Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami prawdziwie sportowy weekend w Rudzie Śląskiej!

• Dodano: 2024-05-27 09:00

Miniony weekend obfitował w przeróżne, sportowe wydarzenia! W naszym mieście odbył się II Memoriał imienia Mariana Skubacza oraz Bernarda Szczepańskiego, derby Rudy Śląskiej w piłce nożnej, Ogólnopolski Turniej „Gryfna Kobelitka”, Mistrzostwa Śląska w Lekkoatletyce oraz Młodzieżowy Festiwal Siatkówki!

Sportowa Ruda Śląska

W naszym mieście ostatnimi czasu odbywa się wiele sportowych wydarzeń! W sobotę, 25 maja, w Orzegowie, ZKS Slavia we współpracy ze Śląskim Związkiem Zapaśniczym i rudzkim MOSiRem zorganizowała II Memoriał imienia Mariana Skubacza i Bernarda Szczepańskiego. Tego samego dnia, na stadionie w Wirku Wawel Wirek pokonał Gwiazdęc aż 6:0! W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Rudzkich Olimpijczyków zaprezentowało się aż 350 zawodników z 10 klubów akrobatyki sportowej podczas Ogólnopolskiego Turnieju „Gryfna Kobelitka”! Swoje umiejętności pokazali zawodnicy sekcji akrobatyki sportowej KPKS „Halemba”!

Przez cały weekend na stadionie lekkoatletycznym odbywały się Mistrzostwa Śląska, których gospodarzem była TL Pogoń Ruda Śląska. W zawodach wystartowało ponad 800 zawodników! Pogoń wywalczyła 9 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale, dzięki czemu uplasowała się na 3. Miejscu w klasyfikacji medalowej!

Zaś w niedzielę, 26 maja, rozegrano ostatni turniej w ramach Młodzieżowego Festiwalu Siatkówki. Tym razem mecze rozegrały juniorki młodsze. Poziom rywalizacji był spory! Zawodniczki reprezentujące sekcję siatkówki KPKS „ Halemba” zajęły IV miejsce – niewiele zabrakło im, aby stanąć na podium! Nagrody wręczył prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk.

Kilka kadrów ze wspomnianych wydarzeń znajdziecie w naszej galerii!