Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami finał XIV Dni Ślonski Godki!

  • Dodano: 2024-02-26 08:30, aktualizacja: 2024-02-26 08:35

Uczniowie rudzkich szkół po raz kolejny pokazali, że ślonsko godka nie jest im obca! Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas finału XIV Dni Ślonski Godki.

XIV Dni Ślonski Godki

Tegoroczny finał konkursu recytatorskiego dla uczniów rudzkich szkół podstawowych, odbył się w piątek, 23 lutego, w Stacji Biblioteka. Wielu małych rudzian w tradycyjnych śląskich strojach zaprezentowało swoje umiejętności z zakresu posługiwania się śląską gwarą. Występów uczniów wysłuchał również prezydent miasta Ruda Śląska, Michał Pierończyk.

- Dla mnie każdy uczestnik zasługuje na nagrodę i uznanie. Dziękuję uczniom za wspaniałe przygotowanie, a nauczycielom i opiekunom za to, że są prawdziwymi przewodnikami po naszej bogatej, śląskiej spuściźnie – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Konkurs recytatorski jest okazją do pielęgnowania i kultywowania pięknej, śląskiej tradycji. Laureaci mają zaprezentować swoją znajomość gwary również podczas tegorocznej Industriady, która odbędzie się 1 czerwca na Ficinusie i w Stacji Biblioteka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również