Wiadomości z Rudy Śląskiej

Znamy skład nowego prezydium Rady Miasta Ruda Śląska

 • Dodano: 2024-05-06 14:15, aktualizacja: 2024-05-07 09:56

Podczas dzisiejszej inauguracyjnej sesji Rady Miasta, radni wyłonili nowego przewodniczącego i jego zastępców. Od dzisiaj Radą Miasta Ruda Śląska kierować będzie Arkadiusz Pilarz, który podczas ostatnich wyborów ubiegał się o stanowisko prezydenta naszego miasta.

Nowy Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska wybrany

Radni wybierali między Wiolettą Nowak z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Arkadiusza Pilarza z Platformy Obywatelskiej. Nowym przewodniczącym Rady Miasta Ruda Śląska został Arkadiusz Pilarz, który z ramienia Platformy Obywatelskiej kandydował na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Za powołaniem Pilarza opowiedziało się 15 radnych.

- Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałem ten mandat zaufania. Najważniejsze jest dobro naszych mieszkańców. Myślę, że jesteśmy w stanie to wspólnie osiągnąć. Chciałbym, żebyśmy jako radni pokazali mieszkańcom, że nie czas na dzielenie, a czas na to, żebyśmy wspólnie pracowali, aby to miasto się rozwijało i mieszkańcom żyło się lepiej. Ja dołożę wszelkich starań, żeby tak było – mówił Arkadiusz Pilarz.

Nowy przewodniczący Rady Miasta obecnie sprawuje m.in. funkcję prezesa firmy STAMA Stal i Budowa Maszyn Sp. z o.o. Jest również prezesem Towarzystwa Przyjaciół Rudy Śląskiej. Arkadiusz Pilarz może być znany rudzianom także ze swojej działalności charytatywnej. W 2019 roku wraz z Michałem Brzózką i Anetą Brzózką założył Fundację "Armia Przyjaciół". Sprawował tam niegdyś funkcję prezesa. Głównym zadaniem Fundacji jest niesienie pomocy innym w szerokim tego słowa znaczeniu. Członkowie tej organizacji pomagają potrzebującym w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych. W pierwszej turze wyborów na prezydenta Rudy Śląskiej 2024 Arkadiusz Pilarz zdobył 7 809 głosów rudzian. 

Znamy skład nowego prezydium Rady Miasta Ruda Śląska

Później radni wybrali nowych wiceprzewodniczących. Zostali nimi Wioletta Nowak z klubu radnych PiS oraz Witold Hanke z KW Michała Pierończyka. 

Wioletta Nowak jest znaną w Rudzie Śląskiej radną. Pełni funkcję zastępcy dyrektora Poczty Polskiej Regionu w Katowicach. Witold Hanke natomiast jest zastępcą dyrektora w Ośrodku dla Niepełnosprawnych "Najświętsze Serce Jezusa" w Rudzie Śląskiej. Od 2022 roku sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta. 

Komentarze (7)    dodaj »

 • Jola

  To wszystko było pic na woda . Od samego początku było wiadomo, ze Pierończyk jest z Mejerem Razem kasa trzepali przez 13 lat Wszystko wiedzą o sobie To i kasa nadal bydą trzepać przez 5 lat hahahhaha

 • Rudziol

  Zauważyliście że tam sie cisną same prezesy i dyrektorzy. Tak jak by im mało było. Zwyklego szaraka co jak życie pokazuje myślenie ma dużo zdrowsze od tych wszystkich karierowiczow nie uświadczysz.

 • Udało się

  W Chorzowie się udało

 • Jo

  Pieronczyk i Mejer zawarli koalicja Będzie sie działo

 • wyborca

  Nie podoba mi się ten wybór. Dla mnie Pilarz to Pan Nikt. Jakim cudem partia przegrana ma swojego przewodniczącego RM!? Coś czuję, że ta kadencja to będzie Rafałek i Krzysiu przeciwko wszystkim i sobie nawzajem!

 • Zeflik

  Wreszcie z Prezydium wdało się wywalić Myszura , chwała im !

 • Aktywny

  koalicja Pierończyk & Mejer

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również