RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Hostessy prywatnie - kiedy warto z nich skorzystać

  • Dodano: 2022-05-11 09:00, aktualizacja: 2022-05-16 08:16

Praca hostessy kojarzy się przede wszystkim z wykonywaniem usług na rzecz firm lub instytucji. Tymczasem istnieje możliwość współpracy z profesjonalnymi hostessami i hostami również w prywatnych celach – np. związanych z organizacją eventu w kameralnym, zaufanym gronie. Dowiedz się, przy okazji jakich wydarzeń należy postawić na profesjonalne wsparcie oraz dlaczego warto na tym polu współpracować z naszą agencją – Infernal.

Standardowe zajęcia hostess – czy tylko na publicznych eventach?

Gdy decydujesz się na pracę w roli hostessy (lub hosta), zazwyczaj wiąże się to z podejmowaniem różnych zawodowych wyzwań. Tak naprawdę wszystko zależy od skali i tematyki wydarzenia, branży czy potrzeb klienta. Możesz przekazywać próbki produktów i zachęcać do degustacji, obsługiwać stanowisko na targach lub po prostu opiekować się gośćmi, np. poprzez wskazywanie drogi czy udzielanie podstawowych informacji. To wybrane zajęcia otwierające długą listę potencjalnych zadań, do których angażuje się osoby o odpowiednich predyspozycjach – dobrej aparycji i umiejętnościach interpersonalnych.

Ale czy praca hostess i hostów ogranicza się do konferencji, targów albo wystaw? Zdecydowanie nie! Istnieje również inny wymiar – prywatny, dla klientów indywidualnych, którzy zgłaszają zapotrzebowanie przy okazji niestandardowych projektów, wydarzeń, działań. Trudno zatem jednoznacznie określić charakter czy wymiar tego typu współprac, ale w tym artykule dążymy do tego, aby przekazać jak najwięcej przydatnych informacji.

Hostessa prywatnie – przy jakich okazjach?

Hostessy prywatnie są angażowane m.in. do obsługi wydarzeń w rodzaju dużych wesel, np. z udziałem gości VIP. To imprezy organizowane dla setek gości, na których nie brakuje dodatkowych atrakcji. Tym samym potrzebna jest niestandardowo duża obsługa. Oprócz zadań typowych dla kelnerów i kelnerek czy barmanów na dużych wydarzeniach przydaje się pomoc hostess, które pozostają do dyspozycji gości np. w kwestii informacji na temat przebiegu wydarzeń albo udziału w poszczególnych atrakcjach.

Hostessy prywatnie angażują się także w obsługę wewnętrznych, firmowych eventów. Wówczas istotną współpracy nie jest promocja produktów lub usług, a raczej wspieranie organizacji wydarzenia „od środka”, gdy jego uczestnikami są wyłącznie pracownicy czy kontrahenci firmy lub instytucji. Tego typu eventy mogą obejmować m.in. zabawy integracyjne, zewnętrzne atrakcje czy koncerty i występy artystyczne. Rola hostess może być zdefiniowana na wiele różnych sposobów – od częstowania gości drinkami, po prowadzenie imprezy, np. z wypowiedziami do mikrofonu ze sceny.

Kompetencje hostess na prywatnych eventach

Co do zasady, hostessa sprawdzająca się na wydarzeniach o charakterze otwartym, publicznym powinna bez trudu odnaleźć się także na bardziej zamkniętych eventach – w tym całkowicie prywatnych.

Aby skutecznie pełnić powierzone zadania, potrzebnych jest kilka kompetencji. Rzecz jasna docenia się aparycję, troskę o wygląd zewnętrzny, zadbaną urodę i umiejętność ubrania się stosownie do okoliczności. Ale poza tym trzeba wykazać się umiejętnościami, które dla osiągnięcia sukcesu opłaca się sukcesywnie rozwijać. Pomaga w tym doświadczenie, dlatego osoby planujące zarobkowanie jako hostessa lub host powinny jak najszybciej budować swoją markę – w czym skutecznie pomagamy jako Agencja Infernal z siedzibą w Warszawie, ale działająca na obszarze całego kraju.

Wśród najważniejszych umiejętności hostess należy wskazać szeroko rozumiane kompetencje komunikacyjne. Istotne jest, aby wiedzieć, jak płynnie prowadzić konwersację z dowolnym rozmówcą i budzić przy tym zaufanie. Czasem wymaga to bardzo merytorycznej i konkretnej rozmowy, innym razem liczy się zdolność do tzw. small-talku. Jednak aby dobrze sprawdzić się w roli hostessy – i prywatnie, i publicznie – trzeba mieć w sobie otwartość na rozmowę z drugim człowiekiem i wiedzieć, jak prowadzić dialog, szczególnie gdy celem jest osiągnięcie wskazanych celów, np. sprzedażowych.

Skoro już mowa o komunikacji, bardzo przydaje się znajomość języków obcych. Jeżeli inną mowę masz opanowaną w bardzo dobrym stopniu, sprawdzasz się jako hostessa do obsługi zagranicznych gości lub przy zleceniach poza granicami Polski. To jasne, że nie każde zlecenie wymaga znajomości języków, ale z innej strony: umiejętności językowe dają perspektywę ciekawszych i lepiej płatnych zleceń, dają wybór.

Hostessy prywatnie z Agencją Infernal

Szukasz hostessy prywatnie jako zleceniodawca? A może interesuje Cię praca jako hostessa lub host? W obu przypadkach zapraszamy do kontaktu. Na stronie https://www.agencjainfernal.pl/ znajdziesz:

  • formularz zgłoszeniowy dla osób zainteresowanych współpracą z agencją Infernal,
  • dane kontaktowe dla klientów – firm, instytucji, klientów indywidualnych,
  • bogatą bazę modelek, hostess czy epizodystek.

Działamy od wielu lat i posiadamy doświadczenie w realizacji nawet najbardziej niestandardowych projektów. Wiemy, jak indywidualne mogą być potrzeby klientów, dlatego wspieramy Cię w znalezieniu odpowiednich hostess i hostów – zarówno w Warszawie, jak i w całej Polsce.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj

  • Abdul Wisilacha

    Reklama "uciech"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.