Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

10 aplikacji do nauki, które pomogą nastolatkowi w szkole

  • Dodano: 2019-08-05 10:15

Wakacje w pełni, ale początek roku szkolnego zbliża się nieubłaganie. Co zrobić, by nastolatek przyniósł lepsze świadectwo niż w czerwcu? Jak namówić go do odłożenia smartfona na bok i chwycenia po podręcznik do matematyki? Nie namówisz. Proponujemy lepsze rozwiązanie! Zamień bezwartościowe godziny spędzone z telefonem na czas, w którym Twój uczeń sięgnie po aplikacje do szkoły!

Aplikacje do nauki to prawdziwa rewolucja - łączą przyjemne z pożytecznym. Nastolatkowie cenią nowoczesne technologie, które chętnie wykorzystują na co dzień. Jeśli Twoje dziecko posiada smartfon, warto by miał na nim aplikacje, które pomogą mu uczyć się efektywniej.  

Twój nastolatek dalej korzysta z przestarzałego telefonu? Może czas sprawić mu nowoczesny model, jak iPhone 8, z którym nie tylko zrobi wrażenie na kolegach, ale i zainstaluje aplikacje do szkoły. Najlepsze oferty na telefony Apple znajdziesz zawsze na eMAG.

Aplikacje do nauki języków 

Zarówno dla użytkowników iOS i Androida dostępna jest cała masa aplikacji do nauki języków. Wystarczy zaledwie kilkanaście minut dziennie, by uczeń znacznie poprawił swój poziom. Dualingo to portal internetowy dostępny również jako aplikacja do nauki angielskiego za darmo. Zawiera w sobie wiele minigier, które ułatwiają naukę słówek. Możecie wybrać jeden z 4 celów dziennych, które wyznaczają długość lekcji.  

Innym sposobem na szybką naukę języków są fiszki. Aplikacja Fiszkoteka to sprytny sposób na efektywne zapamiętywanie. Twórcy zaprojektowali ją łącząc krótki czas nauki z systemem przypomnień. Fiszkoteka to aplikacja do nauki angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i 20 innych języków.  

Fiszki czy gry nie przekonują Twojego nastolatka? Spróbujcie nauki z miejscowymi! Rozmowy i bezpośrednie obcowanie z językiem, to skuteczny sposób na poznanie nowego słownictwa. Memrise oferuje naukę z trenerem wymowy będącym native speakerem. Do wyboru macie aż 5 języków. Aplikacja do nauki ma ponad 30.000 filmików sprawiających, że nauka jest znacznie prostsza. Memrise jest w pełnej wersji po wykupieniu subskrypcji. 

Zapomnij o słownikach, tłumacz online!  

Aplikacje do nauki języków to jedno, ale przy pracy domowej również przydadzą się słowniki.  Nie każdy rodzic musi znać wszystkie dialekty, których uczy się jego pociecha. Jak więc pomóc z lekcjami z np. hiszpańskiego? Nie kupuj opasłych tomów – postaw na odpowiednią aplikację, którą zaproponujesz swojemu dziecku. 

Tłumacz Google to jedno z najpopularniejszych narzędzi. W wersji mobilnej dostępny jest, nie tylko na Androida, ale także na telefony z systemem iOS. Zarówno smartfony z Androidem, jak i modele Apple (np. iPhone 8) znajdziesz w atrakcyjnej cenie na eMAG. Tłumacz Google oferuje 103 języki do wyboru (w wersji offline 59). Możecie przełożyć zdania wprost z podręcznika, dzięki funkcji bieżącego tłumaczenia ze zdjęć.  

Alternatywą dla Tłumacza Google są aplikacje Diki i Pons. Diki to darmowy słownik, dostępny w różnych wersjach językowych. W przypadku angielskiego znajdziesz aż 400 tyś haseł, w tym zwroty branżowe oraz prawie 3 mln przykładowych zdań. Wymowa słówek została nagrana przez native speakerów. Pons to aplikacja do nauki, która oferuje aż 44 słowniki w 36 językach. Inteligentne wyszukiwanie podaje propozycje słów i zwrotów. Możliwość zapisania wyszukiwań ułatwia naukę nowego słownictwa. 

Aplikacje do nauki matematyki i innych przedmiotów 

Szkoła to nie tylko języki obce. W App Store ściągniesz aplikacje do nauki, z którymi bez trudu nastolatek opanuje także inne przedmioty. Khan Academy czy Brilliant to aplikacje do szkoły z bogatym wyborem różnych lekcji. Możecie podszkolić się z fizyki, historii czy geografii. Khan Academy pomoże Wam w podjęciu trudnych decyzji przy wyborze uczelni i dalszej kariery. Brillant to aplikacja nastawiona na przedmioty ścisłe. Z aplikacją nauka statystyki, logiki czy geometrii 3D staje się znacznie prostsza. 

Szukasz sposobu na przekonanie nastolatka do algebry? Zaproponuj Photomath. Aplikacja do matematyki pozwoli w mig uporać się z trudnymi przykładami. Skanuje zadania, podając gotowe wyniki. Inteligentny kalkulator umożliwia wprowadzanie wzorów. Interaktywne wykresy czy wyjaśnienia do przykładów przyśpieszą naukę.  

Wiedza przychodzi znacznie łatwiej, gdy aplikacje do szkoły są obecne na wyciągnięcie ręki. Przed rozpoczęciem roku zastanów się nad wymianą smartfona dziecka, ale także pomyśl o zakupach dla siebie. Z eMAG bez trudu znajdziesz najlepsze oferty na iPhone 8 i inne modele Apple.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.