RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zapadlisko w miejscu szybu górniczego „Hugo” zostanie usunięte? Jest wyrok w tej sprawie!

 • Dodano: 2021-09-17 13:45

Na zakończenie tygodnia dobra wiadomość dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Zapadlisko, które utworzyło się w miejscu dawnego szybu górniczego „Hugo”, w rejonie ul. Astrów 2 i 4, powinno niebawem zostać zlikwidowane!

Jest wyrok sądu w tej sprawie!

O sprawie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Podkreślił, że walka o to trwała aż pięć lat.

- (..) mamy prawomocny wyrok stwierdzający kto powinien tę szkodę górniczą usunąć. Zdaniem sądu powinien to zrobić Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, który reprezentuje Skarb Państwa. Niestety, wyrok sądu nie określa terminu, w którym szkoda powinna być usunięta. Ale na początku tygodnia wystąpię do OUG w Gliwicach z pismem o niezwłocznie wykonanie wyroku – napisał Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • Zenobiusz

  No brawo! Tylko pięć lat! Dziura już zdążyła zarosnąć chwastami. Teraz już wiadomo dlaczego miasto wygląda jak wygląda.

 • fajerberga

  "walka o to rwała aż pięć lat" - walka o to, żeby wsypać kilka-kilkanaście wywrotek z kamieniem do dziury, która powstała co prawda po dawnej eksploatacji górniczej, ale jednak na obecnym terenie miasta? Czy może to jest teren należący do jakiejś sp-ni, ew. wspólnoty mieszkaniowej? Chyba nie, bo wtedy nie czytali byśmy o - wątpliwym - sukcesie włodarzy miasta... No i nie był bym hurraoptymistą, bo teraz będzie druga instancja, trzecia, odwołanie, skarga, kasacja i na koniec prośba o ułaskawienie :-) a dziura jak była, tak będzie... ofkors wszystko dla dobra mieszkańców.

 • boluś

  Mamy to ! Kartuści [...]a' Niy ma Kaszebszci' ale kiej wyznaja' Łon tyż niy Kaszeba ! A Ta dziura łod parudziesiyńciu roków Skoro wytstompioł do OUG o natychmiastowe usuniyńcie tzn. co sprawa już łod downa prziklepano Tydzień 'Dwa i zasujom ! Pytanie'Na jak długo? Brawo PINOKIO Nastympne wyzwanie dlo CIEBIE to ta dziura miyndzy Nami a Szwecjom !

 • ona

  Panie prezydencie Mejer a kto ma postawić nową latarnie na ulicy zabrzańska 4?? jak uszkodzona s kiedyś spadnie na czyjaś głowę to będzie kolejny artykuł... tyle dziwnych sytuacji w tym mieście... masakra

 • Działkowicz

  Powinni robić to zapadlisko tak długo jak Mejer drogę na ul.Podlaskiej w Halembie

 • Stary mieszkaniec podlaskiej

  Stać was na nową drogę.

  • Stary mieszkaniec podlaskiej
   2021-09-20 07:22
  • odpowiedz
 • Kpina + ironia / szydera

  Droga na działki nie musi mieć parametrów autostrady... :-) a tych kilku nowobogackich Januszy jakoś po tych nierównościach swoje bolidy poprowadzi... :-) wolno i bezpiecznie.

 • boluś

  Przeca majom ekspertyzy robione pod SPALARNIE co teren na Karmanuel jest stabilny tektonicznie i niy mo już tam co siadać !

 • Lokalny

  Mogliby tam zrobić dwukierunkową, bo te objezdzanie, to jest głupota..

 • n4u

  Brawo - chociaż pewnie o wykonanie też się będą kopać - póki jakieś auto tam nie wleci

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.