Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zatrzymany kierowca nie dostał prokuratorskich zarzutów. Kobieta leżała na jezdni!

 • Dodano: 2021-09-24 13:45, aktualizacja: 2021-09-24 17:34

Jest decyzja mikołowskiej prokuratury w sprawie śmiertelnego potrącenia 41-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej w minioną sobotę. Mikołowianin został zwolniony bez postawienia zarzutów. Miał zielone światło, a kobieta leżała na jezdni!

Tragiczny wypadek w Mikołowie

Przypominamy, że potrącenie miało miejsce w sobotę 18 września wczesnym rankiem w Śmiłowicach, niedaleko skrzyżowania ul. Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej na DK 44, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Według świadków kobieta znajdowała się na pasach, w momencie, gdy dla kierowców paliło się zielone światło.

32-letni mikołowianin potrącił 41-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej i odjechał w stronę centrum Mikołowa, nie zatrzymując się. Potrącona kobieta zmarła, mimo reanimacji prowadzonej na miejscu zdarzenia przez zadysponowany zespół ratownictwa medycznego.

Kierowca czarnej skody fabii był kilka dni poszukiwany przez śląską policję. Jednak służby nie traktowały mężczyzny jako sprawcy, mając zeznania świadków, którzy wyjaśniali, że w chwili zdarzenia kierowca miał zielone światło.

32-letni kierowca zwolniony bez postawienia zarzutów

W środę odbyło się przesłuchanie mężczyzny w mikołowskiej prokuraturze. Jak wyjaśniła Polskiej Agencji Prasowej zastępczyni prokuratora rejonowego, prok. Alicja Domańska, czynności śledcze są już na finiszu – udało się przesłuchać świadków zdarzenia, zapisy monitoringu zostały zabezpieczone i poddane analizie przez biegłego z zakresu ruchu drogowego, który wydał opinię w sprawie.

Samochód, którym poruszał się kierowca również został zabezpieczony i dokonano jego oględzin. Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego, prokuratura zdecydowała się zwolnić mężczyznę, nie stawiając mu zarzutów. Został przesłuchany w charakterze świadka zdarzenia, a nie podejrzanego.

Kierowca, przejeżdżając po godz. 5. rano przez przejście dla pieszych, miał zielone światło. Kobieta leżała na jezdni i była ubrana w ciemną odzież. Biegły wskazał również, że światła samochodu nadjeżdżającego z przeciwka ograniczyły widoczność 32-letniego kierowcy skody – wyjaśniał PAP prokurator Alicja Domańska.

Postępowanie w sprawie ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia jest wciąż w toku. Duże znaczenie będą miały wyniki sekcji zwłok 41-latki. Wiadomo również, że przeprowadzono badania toksykologiczne. Rezultaty mają być znane prokuraturze w ciągu nadchodzących tygodni.

Komentarze (31)    dodaj »

 • Bolesław I

  Czyli będąc nawalonym czy naćpanym można przejechać leżącego, ukrywać się kilka dni, a potem ściemniać że nie wiedziałem po czym przejechałem spokojnie sobie siedzieć w domu i nie ponosząc konsekwencji prawnych za nieudzielenie pomocy oraz ucieczke. Kim jest ten morderca? Czyim pociotkiem? Albo którego ważniaka zna?

 • emeryt

  czy to znaczy że teraz jak ktoś się przewróci czy straci przytomnośc na pasach to trzeba go przejechać weszły jakies nowe przepisy co dla niektórych

 • fafik

  Rację mają mędrcy z forum. Nie policja, biegły, prokurator, świadkowie. Proponuję bo sądy wolno pracują kompletować składy orzekające z mędrców z internetu. Sława taka będzie na podwórku, że za swoje orzekanie mogą nic nie brać, byle tylko ich oglądano i o nich pisano no i dawano lajki

 • life is brutal

  nie tzn że emeryty powinny co roku przechodzić badania bo refleks kiepski i jego reakcja wieczna gorzej niż "L"

 • zxz

  on nie uciekł z miejsca wypadku tylko jechał wytrzeżwieć każdy kierowcz ma obowiązek udzielic pomocy.Zgadzam się z przedmówcą zwykły Kowalski już by siedział.

 • fajerbergowo

  Przepraszam za komentarze fajerbergi w łożu się nie sprawdza więc swoje frustracje wyładowuje na innych. Impo tent.

 • fajerbergowo

  Napisałem to ja - fajerbergowo, na podstawie własnych doświadczeń (niepowodzeń) łóżkowych. W łożu się nie sprawdzam, jestem imbecylem, impotentem i idiotą w jednym. Jestem też podwórkowym psychoterapeutą i stąd tak "wysoki" poziom moich porad znad kieliszka... :-)

 • Jorguś

  To po co były pisane wcześniej bzdury: świadkowie twierdzą, że weszła na czerwonym? To w końcu weszła czy leżała na jezdni, bo to bardzo zmienia postać rzeczy. Nagle z pijanego mordercy robi się niewinna ofiara samobujczyni.

 • Hrynek

  W sumie logiczne, ucieczka w panice to nie przestępstwo a dla niego karą i tak będzie świadomość że pośrednio pozbawił kogoś życia

 • Pola

  I zdążył wytrzeźwieć

 • Tomek

  a może ona leżała bo była pijana

 • Rudzianin

  Nie ferujcie wyroków na wyrost. Już go zlinczować chcieli.

 • Rudzianka

  A....chodzi o to ze odjechał z miejsca zdarzenia...za to mu zarzutow nie postawili? A w Pl powinien byx najaz noszenia odblaskow!NAKAZ! A bez tego piesi mandat piwinni dostac Jezdze do pracy o 5 czasem 4 rano i podczas deszczu gdzie różne swiatla odbijaja się w jezdni pieszy nawet na przejsciu jest malo widoczny ...

 • Halymbiok

  Czyli jak ktoś leży na jezdni można taką osobę przejechać następnie odjechać z miejsca zdarzenia i nie ponosi się żadnej odpowiedzialności?Działacz PiSu?

 • Alojz

  Miejscami są takie dziury i muldy że sam byś się nie zorientował.Ale tyś elektorat PO więc wszystko ci wolno.

 • alojzik

  Alojz, jak zmieniasz auto z Tico na wieksze, to nie bedą dokuczały ci dziury i muldy.

 • ewald

  A już z niego robili sprawcę i kryminalistę. Jak to łatwo osądzać innych z redakcją na czele. Fajerberga wygłaszałeś swoje teorie od pijaka, ćpuna i złodzieje ciekawe czy masz jaja i przeprosisz publicznie teraz.

 • fajerberga

  Nikogo przepraszać nie mam zamiaru. Wystarczy jedna bezjajeczna ciotka drogowa. Dalej twierdzę, że trzy dni to wystarczająco dużo, żeby wytrzeźwieć / wyparowały resztki amfy. Przecież powinieneś coś o tym wiedzieć z autopsji... :-) skoro tak gorliwie bronisz tego kogoś.

 • gargamel

  Narkotyki znafco od siedmiu boleści nawet kilka tygodni są w krwi. A skąd wiesz że ona nie była pijana przechodziła przez pasy przewróciła się i zasnęła. Nie wiesz jak było a już osądzasz. Osądzasz chyba po swoich doświadczeniach życiowych znafco.

 • Padre

  Zdążył wytrzeźwieć

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również