Wiadomości z Rudy Śląskiej

Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. To Michał Baborski!

 • Dodano: 2022-07-14 12:45, aktualizacja: 2022-07-15 10:07

Od dnia potwierdzenia daty przedterminowych wyborów, kolejni kandydaci potwierdzają swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta miasta. Do ich grona dołączył Michał Baborski, znany rudzianom jako obrońca śląskich tradycji.

Baborski dołącza do rywalizacji

Poznaliśmy nazwisko kolejnego kandydata na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. To Michał Baborski, mieszkaniec naszego miasta, który jest z nim bardzo silnie związany. Swoją decyzję o wzięciu udziału w wyborach argumentuje następująco:

-Moja decyzja oparta jest na tym, że od urodzenia jestem mieszkańcem Rudy Śląskiej. To miasto jest dla mnie ważne, ponieważ jest ono głęboko zakorzenione w moim sercu. Tu się wychowalem, pochodzę z tradycyjnej, śląskiej rodziny. Mam wiele wspomnień z nim związanych. Jestem człowiekiem ludu niezwiązanym z elitą czy partią polityczną  – mówi Michał Baborski.

Pierwsze postulaty wyborcze

Michał Baborski jest działaczem społecznym – angażuje się w sprawy regionu, szczególnie kopalń i ich likwidacji. Sam na co dzień pracuje na kopalni, więc twierdzi, że zdaje sobie sprawę z tego, co dla regionu oznacza likwidacja górnictwa. 

- Chciałbym taką ważną wypowiedź przekazać: Jeśli kopalnie zostaną zlikwidowane, to nie tylko pracę stracą górnicy, ale też krawcowa, co szyje ubrania dla górników, to szewc, który robi obuwie dla górników,  to mechanicy, co robią sprzęt dla kopalni. Jak domino, jak jedno upadnie to wszystko, ulegnie "zniszczeniu" – mówi kandydat na prezydenta miasta.

Kandydat na prezydenta nie boi się ciężkiej pracy, dlatego ma zamiar podjąć walkę o lepszą Rudę Śląską. Zadeklarował, że ma zamiar przywrócić miastu blask dzięki walce z wszechobecną „betonozą”. 

-W młodzieńczych latach bylem zuchem, także ministrantem. Wiem co to ciężka praca, ponieważ pracuje na kopalni, jestem górnikiem. Jestem również malarzem, mam artystyczną duszę, maluję i piszę. Jak prawdziwy artysta, jestem wrażliwy na piękno, dlatego tak bardzo mi zależy by to miasto odżyło. Jako prezydent miasta chciałbym podejmować tematy ekologii oraz ochrony przyrody. Walka z bezsensowną wycinką drzew, coraz większym "betonowanie" stref publicznych kosztem zieleni i przyrody jest dla mnie priorytetem – dodaje.

Michał Baborski dołączył do grona kandydatów na prezydenta miasta. Na ten moment swój udział w wyborach potwierdzili poseł PiS Marek Wesoły, były wiceprezydent Krzysztof Mejer, Maciej Mol ze zgrupowania Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców oraz Bożena Modzelewska z Konfederacji.

Komentarze (61)    dodaj »

 • Rudzki patriota

  Kandydatura Baborskiego budzi grozę i przerażenie !! Pytam, gdzie jest granica zabawy obywatela, granica ludzkiej głupoty, granica bezczelności startu na stanowisko tak ogromnego podmiotu gospodarczego jakim jest gmina miejska !!?? Pytam : jakie pan ma gospodarcze top osiagniecia w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi ?? Jakie ma pan doświadczenie w zarządzaniu dużymi podmiotami gospodarczymi, dużymi zasobami ludzkimi ?? Pana auto prezentacja menedżerska to BEŁKOT, takie predyspozycje do "bycia prezydentem" ma 99 % rudzian-dowcipnisiow urodzonych w naszym mieście !! Przypominam faceta, też z górnictwa, który zabawiał się w kierowaniu naszym miastem w latach 2001 - 2010 doprowadzając nasze miasto do ruiny, totalnej stagnacji, dużego zadłużenia ! On też w swoim życiu nie kierował nawet samodzielnie,gospodarczo kioskiem !! Dawno tak się nie ubawilem czytając tematykę prezentowana przez - dowcipnisia - nie można inaczej potraktować Baborskiego !! Pytam : jakim menedżerskim systemem zarządzania byś zarządzał, w jakich podmiotach gospodarczych system ten sprawdziłeś ?? ZGROZA, PRZERAZENIE, ZABAWA, BEZCZELNOŚĆ, ZADRWIENIE Z RUDZKIEGO SPOŁECZEŃSTWA swoją zabawną lecz i bezczelną kandydatura !!

