Zniszczony plac zabaw przy hołdzie już wyremontowany – niebawem ponowne otwarcie
Zdemolowany na początku roku plac zabaw znajdujący się przy ulicy 1 Maja przeszedł już gruntowny remont, teraz pozostaje jeszcze poczekać tylko kilka dni na certyfikację, aby mógł zostać ponownie otwarty.
Zdemolowany placzabaw został wyremontowany, ale trzeba jeszcze poczekać na certyfikację
Jeszcze w marcu pisaliśmy o tym, że znajdujący się przy hołdzie plac zabaw został zniszczony przez wandali, którzy nie tylko popisali w wulgarny sposób niemal wszystkie elementy konstrukcji, ale również wyłamali klamki w bramkach, a nawet połamali stopnie w schodkach.
Plac zabaw został już wyremontowany, jednak obecnie konieczne jest jeszcze uzyskanie niezbędnych certyfikatów, o czym informuje Krzysztof Mikołajczak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej:
Ze względu na jednostkowe wykonanie placu zabaw konieczne jest uzyskanie indywidualnych certyfikatów bezpieczeństwa posadowionych urządzeń zabawowych. Certyfikacja odbyła się w dniu 7.04.2019 po wcześniejszym usunięciu dewastacji. Z chwilą uzyskania pozytywnych protokołów certyfikacyjnych plac zabaw zostanie udostępniony mieszkańcom do użytku – informuje Krzysztof Mikołajczak
Wzgórze Antonia objęto monitoringiem, będzie też więcej patroli Straży Miejskiej
To przykre, że inwestycja, która powinna służyć mieszkańcom miasta niespełna w trzy miesiące została zdemolowana i wymagała już wyremontowania. Koszt remontu wyniósł około 10 tysięcy złotych. Niestety, trudno oczekiwać, że na każdym rogu stać będzie strażnik miejski, a miasto wszędzie rozwiesi kamery monitoringu, jednak w tym przypadku zapadły konkretne decyzje, o których informuje MPGM:
Wzgórze Antonia już objęte jest monitoringiem, rozważamy możliwość jego poszerzenia. Jednocześnie teren został objęty częstszym patrolowaniem Straży Miejskiej. – informuje Krzysztof Mikołajczak z MPGM








![Ruszył nabór wniosków na wynajem lokali mieszkalnych przy ul. Jerzego Ziętka [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/611494374_1612235476513316_4126602015170802038_n.jpg)
![Seria niefortunnych zdarzeń na wireckim rondzie. Kolejni kierowcy mocno się pogubili! [FILMY]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/kolaz.jpg)
![Zderzenie czołowe na ul. Brzechwy. Kierowca jechał pod prąd na drodze jednokierunkowej [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/35-festiwal-afisz_page-0001.jpg)
![Na rondo… pod prąd? O mały włos! Wireckie rondo problematyczne dla kolejnego kierowcy [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/Bez-tytulu.png)









Komentarze (21) DODAJ