Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmiany na szpitalnym parkingu

 • Dodano: 2018-09-11 09:15

Od 3 września obowiązuje nowy „Regulamin korzystania z dróg wewnętrznych i miejsc postojowych na terenie Szpitala” wraz z cennikiem, którego treść dostępna jest w postaci tablicy informacyjnej na bramie wjazdowej oraz w formie papierowej w Dziale Administracyjno-Gospodarczym placówki w Goduli.

Za wjazd na teren szpitala i korzystanie z miejsc postojowych pobierana jest opłata. Pierwsze 30 minut postoju dla wszystkich użytkowników jest darmowe, natomiast za każdą rozpoczętą godzinę postoju pobierana jest opłata w wysokości 3 złotych. Personel medyczny i pozostali pracownicy szpitala mogą skorzystać ze specjalnej oferty abonamentowej dla posiadaczy stałych kart postojowych.

Zwolnione z opłat są pojazdy uprzywilejowane: oznakowane zewnętrznie karetki pogotowia ratunkowego oraz pojazdy policji, straży miejskiej, straży pożarnej, pogotowia energetycznego, pogotowia gazowego, pogotowia wodociągowego i innych służb. Bezpłatnie z miejsc postojowych, w razie takiej potrzeby, będą mogli skorzystać również dostawcy szpitala.

Przypomnijmy, że od ponad miesiąca na terenie placówki w Goduli obowiązuje nowa organizacja ruchu wewnętrznego. Brama wjazdowa do Szpitala została usytuowana przy ulicy Emanuela Imieli, natomiast wyjazdowa przy ulicy Wincentego Lipa.

Ruch pojazdów na terenie dróg wewnętrznych Szpitala jest jednokierunkowy i odbywa się zgodnie z umieszczonym oznakowaniem pionowym i poziomym, na zasadach określonych przepisami Prawa o ruchu drogowym, stosownym regulaminem oraz decyzjami i poleceniami wydanymi przez Zarząd Szpitala. Na całym obszarze zlokalizowane zostały wydzielone miejsca postojowe dla karetek Zespołów Ratownictwa Medycznego, samochodów osobowych oraz samochodów osobowych osób niepełnosprawnych.

CENNIK STANDARDOWY

 • Za pierwsze 30 minut – BEZPŁATNIE
 • Za każdą rozpoczętą godzinę – 3,00 zł
 • Po przekroczeniu 8 godzin za każdą następną rozpoczętą godzinę – 1,00 zł
 • Opłata za zgubienie biletu – 50,00 zł

CENNIK ABONAMENTOWY/MIESIĄC

 • Opłata abonamentowa dla personelu – 15,00 zł
 • Opłata jednorazowa za wyrobienie karty – 10,00 zł
 • Opłata za zgubienie karty – 15,00 zł

W razie pytań można skontaktować się z Działem Administracyjno–Gospodarczym Szpitala tel. 032/3440712

Zmiany na szpitalnym parkingu

Komentarze (1)    dodaj »

 • sasaid szpitala

  Parking zrobili, a i tak ludzie nagminnie parkują na osiedlu ul. Lipa. W ciągu dnia auto na aucie, zaczynają nawet rozjeżdżać zieleń na końcu osiedla, na wprost garaży. Liczne interwencje nie przynoszą rezultatu, straż miejsca wystawia mandaty tylko jeśli jedno z kół niszczy trawę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również