 • Rudzianin

  Jedne a te same pyski i tak jest wszędzie w Urzędzie u działkowców u Chodowców Gołębi w Związkach Wędkarskich PZW wszędzie ten sam beton mających stanowiska aż do śmierci .

 • Prawda

  Antycovidowca popierają tacy jak on Wynik będzie oczywisty.Może dopiero wtedy jak go poznacie przekonacie się ,że nikt nie traktuje was poważnie.a Baborski to typowy przedstawiciel płaskoziemców.Do polityki i owszem trafiają oszołomy, ale nie AŻ TAKIE

 • Ja!

  Nie boi się ciężkiej pracy...Szkoda że już w podstawówce ( nr 6) nie zdawał z klasy do klasy ...

 • Robaczek

  Jak ministrant, to widać, ze uczciwy!

 • Karlus

  Żnom go od bajtla. To ukryty gorol.

 • Fda

  Wakacje kandydat chce się zabawić. Zaistnieć w świecie polityki.

 • Rafaello

  Jako Rudzianie powinniśmy się skupić na dobru przedewszystkim naszych dzieci wnuków.Poczytałem o wszystkich kandydatach i uważam że powinni mieszkańcy poświęcić więcej uwagi na Macieju Molu .Z mojego punktu widzenia ma najwięcej do zaoferowania i są to obietnice realne do spełnienia .Dla wszystkich kandydatów:) życzę powodzenia

 • Emanuel

  Idź lepiej las wyczyścić z podrzuconych odpadów

 • Rudziol

  Ja się pytam gdzie jest Michał ale Pierończyk. To jest odpowiednia osoba na te stanowisko.Michał walcz...

 • Berbeć

  A co to za gnom, z którego kapelusza wyskoczył

 • Kriss

  Ale przepraszam bardzo, dziś jest 15 lipca, a nie 1 kwietnia...

 • szkodasłów

  Dla przypomnienia.W momencie gdy w Polsce ,a i na świecie umierało tysiące ludzi na covida , a pandemia zaczęła się wymykać spod kontroli ,Baborski urządzał manifestacje przed urzędem ,nawołujące do nienoszenia maseczek ,Wykrzykiwał ,że nie ma covida a on sam i jemu podobni mimo obowiązującego nakazu noszenia maseczek tych masek na sobie nie mieli.Chory człowiek , to jego zgłoszenie do kandydowania na prezydenta miasta to jedno wielki9e nieporozumienie.

 • Gość

  Cowid był tylko nie powinno być testów. Ponieważ jne opóźniały leczenie. I wszyscy rżńeli głupa że nie wiedzą czym leczyć a wystarczyło ludzi nie włóczyć po dwóch tylko dać im się wypocić. Mało tego nikogo do szpitala nie przyjęli bez testu, były opużnienia w ratowaniu życia gdzie liczyły się minuty a nie godziny

 • Jo

  Jak masz mózg wyprany i twierdzisz ze kaganiec cie chronil przed zabojczym wirusem nie powinienes głosować

 • Pablo

  Że są tu tacy co to połknęli całą ścieme i nadal w nią wierzą. Niesamowite

 • Kozel

  Kilku moich znajomych umarło na tą "ściemę". Nie, nie przez inne choroby. Umarli na COVID. Ale dla ludzi których idolem jest Edyta G. nie ma ratunku.

 • Bladius

  Nie nie na covid, umarli bo byli źle zdiagnozowani, źle leczeni i napewno mieli inne choroby. Albo byli zaszczepieni i dlatego umarli. Niema czegoś takiego jak covid. Covid to grypa, zwykła lub zmutowana, ale grypa. Koronawirusy nie są dla ludzi śmiertelne. Chyba że masz AIDS albo HIV to wtedy zwykle przeziębienie cię zabije

 • Pablo

  Brawo zatem dla tego Pana

 • henry

  i za to go lubia

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również