Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Zobaczcie, jak przebiegł w Rudzie Śląskiej!

 • Dodano: 2023-12-19 13:15

W miniony weekend odbył się 23 Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. 16 i 17 grudnia wolontariusze dostarczali przygotowane przez darczyńców paczki rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zobaczcie w naszej galerii, jak przebiegło wydarzenie!

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki 2023 w Rudzie Śląskiej

W tym roku Szlachetna Paczka pomogła aż 40 rodzinom z Rudy Śląskiej! Podczas tegorocznej edycji 20 wolontariuszy z Rudy Śląskiej działało razem z 3 wolontariuszami ze Świętochłowic, ponieważ w Świętochłowicach nie znaleziono lidera. W rejonie Ruda Śląska-Świętochłowice do projektu zakwalifikowało się 66 rodzin: 40 z Rudy Śląskiej i 26 ze Świętochłowic. Wszystkie rodziny bardzo szybko znalazły swojego darczyńcę.

– Potrzebujące rodziny od 18 listopada były publikowane w bazie rodzin. Większość rodzin znalazła swojego darczyńcę max do 2 dni od jej opublikowania. Na całe 66 rodzin były dwie, które czekały 11 dni, ale finalnie swoich darczyńców znalazły – przekazuje ekipa Szlachetnej Paczki z Rudy Śląskiej.

W akcji udzielał się świętochłowicki Gryfny Patrol

Do organizacji Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki przyłączyło się również Stowarzyszenie Gryfny Patrol ze Świętochłowic, który co roku udziela się w akcji Szlachetnej Paczki w Rudzie Śląskiej. W tym roku Gryfny Patrol miał jednak nieco trudniejsze zadanie. Ekipy Szlachetnej Paczki z rejonów Rudy Śląskiej i Świętochłowic musiały połączyć siły, ponieważ w Świętochłowicach nie został wyłoniony lider.

– To jest ciężkie zadanie jeśli chodzi o liderowanie. Do ostatniego momentu walczyliśmy, aby znalazł się lider – przekazał jeden z członków Gryfnego Patrolu.

Zapytaliśmy Gryfny Patrol, jakim rodzinom udało się pomóc podczas tegorocznej edycji.

– To były głównie rodziny zgłaszane przez OPS, zgłaszane do nas do bazy, które znalazły się w trudniej sytuacji w niezawiniony sposób. Staramy się włączyć te rodziny, które naprawdę zasługują na tę pomoc. To mają być takie paczki, które będą ich motywować do zmiany – powiedział przedstawiciel Gryfnego Patrolu.

Podczas rozmowy jeden z członków Gryfnego Patrolu zdradził nam także, dlaczego pomimo tego, że Gryfny Patrol jest stowarzyszeniem ze Świętochłowic, woli brać udział w akcji organizowanej na terenie Rudy Śląskiej. Okazuje się, że jest to związane z tym, że starają się nie dopuścić do takiej sytuacji, w której doszłoby do odwiedzenia mieszkań znajomych osób ze Świętochłowic. Nie każdy przecież chce, aby znajome mu osoby wiedziały, że znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebuje wsparcia innych osób. Pomimo połączenia rejonu Rudy Śląskiej i Świętochłowic udało się jednak uniknąć takiej sytuacji i Weekend Cudów przebiegł wśród członków Gryfnego Patrolu w cudownej atmosferze!

Inflacja i wzrost cen nie osłabił zapału osób chcących pomagać

Rok 2023 nie należał do najłatwiejszych. Mogłoby się wydawać, że stale rosnące ceny wpłyną na chęć niesienia pomocy i osłabią zapał darczyńców i wolontariuszy. W tym roku nic się jednak nie zmieniło i osób chętnych do wspierania innych nie brakowało. Zapytaliśmy ekipę Szlachetnej Paczki z Rudy Śląskiej, czy dostrzegła jakąś zależność między wzrostem cen a ilością darczyńców. Odpowiedź uspokoiła jednak nasze obawy.

– Mamy kilku darczyńców, którzy paczki przygotowują co roku. Przygotowanie paczki dla rodziny to wielka radość, wspólne pakowanie paczek, wizyta na magazynie i później relacja z wręczenia paczek od wolontariusza, który je dostarczył do rodziny. Jestem pewna, że dla nich wzrost cen nie miał znaczenia. Aczkolwiek osoby, które nigdy nie organizowały paczki dla rodziny, faktycznie mogły się z tego względu nie podjąć tego zadania – przekazuje przedstawiciel Szlachetnej Paczki z Rudy Śląskiej.

Szlachetna Paczka 2023

W tym roku Szlachetna Paczka pomogła potrzebującym rodzinom już po raz 23. Paczki dotarły do ponad 17 012 rodzin na terenie całego kraju!

– Za nami rok, który nie był najłatwiejszy. Okazuje się jednak, że jest coś, czego inflacja czy drożyzna nas nie pozbawiły. To wspólne działanie, niesienie wsparcia potrzebującym i radość, która płynie z jednoczenia się w pomaganiu – przekazują organizatorzy Szlachetnej Paczki.

I w tym roku nie zabrakło darczyńców i wolontariuszy, którzy zechcieliby pomóc osobom w trudniejszej sytuacji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu takich osób potrzebujące rodziny będą mogły spędzić spokojnie i radośnie święta Bożego Narodzenia.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Iks

  Tobie też życzymy Świąt pełnych miłości spędzonych wśród bliskich.

 • uczciwy komuch pisowski

  Ile kasy i darów przekazał kler?

 • Zawstydzisz sie

  Kiedy przyjdzie Ci zejsc z tego swiata i to juz sie stanie,dostaniesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania,te chamskie tez...

 • Rudolf

  Dzięki szlachetnej paczce samotne matki będą mogły pozwolić sobie na sztuczne rzęsy i wizytę w solarium.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również