Wiadomości z Rudy Śląskiej

Beton architektoniczny – poznaj bliżej ten materiał i sprawdź, jak wykorzystać go w aranża

  • Dodano: 2022-08-02 09:45

Moda na industrialne wnętrza sprawiła, że beton swoim minimalistycznym i surowym wymiarem estetycznym przedostał się również do aranżacji wnętrz. Jako że ten materiał sam w sobie jest niezwykle plastyczny przed stwardnieniem, to możliwy do osiągnięcia efekt może nawiązywać do ogromnej liczby stylistyk. Beton już kiedyś sam w sobie stanowił przedmiot sztuki i mowa tu nie tylko o architekturze. Dzisiaj ten materiał powrócił do łask w postaci betonu architektonicznego, który łączy w sobie naturalnie wysokie parametry odpornościowe betonu razem z fantastyczną estetyką. Beton architektoniczny można wykorzystać w przestrzeni domu na milion sposobów, a jednym z nich jest naścienna jodełka.

Jak wykorzystać beton architektoniczny aranżacjach wnętrz? Oto kilka ciekawych koncepcji

Beton architektoniczny pozwala się formować na wiele przeróżnych sposobów. Jako że to ciągle beton, to mówimy również o zachowaniu fantastycznych cech wytrzymałościowych tego materiału, jednak o tym później. W aranżacjach wnętrz beton architektoniczny może być spotkany szczególnie na ścianach. Tutaj możliwości wymienić można wiele. Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest tworzenie kształtów 2D lub 3D, które samą swoją fakturą są w stanie nadać nowoczesnego wdzięku w towarzystwie industrialnego charakteru. Osoby, które są zainteresowane nieco bardziej stonowanym efektem, mogą skorzystać z płyt o nieszablonowych, lecz eleganckich wzorów. Dobry przykład można znaleźć na stronie firmy VHCT, czyli pierwszego w Polsce producenta betonu architektonicznego. Płyty LONG będą dobrą egzemplifikacją połączenia klasy i nowatorstwa. Co oczywiste, to nie wszystko, co beton architektoniczny ma do zaoferowania. Pod linkiem: https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/plytki-scienne-jodelka/ znajdziesz fantastyczne płyty ze wzorem francuskiej jodełki. To niezwykle ponadczasowa faktura, która jest w stanie zaspokoić zmysł estetyczny wielu entuzjastów nowoczesności i klasyki.

Beton architektoniczny sprawdzi się także na zewnątrz domu!

Jak zostało to już wcześniej zaznaczone, beton architektoniczny swoje zastosowanie z łatwością znajdzie także poza wewnętrzną przestrzenią domu. To możliwe dzięki naturalnej trwałości tego materiału. Tak więc beton architektoniczny może świetnie odnaleźć się na tarasie w formie płyt naziemnych. Są bowiem nie tylko wodoszczelne i mrozoodporne, ale także trwałe, a przy tym estetyczne. Beton fantastycznie koresponduje z naturalnymi, zielonymi dodatkami, a kompozycja z pobliskim zielonym trawnikiem z całą pewnością będzie w jak najlepszym tonie. Mówiąc o zastosowaniu betonu dekoracyjnego na zewnątrz, trudno przytoczyć wszystko, co jest możliwe z tym materiałem w roli głównej. Warto jednak zaznaczyć, że sprawdzi się on także w formie bloczków ogrodzeniowych, a nawet płyt elewacyjnych. To wszystko jest możliwe. Warto zapoznać się z możliwościami betonu architektonicznymi bliżej.

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.