Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy warto wybrać się na kulig w Zakopanem?

  • Dodano: 2020-10-05 13:00

Jak wyglądają zimowe kuligi w Zakopanem? Czy są to dobrze wydane pieniądze? Co dostajemy w cenie? Jakie atrakcje zapewniają organizatorzy? Gdzie organizowane są kuligi? Jak wybrać ofertę i gdzie zarezerwować miejsce?
Kulig to jedna z największych atrakcji każdej górskiej miejscowości. A w stolicy polskich gór przejażdżka saniami w śnieżnej scenerii, z zakąską bądź rozgrzewającym trunkiem w jednej ręce, a w drugiej z pochodnią, to magiczna przygoda. Przy wyborze właściwej oferty są to zawsze dobrze wydane pieniądze. Zatem pytanie brzmi, nie czy warto, ale jak wybrać kulig z takiego prawdziwego góralskiego zdarzenia?

Samodzielne pieczenie kiełbaski, swojski bigos i prawdziwy chlebek

Rarytasy dla podniebienia to jedna z przyjemności, które czekają na uczestników kuligu. A tak przynajmniej wygląda menu jednego z organizatorów, które znajdziesz na stronie https://www.krzeptowki.pl/pakiet/kulig-zakopane-chocholowska/. Kiełbaska swojska, pochodząca od pobliskich gospodarzy, podobnie inne produkty. W menu, którym uczestnicy raczą się po kuligu, swojski bigos, prawdziwy chleb, smalczyk i inne dodatki. Kulig to nie tylko przyjemność płynąca z podziwiania nieziemskich widoków i chłonięcia gór, ale uczta dla podniebienia. Możliwość spróbowania różnych góralskich rarytasów. Do tego oczywiście herbatka, która może być po góralsku z prądem.

Najpiękniejsze kuligi w Dolinie Chochołowskiej

Dolina Chochołowska uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie. Nie bez przyczyny jest jednym z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Tatrach. I zimą jest piękna, mimo że spowita białą warstwą puchu. Zakopane to miejsce na mapie Polski, gdzie w ostatnich latach można cieszyć się śnieżną aurą. Bo ostatnie lata to bardzo ubogi czas, jeśli chodzi o opady śniegu w innych częściach Polski. Dlatego też kuligi zyskują na popularności. Dzieci wreszcie mogą zobaczyć śnieg i cieszyć się przyjemnymi zabawami przy ognisku, a dorośli mogą poczuć się jak za dawnych lat.

Gdzie rezerwować miejsca?

Opcji jest wiele, ale najbezpieczniej stawiać na sprawdzonych organizatorów. Choć na Krupówkach nie jest trudno spotkać ulicznych sprzedawców kuligów, to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Kupujesz kota w worku. Bilet można kupić online przed wyjazdem. Koszt to ok 170-180 zł. Obejmuje kulig i ognisko z góralską imprezą po przejażdżce. Są też tańsze oferty, ale program najczęściej jest bardzo ubogi.

Inne atrakcje zimowe w Zakopanem

Zima to najlepszy czas dla górali, choć latem też nie mogą narzekać na brak ruchu. Góry przyciągają o każdej porze roku. Jeśli szukasz pomysłów, co robić zimą w stolicy polskich gór, inspiracje znajdziesz na portalu https://www.krzeptowki.pl/. Zimą przyciągają stoki narciarskie, ale są też inne atrakcje, jak choćby termy.

Chyba nie ma innego w Polsce miasta, z tak bogatą ofertą turystyczną o każdej porze roku. A zima w Zakopanem jest po prostu zimą!
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.