Wiadomości z Rudy Śląskiej

Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Rudy Śląskiej. To Michał Baborski!

 • Dodano: 2022-07-14 12:45, aktualizacja: 2022-07-15 10:07

Od dnia potwierdzenia daty przedterminowych wyborów, kolejni kandydaci potwierdzają swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta miasta. Do ich grona dołączył Michał Baborski, znany rudzianom jako obrońca śląskich tradycji.

Baborski dołącza do rywalizacji

Poznaliśmy nazwisko kolejnego kandydata na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. To Michał Baborski, mieszkaniec naszego miasta, który jest z nim bardzo silnie związany. Swoją decyzję o wzięciu udziału w wyborach argumentuje następująco:

-Moja decyzja oparta jest na tym, że od urodzenia jestem mieszkańcem Rudy Śląskiej. To miasto jest dla mnie ważne, ponieważ jest ono głęboko zakorzenione w moim sercu. Tu się wychowalem, pochodzę z tradycyjnej, śląskiej rodziny. Mam wiele wspomnień z nim związanych. Jestem człowiekiem ludu niezwiązanym z elitą czy partią polityczną  – mówi Michał Baborski.

Pierwsze postulaty wyborcze

Michał Baborski jest działaczem społecznym – angażuje się w sprawy regionu, szczególnie kopalń i ich likwidacji. Sam na co dzień pracuje na kopalni, więc twierdzi, że zdaje sobie sprawę z tego, co dla regionu oznacza likwidacja górnictwa. 

- Chciałbym taką ważną wypowiedź przekazać: Jeśli kopalnie zostaną zlikwidowane, to nie tylko pracę stracą górnicy, ale też krawcowa, co szyje ubrania dla górników, to szewc, który robi obuwie dla górników,  to mechanicy, co robią sprzęt dla kopalni. Jak domino, jak jedno upadnie to wszystko, ulegnie "zniszczeniu" – mówi kandydat na prezydenta miasta.

Kandydat na prezydenta nie boi się ciężkiej pracy, dlatego ma zamiar podjąć walkę o lepszą Rudę Śląską. Zadeklarował, że ma zamiar przywrócić miastu blask dzięki walce z wszechobecną „betonozą”. 

-W młodzieńczych latach bylem zuchem, także ministrantem. Wiem co to ciężka praca, ponieważ pracuje na kopalni, jestem górnikiem. Jestem również malarzem, mam artystyczną duszę, maluję i piszę. Jak prawdziwy artysta, jestem wrażliwy na piękno, dlatego tak bardzo mi zależy by to miasto odżyło. Jako prezydent miasta chciałbym podejmować tematy ekologii oraz ochrony przyrody. Walka z bezsensowną wycinką drzew, coraz większym "betonowanie" stref publicznych kosztem zieleni i przyrody jest dla mnie priorytetem – dodaje.

Michał Baborski dołączył do grona kandydatów na prezydenta miasta. Na ten moment swój udział w wyborach potwierdzili poseł PiS Marek Wesoły, były wiceprezydent Krzysztof Mejer, Maciej Mol ze zgrupowania Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców oraz Bożena Modzelewska z Konfederacji.

Komentarze (61)    dodaj »

 • Ehh

  Czyli liczy na zacofanie i zabobon :) Super.

 • ANTY UE

  Co to za prezydent jak on nawet nie umie poprawnie się wysłowić A na kopalni każdy co to za element

 • boluś

  Jakoś lista działań ew. osiągnięć pana Barabara ' Cowieka z Ludu !

 • Glogowski

  Oby wygral

 • Achim z tauzena

  Fajny chop !!! nie roz my sie nawzajym plecy myli w badyhauzie i paznokcie w nogach obcinali. Takich ludzi nom cza !!! Naszych, co znajom sie na robocie, na ludziach i na rejonie. Michał mosz mój głos !!!

 • Lampiara

  Toć mosz recht, tyż na niego zagłosują.

 • mieszkaniec

  NIEEE wierzę ,nie róbcie sobie żartów z tak ważnej sprawy jaką jest powołanie prezydenta 140 tysięcznego miasta .Nawet nie na miejscu jest podanie takiej kandydatury .Sam kandydat z czego chyba zdaje się sprawę wystawia się na pośmiewisko ,żal mi tylko jego bliskich.Zresztą conajmniej dwóch innych kandydatów też się tu pcha nie wiadomo po co..Mam nadzieję ,że mieszkańcy naszego miasta potrafią wskazać właściwą osobę .Jedno jest pewne warto każdemu z tych zgłaszających się do udziału w wyborach dokładnie się przyjrzeć ,by czasem nie popełnić jakiegoś potwornego głupstwa przy glosowaniu.

 • Wyborca

  Byś się nie witnol, sam ludzie wiedzom fto nom pszaje. Bydzie mieć poparcie sam w robolach.

 • Kolega z gtu 2

  Michał ty nie potrafisz nawet łopaty trzymać . A o stylu twoich wypowiedzi to szkoda mówić. Cała kopalnia Bielszowice ma z ciebie ubaw. Błaznuj dalej

 • ...

  Dopisz!!! Żol ci ż...ścisko

 • Krawcowa

  Michał nie wiem czy wiesz który mamy wiek, ale krawcowa i szewc raczej nie straci pracy jak zamkną kopalnie w Rudzie Śląskiej bo oni są z Chin :)

 • Ania

  No i kogo tu wybrać ?

 • Hanys

  Apel do Pani Aleksandry Poloczek. Niech pani jak najszybciej ogłosi swoją kandydaturę!!!

 • Krucza fuks

  Ino ny łona to lepij Krysteczko niech kandyduje.

 • Realista

  Jo Cie prosza

 • Mimi

  Celujesz pan w elektorat górniczy

 • bingo

  Posuchejcie co tyn chop godo za gupoty.https://www.youtube.com/c/Micha%C5%82Baborskipolityk/videos

 • bambaryła

  czysty grubiorz

 • ,,,,,

  Nie obrażaj górników. Z niego na kopalni sie śmieją. Wiec nie porównuj go

 • Emil

  Same sprzeczności. Nie chce likwidacji kopalń a jednocześnie jest za ekologią, tylko że akurat ekolodzy chcą likwidować kopalnie. Co do tych krawcowych które szyją ubrania dla górników, w Rudzie Śląskiej ich nie ma te wszystkie około górnicze firmy są z poza miasta. No i ten szewc co to robi buty dla górników, chłopie górnicy pracują w gumowych butach, podobno pracujesz na kopalni, i tego nie wiesz. Tak jak powiedział to prawdziwy Zuch.

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również