W sklepach sieci Netto trwa głosowanie w ramach programu grantowego "Sąsiedzka Moc". Cztery inicjatywy z Rudy Śląskiej walczą o 10 lub nawet 30 tysięcy złotych na realizację projektu wspierającego lokalną społeczność.
Wybierz, która inicjatywa zasługuje na wsparcie finansowe!
W poniedziałek 28 listopada ruszył drugi etap akcji "Sąsiedzka Moc" polegający na głosowaniu w sklepach sieci Netto. Klienci mogą wybrać inicjatywę lokalną w swojej okolicy, która uzyska wsparcie finansowe w kwocie 10, a wybrane projekty nawet 30 tysięcy złotych od Netto. Łącznie w całej Polsce wsparcie otrzyma 50 projektów na rzecz społeczności lokalnych skupionych w sąsiedztwie sklepów sieci.
Kto może oddać głos?
Aby zagłosować, należy zrobić zakupy w wybranych sklepach sieci Netto za minimum 50 zł i odebrać przy kasie kartę do głosowania. Z projektów przedstawionych na karcie należy wybrać jeden, zaznaczając go krzyżykiem, a następnie wypełnioną kartę wrzucić do urny ustawionej w sklepie. Głosowanie odbywa się tylko w formie stacjonarnej. Głosować można do soboty 31 grudnia.
Projekty biorące udział w akcji:
Parking dla jednośladów przy Szkole Podstawowej nr 6
- W ramach projektu wybudowany zostanie parking dla jednośladów ze stojakami na rowery, małą stacją naprawczą z podstawowymi narzędziami oraz ławeczki. Realizacja projektu miałaby służyć bezpiecznemu parkowaniu i przechowywaniu rowerów uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy przyjeżdżają do szkoły i przedszkola na rowerze lub odwożą dzieci.
Seniorzy w Akcji
- Dzięki projektowi możliwe będzie rozszerzenie oferty Klubu Seniora działającego w MCK i stworzenie warunków do rozwoju Senioralnego Ruchu Artystycznego poprzez organizację i sfinansowanie zajęć artystycznych i kursów:
- kurs nowoczesnych technologii (25 godz.) – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób 60+
- zajęcia taneczne (25 godz.) – terapia tańcem i nauka tańców towarzyskich oraz tańców w kręgu – zakończenie pokazem z udziałem publiczności
- zajęcia plastyczne i rękodzieło (25 godz.) – różne techniki: rysunek suchą pastelą lub piórem i tuszem, malarstwo na papierze czy płótnie – zajęcia zakończone zostaną wystawą prac
- zajęcia teatralne (25 godz.) – budowanie miniatur i etiud teatralnych (z wykorzystaniem różnych rekwizytów i konwencji) – zajęcia zakończone zostaną pokazem z udziałem publiczności.
Zajęcia sportowe i spływy kajakowe
- W ramach projektu zorganizowane zostaną przez ZHP wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Polskim Związkiem Wędkarskim Koło nr 51 zajęcia sportowe na stawie Kokotek oraz spływ kajakowy rzeką Kłodnicą dla ok. 120 chętnych osób. Uczestnicy zdobędą informacje dotyczące zasad bezpiecznego pobytu nad wodą i poznają okoliczną faunę i florę.
Wymiana komputerów w Szkole Podstawowej nr 21
- Projekt zakłada wymianę komputerów (poprzez zakup nowych) w szkolnej pracowni komputerowej. Nowe komputery pozwoliłyby na efektywne wykorzystanie ich podczas lekcji, dalsze prowadzenie lepszej jakości zajęć pozalekcyjnych z robotyki dla chętnych uczniów, a także dla dzieci z okolicznych przedszkoli i kontynuację prowadzonych dla rodziców warsztatów komputerowych. Nowy sprzęt służyłby więc szerokiemu gronu osób.
Lokalizacje sklepów w Rudzie Śląskiej biorących udział w akcji:
- ul. Goduli 45,
- ul. Wojciecha Korfantego 51,
- ul. Pokoju 1A,
- ul. Oświęcimska 106.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec stycznia 2023 roku. 45 projektów z całej Polski uzyska wsparcie w kwocie 10 tysięcy złotych, a kolejne 5, decyzją komisji programu, uzyska dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych.