Wiadomości z Rudy Śląskiej

Depilacja laserowa - dlaczego nie ma sobie równych?

  • Dodano: 2021-05-17 11:00

Obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni posiadają szeroki wybór metod, które pozwalają na zlikwidowanie niechcianego owłosienia z całego ciała. To użycie depilatora, specjalnych kremów, wosku lub klasyczne golenie. Wadą takich rozwiązań jest to, że dają bardzo nietrwałe efekty i najczęściej zabieg po kilku dniach należy powtórzyć. Jednak istnieje skuteczna alternatywa – to depilacja laserowa, dzięki której problemu możemy pozbyć się na bardzo długi czas. Na czym polega proces depilacji laserem? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Wykazuje dużą skuteczność, jest niezwykle bezpieczna oraz co bardzo ważne – praktycznie nie boli. Należy jednak pamiętać, aby korzystać tylko i wyłącznie z zaufanych salonów, jak Natural look w Katowicach.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Najprościej rzecz ujmując, zabieg polega na przyłożeniu głowicy lasera w pożądane, wcześniej przygotowane miejsce przez kosmetologa. Laser za pomocą wiązki światła niszczy strukturę cebulek włosowych, dzięki czemu włosy już nie odrastają. Więcej na: https://naturallook.com.pl/depilacja-laserowa/.

Czy depilacja laserowa boli?

Dużą zaletą tego zabiegu jest fakt, że może boleć mniej niż zwykła depilacja np. woskiem. Odczucia bólowe jednak są kwestią indywidualną. Może wystąpić uczucie szczypania, swędzenie lub lekkie pieczenie. Można jednak poprosić o znieczulającą maść, która złagodzi te dolegliwości.

Czy włosy będą usunięte po pierwszym zabiegu?

Zabieg nie gwarantuje usunięcia włosów po jednej wizycie. Aby był skuteczny, konieczne jest wykonanie co najmniej kilku serii w odpowiednich odstępach czasu. Ilość wymaganych zabiegów definiowany jest przede wszystkim, biorąc pod uwagę indywidualne cech pacjentki np. rodzaj owłosienia oraz miejsce, w którym rosną włosy. Przykładem mogą być nogi, gdzie szacowana liczba zabiegów to 4-6.

Ile kosztuje zabieg?

Zależy to między innymi od miejsca depilacji, poszczególnej polityki gabinetu oraz powierzchni ciała i cech indywidualnych. Zazwyczaj cena jednego zabiegu waha się pomiędzy 100 a 500 zł.

Dlaczego warto się zdecydować na zabieg depilacji laserowej?

Trwały sposób usuwania niechcianych włosków

Zabieg depilacji laserowej wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą trwałością. Już jeden zabieg pozwala na utrzymanie pięknej i gładkiej skóry nawet do kilku tygodni. Cała seria pozwala na pozbycie się niechcianych włosków na stałe.

Brak skutków ubocznych

Korzystając z depilacji laserowej, możemy również raz na zawsze pozbyć się problemu wrastających włosków. Dodatkowym atutem jest to, że po zabiegu nie pojawiają się przebarwienia, czy nieestetyczne krostki, jak podczas tradycyjnego golenia. Istnieją jednak pewne przeciwskazania do zabiegu, o których możemy przeczytać tu: https://naturallook.com.pl/depilacja-laserowa-przeciwwskazania/.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Katarzyna

    Miałam możliwość skorzystania z fotodepilacji w depilconcept. Ta metoda nie ma sobie równych. Jest bezbolesna, nie wyskakują czerwone krostki jak po goleniu maszynką. Miałam problem z wrastającymi włoskami, po serii zabiegów ten problem więcej się nie pojawił.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.