Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowe Laboratorium Analityczne w rudzkim szpitalu

 • Dodano: 2018-10-12 08:30, aktualizacja: 2018-10-12 15:00

Wczoraj w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Analitycznego. Pracownia ma nową, wyremontowaną lokalizację, spełniającą wszystkie wymogi eksploatacji najwyższej klasy sprzętu.

- Dla nas oznacza to prawdziwy jakościowy skok i poprawę warunków pracy - podkreśla mgr Małgorzata Świderska-Surma, kierownik Laboratorium Analitycznego w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. - To przede wszystkim znaczna poprawa warunków lokalowych, przy okazji spełnienie wszystkich wymogów sanitarnych i eksploatacji technicznej najwyższej klasy sprzętu, na którym na co dzień pracujemy w laboratorium w Goduli - dodaje.

To kolejna inwestycja, która możliwa była dzięki środkom z budżetu miasta. Tydzień temu w szpitalu otwarto również wyremontowany Oddział Neurologiczny wraz z Oddziałem Udarowym.

- Ze środków miejskich udało się nam w ostatnich 4 miesiącach zmodernizować nową lokalizację Laboratorium Analitycznego, które zyskało przestronne i nowoczesne pomieszczenia na miarę XXI wieku. Szpital dzięki tej przeprowadzce ma do dyspozycji dodatkowe pomieszczenia, w których uruchomione zostaną niebawem kolejne gabinety Izby Przyjęć – informuje dr Katarzyna Adamek, prezes Szpitala Miejskiego Sp. z o.o.

Do końca miesiąca do nowych pomieszczeń zostanie przeniesiony sprzęt laboratoryjny.

– Jest to niezwykle skomplikowany proces, ponieważ urządzenia mogą być przenoszone jedynie przez autoryzowane serwisy, dedykowane do poszczególnej aparatury. Operacja musi być uzgodniona i skoordynowana z wszystkimi producentami, którzy ten sprzęt dzierżawią naszemu szpitalowi - informuje mgr Małgorzata Świderska-Surma. - Przerwy w badaniach nie przewidujemy, non-stop wykonywane będą wszystkie usługi dotyczące pacjentów laboratoryjnych. Jedynie odbiór wyników w samym dniu przeprowadzki może być opóźniony o 24 godziny, za co z góry przepraszamy – zaznacza.

18 października br. szpital zamierza uruchomić Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w swojej drugiej lokalizacji - w dzielnicy Bielszowice.

- Powstanie on w odpowiedzi na palące potrzeby demograficzne, systematyczne wydłużanie się przeciętnej długości życia w kraju, także wśród mieszkańców Rudy Śląskiej – mówi dr Katarzyna Adamek.

Oprócz zespołu pielęgniarskiego bielszowicki ZOL zapewniać będzie pacjentom kompleksowe i całodobowe konsultacje lekarskie. Zakład w pierwszej fazie będzie liczył 18 stanowisk, wyposażony zostanie m.in. w nowoczesne elektryczne łóżka. Na początku funkcjonowania, do czasu uzyskania kontraktu z NFZ, usługi świadczone w rudzkim ZOL będą odpłatne.

Nowe Laboratorium Analityczne w rudzkim szpitalu

Komentarze (4)    dodaj »

 • miki

  A co z izbą przyjęć w Goduli? Ostatnio z chorą ciocią czekałam tam 9 godzin! Horror. Po prostu zatęskniłam za .... Bielszowicami.

 • wszyscy do jednego wora

  Na Bielszowicach też przeżyłam horror żle mnie zdiagnozowano. Dr nie chciało zrobić się badania krwi w kierunku CRP. Więc nie wykryto u mnie zakażenia tylko podejrzewano nerwicę.

 • bo tak łatwiej

  Mój ojciec z półpaścem czekał 12 godz. i w dodatku został źle zdiagnozowany. Dopiero na drugi dzień pojechał na Bytom i tam wreszcie usłyszał prawidłową diagnozę. Mnie też źle zdiagnozowali na izbie w Goduli niby nerwica a miałam arytmię. Tam trzeba uważać i nie wierzyć ślepo internistom.

 • SEBAzKafałzu

  Warto posłuchać debaty o służbie zdrowia z dnia 11.10 tam Mejer mówił ze malo miejsca na izbie po czym dwie wypowiedzi dalej mowi ze duzo miejsca. Matrix

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również