Wiadomości z Rudy Śląskiej

Gdzie najbardziej opłaca się kupować części samochodowe?

  • Dodano: 2021-10-29 11:15

Posiadanie samochodu wiąże się z coraz większymi kosztami. Drożeją nie tylko same auta, ale również paliwo, naprawy czy ubezpieczenie. W celu zminimalizowania kosztów warto zaopatrzyć się w tanie części samochodowe. Mogą pochodzić one z naprawdę różnych źródeł, dlatego warto porównywać ze sobą ceny. Nie należy jednak stawiać wyłącznie na oszczędności, ale również jakość. Gdzie szukać części zamiennych do samochodu? 

Autoryzowane serwisy 

W przypadku autoryzowanych serwisów ma się pewność, że kupi się jakościowe części. Oryginalne zamienniki gwarantują idealne dopasowanie i nie ryzykuje się nietrafionym zakupem. Ceny u autoryzowanych dealerów są zazwyczaj większe, ale powiązane są one z wysoką jakością OE. Logo producenta gwarantuje dłuższą pracę części, a przez to rzadsze wydatki. Dużą zaletą serwisów jest dostęp do dużej ilości produktów, przez co zakupy ograniczają się do wizyty w jednym miejscu. 

Sklep internetowy 

Bardzo wygodny jest zakup przez Internet. Nie trzeba ruszać się z domu, a darmowe dostawy gwarantują oszczędność czasu oraz sił. Wrażenie robi też różnorodność części do kupienia. Sklep z częściami motoryzacyjnymi incar.pl oferuje zarówno silniki, układy hamulcowe, nadwozia, jak i elektrykę. Można tu znaleźć niezbędne elementy układu kierowniczego, napędu osi lub koła. Przy okazji można się zaopatrzyć w niezbędne oleje, filtry oraz chemię, które przydają się w najbardziej niespodziewanych momentach.

W przypadku części do układu hamulcowego czy kierowniczego nie należy oszczędzać, dlatego nie należy stawiać na najtańsze sklepy internetowe. Wiele z nich oferuje sprzęt niewiadomego pochodzenia, często wadliwy. W ten sposób naraża się siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Warto sprawdzać opinie różnych sklepów oraz liczbę sprzedanych części. Zaufani sprzedawcy typu incar.pl to gwarancja niższej ceny przy dużej jakości sprzętu.

Sklepy stacjonarne 

Wiele osób woli zobaczyć części samochodowe na własne oczy i przejść się do pobliskiego sklepu stacjonarnego. Tutaj również można spotkać się z niskimi cenami, zwłaszcza względem autoryzowanych serwisów. Istnieje co prawda ryzyko, że zabraknie konkretnej części do danego modelu, ale sklepy takie także posiadają pokaźny asortyment. Dużym plusem jest tutaj skonsultowanie się ze specjalistą. Wiele osób nie jest obeznanych z budową samochodu, dlatego dodatkowa porada i pomoc nigdy nie zaszkodzi. 

Porównanie cen serwisów i sklepów 

Różnice najlepiej widoczne są na podstawie konkretnych przykładów. W przypadku Opla Astry tarcze hamulcowe w autoryzowanych serwisach mogą być warte 950 złotych. W sklepach stacjonarnych cena ta spada miejscami do 620 złotych, a w przypadku internetowego nawet do 420 zł. Oszczędność ta może być jednak złudzeniem, bo części serwisowe mogą wytrzymać np. 4 lata, z kolei sklepowe 2. Wydatki są wtedy dość podobne. W przypadku amortyzatora przedniego jest to 1500 złotych w serwisie, zaś w sklepie cena spada do 500 złotych. Tutaj różnica jest już znaczna i korzystna dla drugiej opcji. Każdy przypadek jest inny, dlatego należy dokładnie porównać ceny i przemyśleć swój zakup. 

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.