RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złoto po raz dziesiąty. Kolejny sukces Jerzego Sekury!

  • Dodano: 2021-10-01 07:45, aktualizacja: 2021-10-01 07:42

Kolejny sukces rudzkiego zapaśnika! Jerzy Sekura po raz dziesiąty zdobył złoty medal na XVI Otwartych Mistrzostwach Polski Weteranów w Zapasach w Stylu Klasycznym i Wolnym!

Rudzki zapaśnik na podium

W dniach 24-26 września w Warszawie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Weteranów w Zapasach w stylu wolnym oraz klasycznym. Po raz kolejny rywalizował w nich rudzki zapaśnik z KS Pogoń, Jerzy Sekura, któremu udało się wywalczyć złoty medal w kategorii wagowej KB88. Osiągnięcie jest wyjątkowe z jeszcze jednego powodu – jest to 10. złoty medal Sekury na Mistrzostwach Polski.

Zapaśnik od małego

Jerzy Sekura zainteresował się zapasami, gdy miał zaledwie 10 lat. Trafił na trening przypadkiem, pod wpływem kolegów, którzy wówczas trenowali właśnie zapasy. W wieku 17 lat doznał poważnej kontuzji kręgosłupa lędźwiowego, jednak to nie powstrzymało go przed dalszym rozwojem sportowym. Jego zawodową karierę zapaśnika zatrzymała dopiero zmiana ustrojowa. Teraz Jerzy Sekura jest trenerem zapasów w rudzkim klubie KS Pogoń, gdzie kształci młodych i utalentowanych zapaśników. Posiada również uprawnienia sędziowskie.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.