Wiadomości z Rudy Śląskiej

Alternatywne metody szukania pracy - poznaj je wszystkie!

  • Dodano: 2022-10-21 13:45

Słysząc zdanie „szukam pracy” od znajomego czy bliskiej osoby, pierwsze co przychodzi na myśl to przeglądanie ofert pracy np. na portalu Pracuj.pl i wysyłanie CV jako odpowiedzi. Ten sposób jest bardzo popularny, jednak istnieją również inne metody poszukiwania pracy. Jeżeli lubisz kreatywne rozwiązania, a wychodzenie przed szereg nie jest Ci straszne, to poniższe propozycje na pewno przypadną Ci do gustu!

Własna strona internetowa

Nie jesteś fanem tradycyjnego CV w formacie pdf? A co powiesz na przedstawienie swojego życiorysu i doświadczenia zawodowego za pomocą własnej strony internetowej? Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zarówno w branży marketingowej, jak i kreatywnej. Dzięki odpowiednio przygotowanej stronie, zawierającej wszystkie potrzebne informacje, rekruter zauważy Twoje dodatkowe umiejętności (tj. przygotowanie strony i zarządzanie nią). Takim sposobem również wyróżnisz się na tle innych kandydatów, przyciągając uwagę osoby przeglądającej aplikacje na dane stanowisko pracy.

CV w formie grafiki

Jeżeli szukasz pracy i nie wiesz, jak przyciągnąć uwagę pracodawców z różnych firm, to dobrym pomysłem będzie stworzenie CV w formie graficznej. Gotową grafikę możesz promować w Internecie np. za pomocą LinkedIn lub wysłać jako załącznik podczas aplikowania na stanowisko. Taka forma CV sprawdzi się świetnie szczególnie w branży kreatywnej oraz artystycznej, gdyż to właśnie umiejętności tworzenia przyciągających oko grafik są szczególnie ważne i potrzebne.

Jak przyciągnąć uwagę rekrutera do Twojego CV?

Jednym z dobrych sposobów na wypromowanie własnej marki i pokazanie swojej wiedzy i doświadczenia jest stworzenie własnego bloga. Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to odpowiedni pomysł, plan działania oraz motywacja. Jeżeli pasjonujesz się daną branżą oraz masz szeroką wiedzę na jej temat, wykorzystaj to podczas szukania pracy. Za pomocą strony internetowej możesz dzielić się z innymi swoją wiedzą. Nie zapomnij o promocji swojej strony za pomocą mediów społecznościowych oraz umieszczeniu odnośnika w CV. Dzięki temu rekruter będzie w stanie dotrzeć do Twoich treści i przekonać się na własne oczy o Twojej wiedzy i dokonaniach.

Pamiętaj szukanie pracy, to czas kiedy należy się wyróżnić, tak aby rekruter mógł Cię zobaczyć. Dlatego też warto postawić na kreatywne rozwiązania! Sprawdź sam, jak wiele zyskasz!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.