll, NoiFajnie, Emeryci mają Wiśniowy, Smakomanie i Vertigo. Polecam czasem zaprosić Żonę na obiad gdziekolwiek. Pozdrawiam

 • Colombo

  Piękna hala stoi na Karmańskim . Czemu tam to niszczeje

 • Grześ

  To jest własność prywatna mająca generować stratę.

 • Jan

  No to teraz jeszcze niech podzielą chodniki dla pieszych i dzików.

 • Jan

  No to teraz jeszcze niech podzielą chodniki dla pieszych i dzików.

 • Jan

  No to teraz jeszcze niech podzielą chodniki dla pieszych i dzików.

 • Matka

  Niszczą tereny a nie pomyśleli o zwierzętach gdzie mają się podziac.Potem dziki czy lisy spaceruje po osiedlu .Wladza niech pomyśli o powstaniu parków gdzie można wyjść posiedzieć czy wyjść z psem dziećmi a nie ciągle wszystko niszczyć.

 • Elian

  Nie będzie oceanarium, nie ma parków z prawdziwego zdarzenia, nie ma terenów rekreacyjnych a te które były popadają w ruinę (Przystań)... Za to gdzie nie spojrzeć mamy magazyny i Biedronki a między nimi syf i śmieci. To się nazywa nowoczesne miasto!

 • Andrzej z Rudy 1

  To będzie piękne miasto. Tyle pięknych ekologicznych magazynów.

 • Drops

  A w co innego inwestować ? W turystykę? Budują - źle, nie budują źle, inwestują - niedobrze, rewitalizują - niepotrzebnie. Może pochwaliłby się Pan swoim pomysłem na zagospodarowanie terenu

 • daro

  Ambitnie fest... .Nie mogło Jaworzno zaś powalczyć tak jak o ta fikcyjno fabryka samochodów?

 • boluś

  Fto to je ? Zastała Ruda murowano' łostawioła blaszano? A że 'wybitnym'władcom stowio sie pomniki to trza by boło i jom i Przy[...]asa godnie upamiyntnić. Tela że niy wiym czy pomnik z blachy obciepanyj [...]ym ze ścieków'czy ulepiony z tegoż odpadu i obłożony blachom ?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.