RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami wielkie otwarcie odnowionej hali zapaśniczej KS Pogoń!

  • Dodano: 2022-04-08 07:00, aktualizacja: 2022-04-08 07:39

W minioną sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie świeżo wyremontowanej hali zapaśniczej KS Pogoń w Rudzie Śląskiej. Stare i niszczejące pomieszczenie zmieniło się w nową, profesjonalnie urządzoną przestrzeń, która ma stać się miejscem rozwoju, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców miasta. Remont umożliwia wypełnianie celów statutowych fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci, z siedzibą właśnie na odnowionej hali.

Generalny remont zakończony

O remoncie hali zapaśniczej KS Pogoń wspominaliśmy już jakiś czas temu. Prezes fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci, Jerzy Sekura podkreśla, że remont hali był koniecznością.

-Jeszcze niedawno był to stary, zagrzybiały obiekt, który po prostu odstraszał ludzi. Rodzice nie chcieli przyprowadzać swoich dzieci na treningi do takiego miejsca. Zdecydowaliśmy się na remont, ponieważ chcemy, aby hala odzyskała swoją dawną świetność. Chcemy odbudować naszą sekcję zapaśniczą, a nie byłoby to możliwe na tamtej starej hali. – podkreśla prezes fundacji. 

Pracownicy fundacji sami remontowali halę, gdyż nie mieli funduszy na wynajęcie profesjonalnej ekipy remontowej. Pomocą służyli także sympatycy KS Pogoń, którzy pomagali podczas prac remontowych.

A tak wspomniana hala wyglądała jeszcze jakiś czas temu.

Stara hala zapanicza
 

Oficjalne otwarcie wyremontowanej hali nastąpiło w sobotę, 2 kwietnia. W uroczystości wziął udział Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Schronienie dla najmłodszych

Wyremontowana hala jest siedzibą fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci, założonej przez Jerzego Sekurę. Prezes  podkreśla, że zmodernizowana przestrzeń w końcu pozwoli na realizację celów statutowych stowarzyszenia. 

-Fundacja Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci  została powołana do życia, aby promować sport i kulturę fizyczną oraz wspierać ich rozwój ze szczególnym uwzględnieniem pięknej olimpijskiej dyscypliny jaką są zapasy. Chcemy przede wszystkim kontynuować i kultywować długoletnią tradycję zapaśniczą w Rudzie Śląskiej, wspierając młodych sportowców, a w szczególności tych wywodzących się z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Naszą wizją jest także stworzenie międzypokoleniowego i multidyscyplinarnego miejsca aktywności fizycznej dla lokalnej społeczności. – czytamy w mediach społecznościowych założyciela fundacji.

Jerzy Sekura pragnie, aby nowa hala stała otworem dla dzieci z biedniejszych rodzin. Chciałby, aby dzieci z biednych domów trenowały w klubie za darmo, aby mogły rozwijać się pod okiem doświadczonych trenerów. Hala ma służyć lokalnej społeczności – oprócz zapasów, odbywają się tam również treningi sztuk walki, samoobrony, tabata oraz wiele innych. Z pełną ofertą możecie zapoznać się na fanpejdżu fundacji.

To jeszcze nie koniec 

Mimo że hala jest już wyremontowana, cały obiekt nadal wymaga modernizacji. Mowa tutaj przede wszystkim o zapleczu sanitarnym oraz szatniach, które niestety nie są w najlepszym stanie. Na ten moment prace remontowe musiały poprzestać na samej hali, ponieważ środki finansowe fundacji są ograniczone. Co zrobić, aby pomóc w remoncie obiektu?

-Przede wszystkim zapraszamy na treningi. Nic nam bardziej nie pomoże niż wasza obecność na organizowanych przez nas zajęciach. Przypominam, że przez cały kwiecień opłata za każdy trening wynosi 5 złotych. Mamy w ofercie wiele aktywności i jestem pewny, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi Jerzy Sekura.

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie, jak zmieniła się hala zapaśnicza! Zdjęcia wykonał Jacek Knapik.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Darek

    Dla dzieci to tam sa 3 godziny zajęc..to dziwne jakies

  • SEKUR

    Serdecznie zapraszamy na treningi dzieci,młodzież i dorosłych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.