W sobotę, 19 kwietnia, Klub Sportowy „Pogoń” przekazał smutne wieści – zmarł Brunon Frank, trener, który wychował wiele pokoleń świetnych zapaśników. Społeczność zapaśnicza w Rudzie Śląskiej pogrążyła się w wielkim smutku.
Brunon Frank nie żyje
Brunon Frank urodził się 24 kwietnia 1935 roku w Nowym Bytomiu. Od 1949 roku był zapaśnikiem w K.S. "Pogoń", rywalizując w kategorii wagowej 73 kg. W swojej zapaśniczej karierze wywalczył m.in. 1. miejsce na Mistrzostwach Śląska i 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia "Stal". Od 1964 roku pełnił stanowisko instruktora w K.S. "Pogoń". Od tego czasu szkolił kolejne pokolenia zapaśników – dla wielu zawodników był niczym ojciec.
- To właśnie trener Brunon zaszczepił w nas pasje do zapasów, motywował nas każdego dnia i zawsze przy nas był – przekazuje pogrążona w żałobie społeczność K.S. Pogoń Ruda Śląska.
Angażował się w pracę z młodzieżą, stanowiąc dla wielu młodych sportowców wzór do naśladowania. W 2009 roku został uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Ruda Śląska. Brunon Frank zmarł 19 kwietnia, o czym poinformował K.S. "Pogoń" w swoich mediach społecznościowych. Kondolencje pogrążonej w smutku rodzinie i wszystkim bliskim złożył prezydent Michał Pierończyk.
Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.