Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami Industriada 2023! [GALERIA]

 • Dodano: 2023-06-18 10:15, aktualizacja: 2023-06-18 12:37

W sobotę, 17 czerwca rudzianie mogli wspólnie bawić się podczas Święta Szlaku Zabytków Techniki. W Kolonii Robotniczej Ficinus i w Stacji Biblioteka odbywały się warsztaty, wykłady, wystawy oraz występy artystyczne! 

Industriada 2023

W tym roku po raz 14. obchodziliśmy Święto Szlaku Zabytków Techniki. Mieszkańcy Śląska mieli okazję zwiedzać aż 46 obiektów znajdujących się w 29 miejscowościach. 2 z nich znajdują się w naszym mieście – Kolonia Robotnicza Ficinus oraz Stacja Biblioteka. 

Na Ficinusie rudzianie mogli m.in. wziąć udział w pokazie kulinarnym, obejrzeć dawne sprzęty AGD, podziwiać spektakl przygotowany przez przedszkolaków i wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej KWK „Pokój”.

Na nudę nie mogły narzekać także osoby, które wzięły udział w Industriadzie w Stacji Biblioteka! Odbyły się tam wystawa śląskiego grafika, ilustratora polskich wydań książek Stephena Kinga, pokaz kulinarny i multimedialny, przedstawienie oraz zabawy dla dzieci. 

Zajrzyjcie do naszej galerii i obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Komentarze (6)    dodaj »

 • Mara ślonsko

  Górnoślaski Okręg Przemysłowy ma wiele zabytków post przemysłowych.To nasza przyszłość, dlatego nie wolno i burzyć tylko za wszelką cenę ocalić i konserwować.Trzeba ocalić szyb Krystyna,Elektrownie Szmbierki bo to zabytki na skalę światową.

 • Fan wodociagow

  Są i zapracowane wodociągowe wodzianki :) Ale jak widać skład uległ zmianie, czyzby donosicielka Rybki wypadla z obiegu

 • Rufus

  Ciekawe czy teraz tez dostają takie wysokie premie jak za Rybki…

 • Andrzej Burczymucha

  Pytanie jak blisko nowego Zarządu są ;) bo przy poprzednim prezesie niektóre z nich były baaaaardzo blisko Haha

 • SL

  wszystko zalezy czy są podatni na jej manipulacje bo w kłamstwach,robieniu z siebie ofiary i manipulowaniu ludźmi osiągnęła mistrzotwo. Mistrzyni płaczu na zawolanie

 • KOT

  Super impreza ,wielu włodarzy ,znane osobistości małe pytanie ILU ODWIEDZIŁO PUNKT 'RATUJMY BEZDOMNE KOTY' skarbonka ]]]]] przyjmie każdą darowiznę z dobrego SERCA. WIREK ZAPRASZA ??????

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również