Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zniszczony plac zabaw przy hołdzie już wyremontowany - niebawem ponowne otwarcie

 • Dodano: 2019-05-11 17:00

Zdemolowany na początku roku plac zabaw znajdujący się przy ulicy 1 Maja przeszedł już gruntowny remont, teraz pozostaje jeszcze poczekać tylko kilka dni na certyfikację, aby mógł zostać ponownie otwarty.

Zdemolowany plac zabaw został wyremontowany, ale trzeba jeszcze poczekać na certyfikację

Jeszcze w marcu pisaliśmy o tym, że znajdujący się przy hołdzie plac zabaw został zniszczony przez wandali, którzy nie tylko popisali w wulgarny sposób niemal wszystkie elementy konstrukcji, ale również wyłamali klamki w bramkach, a nawet połamali stopnie w schodkach.

Plac zabaw został już wyremontowany, jednak obecnie konieczne jest jeszcze uzyskanie niezbędnych certyfikatów, o czym informuje Krzysztof Mikołajczak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej:

Ze względu na jednostkowe wykonanie placu zabaw konieczne jest uzyskanie indywidualnych certyfikatów bezpieczeństwa posadowionych urządzeń zabawowych. Certyfikacja odbyła się w dniu 7.04.2019 po wcześniejszym usunięciu dewastacji. Z chwilą uzyskania pozytywnych protokołów certyfikacyjnych plac zabaw zostanie udostępniony mieszkańcom do użytku - informuje Krzysztof Mikołajczak

Wzgórze Antonia objęto monitoringiem, będzie też więcej patroli Straży Miejskiej

To przykre, że inwestycja, która powinna służyć mieszkańcom miasta niespełna w trzy miesiące została zdemolowana i wymagała już wyremontowania. Koszt remontu wyniósł około 10 tysięcy złotych. Niestety, trudno oczekiwać, że na każdym rogu stać będzie strażnik miejski, a miasto wszędzie rozwiesi kamery monitoringu, jednak w tym przypadku zapadły konkretne decyzje, o których informuje MPGM:

Wzgórze Antonia już objęte jest monitoringiem, rozważamy możliwość jego poszerzenia. Jednocześnie teren został objęty częstszym patrolowaniem  Straży Miejskiej. - informuje Krzysztof Mikołajczak z MPGM

Zniszczony plac zabaw przy hołdzie już wyremontowany - niebawem ponowne otwarcie

Zobacz także

Komentarze (21)    dodaj komentarz »

 • police

  To nie monitoring ma to załatwić tylko drakońskie kary ściągane od rodziców tych niepełnoletnich wandali do skutku .

 • fafik

  Mury można dewastować, bo to akceptowana ogólnie (ja nie) subkultura, kibice i w ogóle niebieska tradycja, to dlaczego nie można dewastować placu zabaw? Pytam nie po raz pierwszy

 • apel

  Propozycja dla redakcji portalu .Stwórzcie jeden ale stały dział , dotyczący przestrzegania ładu i porządku w mieście .My jako mieszkańcy będziemy mogli przedstawiać wszystkie problemy i bolączki jakie nękają nasze miasto.Będzie można naświetlać pewne rzeczy ..Radni , Miasto , straż miejska , policja , administratorzy budynków będą to wszystko co będzie tu zamieszczone mogli na bieżąco śledzić i reagować tam gdzie się da .Zawalczmy o nasze miasto .

 • bbb

  I znowu wskoczy tam szesnastoletnia Nikola, Dżesika czy inna Oliwia z czipsową nadwagą i rozwali.

 • on

  A ja się pytam jak certyfikowany jest plac zabaw na wirku przy miasteczku ruchu drogowego... gdzie droga dojazdowa.. gdzie chodniki dojście to jedno wielkie bagno.... ciekawe co by powiedział nadzór budowlany...

 • Ziga z Wirku

  Aktualnie jest tam jeziorko i bagno po kostki, mieszkam obok to widzę, kategorycznie nie powinni teraz tam wchodzić dzieci.

 • AGA

  Ludzie czy wy nie widzicie że ten placyk zabaw jest dla małych dzieci , widać to na zamieszczonej fotce ,choćby same zjeżdżalnie jak myślicie kto na nich będzie zjeżdżać, psy, koty.

 • mieszkaniec

  Dzisiejsze dzieci to się bawią telefonami, tabletami, i latającymi dronami a placyki zabaw to są dobre dla meneli pijących piwo

 • masz rację

  Dlatego trzeba walczyć z tymi pijącymi karaczanami.

 • Ojciec

  Monitoring zamontowac i tyle a jak ktos zdenoluje to bydzie na kamerach i potem wizerunek takigo opublikować

 • Zenobiusz

  Gdzie ten monitoring? Najbliższa kamera jest jakieś 300 metrów od placu zabaw. Komu wy te bajki opowiadacie? Jak zwykle na projekt poszły miliony a na jedna kamerę za paręnaście tysięcy poskąpiono pieniędzy. Efekty już widać. Winnych genialnych "oszczędności" jak zwykle brak.

 • patrolowiec

  Podobno częstymi gośćmi w tych rejonach będzie straż miejska.

 • Hans

  Na pewno bydom łożarte lompy,i niedorobione wandale.

 • logika

  Dlaczego przed wejsciem nie ma tabliczki do jakiego przedzialu wiekowego est ten plac zabaw w Niemczech to norma

 • xd

  Przedział wiekowy to od 0 - 6 lat

 • Um

  Cenna uwaga

 • Arka

  Info z dzisiaj, jedne urządzenie na placu zabaw znów zniszczone (stłuczona szyba), luneta na szczycie nie działa :

 • Noe

  To smutne ale wandali się nie upilnuje jak nie ma dobrego monitoringu.

 • EWA

  Maluszki się ucieszą z nowo otwartego placu zabaw , ciekawe na jak długo .

 • Padre

  Dopuki hoszofskie go nie rozwalą

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.