RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zakręt Mistrzów daje o sobie znać. Dziś doszło tam do dwóch groźnych kolizji

 • Dodano: 2021-08-24 18:15, aktualizacja: 2021-08-25 11:46

Wypadki i inne zdarzenia drogowe, do których dochodzi na słynnym rudzkim „Zakręcie Mistrzów”, nie przestaną zaskakiwać. We wtorek, 24 sierpnia, ponownie miało tam miejsce kilka niebezpiecznych sytuacji.

Najpierw poślizg, potem stłuczka

Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 15.30. Kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg, tracąc panowanie nad kierownicą. Srebrna toyota wypadła z jezdni i wjechała na pas zieleni. Choć sytuacja nie wyglądała groźnie, to mogła się zakończyć tragicznie, ponieważ za osobówką jechał tir. Kierowca zachował ostrożność i nie doszło do kolizji.

Groźna kolizja na DTŚ

Kamery monitoringu zarejestrowały jeszcze jedno zdarzenie. Tym razem dokładnie w tym samym miejscu o godzinie 16.17 w auto, które wcześniej uległo kolizji, wjechał inny pojazd. Kierowca wykonując niezrozumiały manewr zajechał swoim pojazdem drogę innej osobówce, wpadł w poślizg i uderzył w srebrną toyotę, która do tej pory stała tuż przy pasie zieleni. Samochód ten pod wpływem uderzenia obrócił dookoła własnej osi.

Uważajcie na DTŚ. Do końca tygodnia warunki atmosferyczne nie będą sprzyjać podróżom.


Źródło: Business Control Monitoring, własne

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • grażyna

  Gdzie yen zakret jest na Google maps pokazuje ze w Sosnowcu

 • kierowca

  To skandal ,że odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach ktokolwiek nim jest nie potrafią zapobiec tak licznym wypadkom.Żadnym tłumaczeniem tu nie jest ,że to wina kierowców ,Skoro tak jest to tym bardziej , trzeba zapobiec nadmiernej szybkości .Nie wiem jak , ale to nie ja mam wiedzieć tylko odpowiednie służby.Czasem wydaje się ,że ludzie tym zaczynają się już bawić co widać po niektórych komentarzach .Tu nie nie chodzi o to by wieszać psy na tych kierowcach , którzy wypadają z trasy i ich pouczać jak mają jeździć.To się naprawdę może zdarzyć każdemu z nas , nawet jeżeli nie bezpośrednio to możemy nadziać się na taką kolizję spowodowaną przez kogoś innego .Ta obojętność wobec kolejnych wypadków na zakręcie mistrzów jest zatrważająca.Może jak kiedyś zginie ktoś ,,ważny" ktoś się tym zajmie

 • fajerberga

  Trzeba zapobiec nadmiernej prędkości? Przecież stoi znak "80" - czego tu nie rozumiesz? Dobrze wiesz, że do kryterium ograniczenia prędkości w PL przyjmuje się samochód ciężarowy na mokrej drodze. Ciekawe, że właśnie jakoś ciężarówki na tym zakręcie nie zwiedzają rowów. Pewnie dlatego, że nie potrafią jechać szybciej, jak 90km.

 • luxa

  pięknieee tańcował szkoda że nie dchował

 • Qq

  Gość na wiadukcie widocznie tutejszy :) Już nie zrobił na nim wrażenia huk i łomot łamanych blach i tłuczonych szyb w tym miejscu. A kierowca z Toyoty - wspaniała ucieczka i gratulacje refleksu.

 • rowerzysta

  lubie te filmiki z tego zakrętu, trocha słabe bo palanty wychodzą z tego cało, ważne że innym nic sie nie stało, czekam na kolejnych słabych wypadających z drogi

 • Żorż

  komentowanie kolejnych wypadków staje się nudne, zamieszczanie filmów chyba też... skala zjawiska ogromna. Może bardziej by się przydała informacja zarządcy drogi, miasta czy jest szansa na fotoradar albo inne rozwiązanie, które zniweluje skalę zjawiska. Czekanie na drastyczne i śmiertelne wypadki to nie jest najlepszy pomysł. Trzeba działać. Droga Redakcjo może wywiad a póżniej artykuł z w/w organami? jakie plany jakie rozwiązania.

 • lolek

  Droga nie jest miasta tylko GDDKiA a oni ponoć jakoś nie chcą czy nie maja kasy na fotoradar chociaż był już wnioskowany.

 • Mirosław K

  "Spacer" pasem środkowym, zjeżdżanie z trasy z pominięciem pasa prawego, powodują takie zagrożenia. A ulubionym narzędziem policji jest "suszarka". Grunt by tabelki statystyki dobrze wyglądały.

 • Otwórz oczy.

  sami widzicie, jak niebezpieczna jest prędkość, a może brak rozwagi, brak umiejętności, gapiostwo. Odpowiedź pozostawiam do własnej oceny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.