Wiadomości z Rudy Śląskiej

Charakterystyka i podział funkcjonalnych suwnic. Oto ABC niezbędnych urządzeń do firmy

  • Dodano: 2021-11-18 09:45

Suwnice to maszyny, które znalazły swoje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Używa się ich głównie do bezpiecznego oraz sprawnego transportu ładunków o zróżnicowanych gabarytach. Są wyposażone w mechanizmy, umożliwiające przemieszczanie towarów w dwóch osiach: poziomej i pionowej. Jeżeli pragniesz wprowadzić zmiany w funkcjonalności swojej firmy, przejdź do naszego artykułu i zobacz, w jaki sposób suwnice wpłyną na poprawę działania struktur przedsiębiorstwa.

Istota suwnic w transporcie wewnątrzzakładowym. Poznaj zalety tych maszyn

Funkcjonalne suwnice stosowane są do obsługi transportu towarów w procesach technologicznych oraz do manipulowania ładunkami w działaniach produkcyjnych i magazynowych. Maszynę w przesuwaniu ogranicza jedynie most, po którym cała konstrukcja przemieszcza się zarówno w osi pionowej, jak i poziomej. Oprócz tego urządzenia powinny cechować się:

  • wytrzymałością – wielkość towarów transportowanych na suwnicy budzi ogromne wrażenie, dlatego ta konstrukcja musi zostać wykonana z trwałych i solidnych materiałów. Najczęściej wykorzystywana w produkcji jest stal nierdzewna, która posiada szereg niezbędnych parametrów oraz właściwości. 
  • odpornością – zwłaszcza jeśli mowa o negatywnych czynnikach zewnętrznych oraz uszkodzeniach mechanicznych. W zakładach przemysłowych zazwyczaj gromadzi się spora ilość zanieczyszczeń lub chemikaliów, dlatego stosowana impregnacja maszyny powinna odbywać się cyklicznie, aby mechanizmy, ani pozostałe komponenty nie uległy deformacji bądź degradacji.

Dobierz odpowiednią maszynę według indywidualnych potrzeb. Każda renomowana firma m.in. z branży przemysłowej, powinna posiadać jakościowy sprzęt w postaci praktycznej i jakościowej suwnicy.

Zastosowanie i podział suwnic. Specjalistyczne urządzenia wpłyną na komfort pracy w Twojej firmie

Suwnice charakteryzują się oryginalną konstrukcją stałą. Ze względu właśnie na charakter budowy można podzielić je na:

  • bramowe
  • podwieszane
  • pomostowe

Pierwsze z nich można dosyć często spotkać na pochylniach stoczniowych. Drugie z wyżej wymienionych suwnic występują zazwyczaj pod dachem np. obiektów budowlanych. Natomiast, trzeci typ z zestawienia znalazł swoje zastosowanie w magazynach oraz obszernych halach przemysłowych. Jeżeli pragniesz zainwestować w jakościowe oraz solidne maszyny, polecamy zapoznać się z asortymentem przedsiębiorstwa na stronie www.hak.com.pl/hak/. Różnorodne urządzenia, nie tylko doskonałe suwnice, z całą pewnością przypadną Ci do gustu. Wykwalifikowani specjaliści z firmy HAK pomogą Ci dobrać idealny model urządzenia, który spełni Twoje wszelkie oczekiwania. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.