Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak promować działkę na sprzedaż? Sposoby ogłoszenia gruntu, oferty nieruchomości

  • Dodano: 2023-03-27 10:30

Sprzedaż działki niezaprzeczalnie wiąże się ze stworzeniem ogłoszenia. Jednak co dalej? Jak wypromować ofertę sprzedaży nieruchomości i przyciągnąć do siebie kupujących? 

Analiza rynku nieruchomości oraz cen działek na sprzedaż w najbliższej okolicy - działka budowlana, rolna, ceny i nie tylko.

Jeszcze przed stworzeniem właściwego ogłoszenia warto przyjrzeć się bliżej aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości w okolicy działki. Uwagę należy zwrócić na ceny działek sprzedanych w ostatnim czasie i jak długo ogłoszenia z nimi znajdują się w serwisach sprzedażowych. Warto sprawdzić jak wyglądają ogłoszenia działek o powierzchni, typie i innych cechach wspólnych z działką, którą planujemy sprzedać. Pomoże to w ustaleniu ceny i stworzeniu atrakcyjnego na tle innych ogłoszenia.

Przygotowanie informacji na temat nieruchomości niezbędnych do ogłoszenia.

Tworzenie ogłoszenia warto zacząć od stworzenia atrakcyjnego opisu dla działki będącej produktem sprzedaży. Powinno ono zawierać informacje na temat ceny, również w przeliczeniu na cenę za m2, miejscowości oraz gminy i powiatu, w którym znajduje się działka, a także jej typ w zależności od tego, czy jest to działka budowlana, rolna, a może inwestycyjna. Ważnymi informacjami są także dostęp do mediów, dojazd do działki oraz warunki zabudowy i plan zagospodarowania (MPZP). Warto zawrzeć w ogłoszeniu jej unikalne cechy i zalety, które mogą wyróżnić ją na tle pozostałych ofert - działka położona w górach, działka z malowniczym widokiem na morze i wiele innych. 

Dodatkowo mile widziana może być informacja na temat odległości od najbliższych większych miast, atrakcji turystycznych bądź zabytków. Pamiętaj, że ogłoszenie musi być czytelne, więc warto zastosować w nim kilka akapitów i wypisać część danych od myślników.

Atrakcyjna działka w obiektywie.

Jedną z najważniejszych części ogłoszenia są zdjęcia nieruchomości, więc warto zadbać o wykonanie ich w jak najlepszej jakości, z różnych perspektyw oraz przy dobrych warunkach pogodowych i oświetleniowych.

Pamiętaj, że zdjęcia działki są jedynym jej obrazem jaki widzi kupujący i powinny zachęcać do zakupu.

Wybór odpowiedniego miejsca do zamieszczenia oferty o gruncie na sprzedaż.

W dobie internetu sposobności ogłoszenia chęci sprzedaży działki jest nieskończenie wiele. Warto jednak wiedzieć, gdzie najlepiej skierować swoją ofertę, żeby dotarła ona do jak największej liczby osób. 

Serwisy typu OLX, Otodom, pozwalają na zamieszczenie ogłoszeń i monitorowanie ich dzięki posiadaniu konta w serwisie. Ważne jest, aby na bieżąco sprawdzać zainteresowanie działką i jak najszybciej odpisywać potencjalnym kupującym. Kolejną opcją jest serwis skupiony wyłącznie na sprzedaży gruntów - Buylando, które dzięki prostemu narzędziu dodawania oferty świetnie sprawdzi się do tego zadania.

Wychodząc poza granice internetu należy wspomnieć o możliwości wydrukowania ogłoszeń i rozwieszeniu na tablicach do tego przeznaczonych w okolicy położenia działki. 

"Słowa klucze" kluczem do sprzedania działki.  

Warto zapoznać się ze znaczeniem słów kluczy przy tworzeniu oferty sprzedaży w internecie. Dzięki umieszczeniu we wpisie tych słów będzie pojawiał się on wyżej w wynikach wyszukiwania, a tym samym więcej osób będzie mogło się z nim zapoznać. 

Przykładowo dla sytuacji sprzedaży działki takimi słowami będą określenia takie jak: działka budowlana, działka rolna, sprzedam działkę budowlaną, sprzedaż działka budowlana, działka budowlana o powierzchni czy nawet m2, dlatego warto zadbać o ich obecność w ofercie.

Słów kluczy można szukać w internecie bądź bezpośrednio w ofertach sprzedaży nieruchomości, które są pierwszymi wynikami wyszukiwania działek na sprzedaż.

Kontakt z kupującym i jego wielka waga.

Zamieszczenie wpisu na temat sprzedaży w internecie nie oznacza jeszcze sukcesu. Niezwykle istotny przy sprzedaży jest kontakt z potencjalnym kupującym. Nie powinno się zostawiać zainteresowanego kupnem długo bez odpowiedzi, ponieważ może on wtedy stracić zainteresowanie działką. Warto w jak najszybszym czasie odpowiadać na pytania dotyczące działki, zwykle dotyczą one bardziej szczegółowych informacji na temat działki, na przykład na temat możliwości budowy domu jednorodzinnego bądź sąsiedztwo. 

Dzięki powyższym wskazówkom skuteczne promowanie działki na sprzedaż nie powinno sprawiać większych problemów. Należy pamiętać, że sukces sprzedaży zależy od wielu czynności i aspektów takich jak aktualna sytuacja na rynku, jakość ogłoszenia oraz kontakt z zainteresowanymi kupnem. W razie problemów w sprzedaży warto wrócić do tych trzech punktów i przeanalizować je od nowa. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.