Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zastosowanie zdalnych robotów rozbiórkowych podczas wyburzeń

  • Dodano: 2019-12-23 13:45

Roboty do wyburzeń i rozbiórek są świetnym urządzeniem, które w sprawny sposób zastąpi wielu pracowników ze specjalistycznym sprzętem. Zdalnie sterowane, są niezwykle wielofunkcyjne i praktyczne, a wszystko dzięki wymiennemu osprzętu.

Jak działa robot rozbiórkowy?

Elektryczne zasilanie sprawia, że znacznie udaje się ograniczyć hałas, w porównaniu do klasycznych metod wyburzeń. Jak już wyżej wspomniano, wymienne części pozwalają wykonywać prace różnego typu, a dodatkowo cały proces odbywa się bez emisji spalin.

Można tutaj wyróżnić takie wymienne narzędzia jak:

  • Młoty hydrauliczne – technika kłucia, którą wykorzystują młoty, doskonale nadaje się do wyburzenia ścian lub stropów.    
  • Głowice frezujące – nadają się do profilowania w powierzchniach skalnych.    
  • Szczęki krusząco-tnące – sprawdzą się zwłaszcza w przypadku uzbrojonego betonu, łatwo go krusząc i bez problemu rozcinając stalowe pręty.

Łatwa wymiana przekłada się na komfort użytkowania, który i tak już jest bardzo wysoki z racji zdalnego sterowania. Urządzenie wyposażone jest we wbudowaną kamerę, dzięki czemu obsługa i nie stanowi żadnego problemu.

Gdzie najlepiej sprawdzi się robot do wyburzeń i rozbiórek?

Generalnym powodem użycia robota budowlanego są miejsce trudne, do których nie można wprowadzić cięższego sprzętu budowlanego, a nawet ręczna rozbiórki są nieopłacalne. W takim momencie urządzenie jest niezwykle wydajne, a przy tym bezpieczne.

Zamknięte obiekty przemysłowe lub zakłady produkcyjne są dobrym miejscem do pracy robota, ponieważ zanieczyszczenie pyłem i kurzem nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia. 

Warto zaznaczyć, że do popularnych zastosowań zalicza się też prace w obszarach skażonych. Ponadto robot jest idealnym rozwiązaniem, jeśli rozbiórce ma ulec tylko część budynku, a swoją pracę wykonuje w dużo szybszym tempie, niż zrobiłaby to grupa robotników.

Uniwersalna wielkość robota rozbiórkowego

Dzięki swojej niewielkiej szerokości robot rozbiórkowy mieści się w standardowych drzwiach, a niewielka waga ułatwia jego transport po schodach.

Praca w niskich pomieszczeniach, takich jak tunele lub piwnice nie stanowi problemu, ponieważ jego wysokość wynosi około 120 cm. Duży zasięg ramion, wynoszący nawet 4 m pozwala na pracę przy stropach lub wysokich ścianach.

Liczne zalety robotów rozbiórkowych

Urządzenia te są bardzo doceniane zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa, które gwarantują oraz wszechstronności.

Oprócz tych podstawowych zalet warto pamiętać o nieporównywalnej wydajności w porównaniu do grup robotników, czy też niższych kosztach niż cięcie diamentowe. Szeroka gama zastosowań pozwala wykonywać zadania zarówno w budownictwie, jak i przemyśle.
 


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.