Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zakręceni dla Wojtka! Trwa zbiórka nakrętek na leczenie

  • Dodano: 2021-10-14 08:30, aktualizacja: 2021-10-14 08:27

Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Jana Karskiego organizuje zbiórkę nakrętek. Cel jest szczytny – cały dochód zostanie przekazany na leczenie Wojtka Pietrzyka, który jest rehabilitowany w ośrodku w Rudzie Śląskiej od 4. miesiąca życia.

Wkręć się w pomaganie!

Szkoła Podstawowa nr 17 serdecznie zaprasza do włączenia się w zbiórkę plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację Wojtusia. Zebranie kilku nakrętek nic nie kosztuje, a może zmienić wiele w życiu 16-latka. Spakowane nakrętki można zostawiać na szkolnej portierni – należy jednak zaznaczyć, że mają one zostać przekazane Wojtkowi.

Rehabilitowany praktycznie od urodzenia. 

Wojtek Pietrzyk to pogodny 16-latek, który cierpi na wodogłowie wrodzone, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy spastyczny, padaczkę i głębokie upośledzenie umysłowe. Chłopiec nie potrafi samodzielnie chodzić, siedzieć ani jeść. Od 4. miesiąca życia jest rehabilitowany w ośrodku w Rudzie Śląskiej. Wojtek ma ogromne chęci do ćwiczeń i nauki, dlatego tak ważne są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które – niestety – są bardzo kosztowne.

Oprócz zbiórki nakrętek, można inaczej wesprzeć leczenie Wojtusia, np. przekazując 1% podatku lub darowiznę. Wojtek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.