RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmiana organizacji ruchu na ul. Asfaltowej. To efekt kolejnego etapu prac na torowisku

 • Dodano: 2021-10-07 06:45, aktualizacja: 2021-10-06 21:16

Niedawno zmieniła się organizacja ruchu na drodze prowadzącej z Chebzia do Lipin. To znak, że niebawem zacznie się kolejny etap prac prowadzonych na torowisku biegnącym wzdłuż ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Zmiana organizacji ruchu samochodowego miała miejsce na ulicy Asfaltowej w Rudzie Śląskiej. O informację na temat postępów związanych z realizacją inwestycji Tramwajów Śląskich poprosiliśmy rzecznika spółki. 

- Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu samochodowego wynikają po prostu z kolejnego etapu realizacji prac dla zadania „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Chorzowskiej do ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej (dobudowa drugiego toru)". Tymczasowa organizacja ruchu zmienia się adekwatnie do potrzeb wykonawcy na poszczególnych etapach realizacji robót – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Dodał też, że modernizacja torowiska biegnącego przez Lipiny trwa. W efekcie prowadzonych prac, w miejscu wyeksploatowanej linii jednotorowej, powstanie dwutorowa.

- Najwięcej prac pozostało do wykonania jeszcze na początku zakresu od strony Rudy Śląskiej, ale właśnie tu w tej chwili trwają prace, co wymusiło zamknięcie dla ruchu fragmentu jezdni. Wykonawca realizuje tam prace ziemne pod układanie warstw konstrukcyjnych, na których następnie montowane będzie torowisko – podkreślił Andrzej Zowada.

Jak podkreśla rzecznik Tramwajów Śląskich, na podobnym etapie są roboty po drugiej stronie zakresu, czyli od strony Chorzowa. 

- Z kolei w rejonie skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Korfantego, gdzie zakończyła się przebudowa przejazdu drogowo-torowego w ubiegłym tygodniu wprowadzona została docelowa organizacja ruchu – wskazuje Andrzej Zowada. 

Podczas prowadzonych prac ruch kołowy na skrzyżowaniu prowadzony był połówkowo. O utrudnieniach występujących w tym miejscu możemy już zapomnieć. 

Kiedy nastąpi finał inwestycji?

Generalny Wykonawca ma czas na zakończenie realizacji całego zadania do końca marca 2022 roku.

- Liczymy na to, że prace zostaną zakończone nieco wcześniej. Wiele zależy tu od auty i dostępności materiałów budowlanych – podkreśla Andrzej Zowada.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Asfaltowej. To efekt kolejnego etapu prac na torowisku w Lipinach

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • obserwator

  Fajnie, że mamy ulicę Asfaltową. Proponuję jeszcze nazwać którąś z ulic Oświetloną. Tylko którą...?

 • Sia

  Niedurnego

 • n4u

  [...] który to wymyślił nie dał żadnego znaku, teraz wszyscy którzy chcą tamtędy jechać pierwszy raz od tej "zmiany" jadą w kółko z ronda na chebziu tam i z powrotem na dtś ...

 • Tom

  Ci, którzy jeżdżą na pamięć owszem. Ci zaś, którzy "czytają" znaki raczej nie powinni mieć problemu. Wiem bo sam tamtędy jeżdżę dwa razy na dzień.

 • Krystyna z gazowni

  Jak ja to ogarnę!?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.