Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zorganizowano zbiórkę na protezę dla pani Iwony, która straciła nogę w rudzkim szpitalu

 • Dodano: 2019-09-04 09:00, aktualizacja: 2019-09-04 10:02

Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja zorganizowała zbiórkę pieniędzy na protezę dla pani Iwony, która w kwietniu tego roku w wyniku błędu lekarzy rudzkiego szpitala straciła nogę.

Pani Iwona trafiła na izbę przyjęć rudzkiego szpitala w kwietniu - skarżyła się na bardzo silny ból stopy. Po przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono podstaw do hospitalizacji, a pacjentka została zwolniona do domu z diagnozą zakażenia skóry oraz stanu zapalnego tkanek miękkich stopy oraz receptą na antybiotyk. Niestety, lekarze nie mogli się bardziej mylić - po dwóch dniach cierpienia pani Iwona ponownie trafiła do szpitala, już w stanie krytycznym. Konieczna była amputacja nogi.

Świat pani Iwony zawalił się - jest uwięziona w domu, nie może wrócić do pracy, nie może normalnie funkcjonować. W końcu postanowiła zwrócić się o pomoc do Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja:

Zadzwoniła do mnie płacząc i błagając o pomoc, bo depresja i niechęć do życia po tym, co się stało, atakują z całych sił. Pani Iwonka mieszka z synem i wie, że nie ma takiej mocy, by razem mogli zapewnić Jej powrót do normalnego życia, powrót do ludzi i do pracy w swoim zakładzie, bo tego pragnie najbardziej. Potrzeba 30 tysięcy, by zakupić protezę, która zastąpi obciętą nogę i otworzy drzwi mieszkania na drugim piętrze - pisze na swoim profilu w serwisie Facebook Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja z Rudy Śląskiej - Nawet jeśli los pozwoli wygrać toczącą się w sądzie sprawę i z tego tytułu wpłynie odszkodowanie, to jest to prognoza "na za pięć lat" - dodaje Aleksandra Poloczek.

Zbiórkę można wesprzeć na portalu zrzutka.pl lub wpłacając bezpośrednio na rachunek Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja 37 1600 1462 1837 6165 8000 0001 z tytułem przelewu: proteza.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Zobacz także

Komentarze (24)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  W szpitalu na goduli prawie stracilam dziecko. Mloda i zarozumiala polozna miala mnie gdzies przez 5godzin. Dopiero kiedy dziecko zaczelo sie dusic a ja bylam nieprzytomna, zleciala sie cala ekipa i mialam cesarke ratujaca. Dramat. Malo personelu, masa pacjentow. A gdybym spotkala jeszcze kiedys te blond paniusie w pelnym make upie, to bym jej zrobila krzywde.

 • Aleksandra

  Zajął się pani ktoś tą sprawą bo tj zaniedbanie i należy się Pani odszkodowanie jeśli ma Pani dokumentacje .

 • Santos

  Moja mama została przyjęta po przynajmniej 10 godzinach na izbie. Na drugi dzień zmarła. Ta tak szpital na goduli. PISory [...]

 • Aleksandra

  Zajął się ktoś tą sprawą? Tj zaniedbanie i jeśli ma Pani dokumentacje medyczna mogę Pani pomoc.

 • Sara

  Skoro pani Iwona straciła nogę z przycztny błędu lekarzy to moim zdaniem lekarz czy tam lekarze bo napewno byla konsultacja powinni zakupic proteze pani Iwonie.Ale wybrzneli z tej sytuacji bez szwanku i tu znowu ludzie o dobrych sercach pomogą .Ja sie pytam na co nam sa pobierane skladki na ZUS.Czy lekarze moga teraz spokojnie spac czy umia dobrze diagnozowac pacjetow.No ale przecież mówimy o szpitalu w Goduli.Ja dziekuje za taki szpital wole isc do weterynarza.

 • Andrzej

  obecna władza doprowadziła szpital do takiego stanu fakt nigdy nie było dobrze ale to co dzieje się teraz to masakra Brawo Pani Prezydent Dziedzić całe miasto jest upadłe chodzi o porządki, syf w mieście coś się robi ale wszystko na odwal byle jak dość !!!!!!!

 • Usia

  Dobrze, że ktoś sia za to zabrał, bo by kobieta siedziała z tym problemem sama. Dobrze że ludzie walczą o nią. My wszyscy możemy się z tym spotkać bo w szpitalu nasze życie w ich rękach.

 • Pacjent szpitala

  Trzeba sobie zadać pytanie dlaczego odeszło tak dużo dobrych lekarzy ?Panie Mejer może wreszcie zatrudni pan kogoś kompetentnego na stanowisko dyrektora a nie swoją koleżankę? Czy nie czuje się pan winny temu co się dzieje i gdzie do cholery są ci wszyscy radni?! Co do fundacji to wiadomo, że nagle teraz współpraca z panią prezydent bo ktoś musi te błędy naprawiać wstyd i żenada

 • Rudzianka

  Dziedzic oczywiście posty dodaje, zdjęcia kwiatków, [...]ereli, że wspiera niepełnosprawnych. O zbiórce oczywiście ani słowa.

 • Rudzianka

  Szpital W Goduli powinni zamknac Lekarze bardzo nieuprzejmi pielegniarki rownierz szczegolnie ortopedia

 • Pogromca Hipokrytów

  Nie generalizuj Paniusiu:-)

  • Pogromca Hipokrytów
   2019-09-08 17:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • no comments

  Ten szpital a właściwie jego izba przyjęć mnie przeraża.

 • Oburzony

  Najpierw kobietę pozbawili nogi a teraz ludzie związani ze szpitalem poprzez fundacje zbierają na protezę. Większej obłudy nie widziałem. Ale kapitał polityczny trzeba zbić a kobiecie zakneblować usta. Gdyby prezes Adamek miała odrobinę honoru i ludzkich uczuć kupiłaby tę protezę za własne pieniądze.

 • Michał

  Szpit by musiał wszystkie koszty pokryć

 • lili

  Trzymam kciuki Pani Iwono, oby się wszystko dobrze skończyło.

 • Mieszkaniec

  Pani prezes tego szpitala razem z lekarzami diagnozujacymi tą panią powinna zapłacić za protezę dla tej pacjentki bo zawalili na całej linii co się dosyć często zdarza w tym szpitalu. A jak nie zechcą po dobroci podac ich do sądu.

 • Bladius

  sprawa już jest w sądzie

 • Ja

  Szpital powinien ponieść konsekwencje i zapłacić za protezę...

 • Xxxxx

  Lekarze powinni z własnej kieszeni dać na tą protezę oni z[...]... to niech placa

 • Krecha

  Q...a!!!! Ciekawe dlaczego szpital nie ponosi odpowiedzialności. Przecież jest ubezpieczony. Ale jak widać najważniejsze są podwyżki dla pani prezes, a kobietę zostawili sama sobie. Ciekawe czy nadal miasto będzie się upierać, że szpital jest dobrze zarządzany.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.