Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zawodnicy UKS Grot na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Żywcu

 • Dodano: 2020-10-19 08:15, aktualizacja: 2020-10-19 06:52

Nietypowo, bo prawie w środku tygodnia, zawodnicy UKS Grot rozegrali jedne z ostatnich w tym roku zawodów na torach otwartych.

Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników z kategorii - młodzik. Wyniki pozostawiają pewien niedosyt, ale pandemia i związane z nią obostrzenia, oraz niemal zerowa w stosunku do lat poprzednich pomoc finansowa naszego miasta, nie sprzyjają realizacji tegorocznych założeń treningowych. Mimo to, jakieś medale udało się z Żywca przywieźć.

Największy sukces odniósł Szymon Czarnik zajmując 2-gie miejsce w klasyfikacji indywidualnej! Stanisław Sypion był na miejscu 6-tym. Wśród dziewcząt najwyższą 9-tą lokatę zajęła Karolina Grudzień, ale biorąc pod uwagę, że to tegoroczna Wicemistrzyni Polski w mikście i ubiegłoroczna brązowa medalistka MP indywidualnie, można powiedzieć, że ten wynik niestety rozczarowuje. Brązowe medale w konkurencji drużynowej zdobyli chłopcy w składzie: Szymon Czarnik, Stanisław Sypion, Jakub Mrozek. Dziewczęta w składzie: Karolina Grudzień, Aleksandra Antoniak, Kinga Ratyńska zajęły drużynowo miejsce 4-te. Czwarty był również mikst: Szymon Czarnik/Karolina Grudzień, a tuż za nimi na piątym miejscu mikst: Aleksandra Antoniak/Stanisław Sypion.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce ulegając tylko Łucznikowi Żywiec, a w pokonanym polu zostawiliśmy następujące kluby: Obuwnik Prudnik, Czarna Strzała Bytom, Chrobry Głuchołazy i Tempo Stolarzowice. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobyliśmy 12 pkt, co razem z 19 punktami juniorów młodszych z Olimpiady

Młodzieży stanowi nasz tegoroczny dorobek w tej klasyfikacji, prowadzonej przez Instytut Sportu w Warszawie.

Klub wchodzi w bardzo trudny okres swojej działalności, ponieważ Ruda Śląska została objęta obostrzeniami czerwonej strefy, a co za tym idzie, zawodnicy nie mają gdzie strzelać w zbliżającym się okresie zimowym, ponieważ zimowa baza treningowa znajduje się na terenie jednej ze szkół średnich, które od przyszłego poniedziałku, we wszystkich czerwonych strefach Polski zamknięte zostaną do odwołania. Coraz trudniej jest uprawiać sport wyczynowy w tych okolicznościach.
 

Zawodnicy UKS Grot na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Żywcu

Komentarze (5)    dodaj »

 • Ewa

  zero tolerancji dla takich roznosicieli, ukarac rodziców za brak wychowania

 • Emil

  pałowanie za brak zasłaniania twarzy

 • Babcia Teresa

  nie ważne czy to trener, zawodnik, kobieta w ciązy czy ksiadz, wszyscy mamy nosic maseczki by chronić innych, dzieci tym bardziej powinny sie uczyć kultury i poszanowania innych, skoro rodzice nie umią im tego wpoic niech zapłacą za nich mandaty

 • Sportowiec

  Zgodnie z regulacjami Ministerstwa Sportu :trenerzy, sędziowie, obsługa zawodów i zawodnicy nie mają obowiązku zasłaniania twarzy. Także pogardę proszę zachować dla siebie tym bardziej że to dzieci.

 • Pedagog

  czyżby dla dwóch zawodników nie zasłaniajacych nos nie obowiązuje pełne zasłanianie nosa i ust? Do dyplomu dostarczyć im mandaty po 500 zł.Jak dla mnie to nie zawodnicy a roznosiciele wirusa, zero tolerancji dla takich.Dziwne też ze kadra zespolu pozwala na takie czyny. Brawa dla reszty zespoły a dla tych dwóch pogarda.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również