Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jaki materac wybrać do spania - praktyczne wskazówki eksperta z Hilding Anders Polska

  • Dodano: 2021-02-16 10:00, aktualizacja: 2021-02-17 16:36

Sen to czas tylko dla nas, naszego organizmu, odpoczynku mózgu i zmęczonych mięśni. Aby ten czas regeneracji wykorzystać w pełni, już dziś warto zastanowić się, czy materac na którym śpimy jest odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli jednak cierpicie na bezsenność, czujecie brak energii po przebudzeniu to warto pomyśleć nad wymianą starego materaca na nowy.

Jak wybrać odpowiedni materac do naszych potrzeb?

Sen jest niezwykle ważny dla naszego organizmu, prawidłowego rozwoju, a także łagodzenia chorób i różnych dolegliwości. To bardzo ważne, aby nowy materac wybierać odpowiedzialnie, by zapewnić sobie zdrowy, relaksujący i regenerujący wypoczynek. Dobrze dopasowany materac do spania przede wszystkim powinien dopasowywać się do kształtu naszego ciała i dodatkowo zapewniać nam komfortowe ułożenie kręgosłupa.

Zanim kupimy nowy materac do łóżka, priorytetowo należy sprawdzić, jaka twardość będzie nam odpowiadała. Zbyt miękki materac zazwyczaj powoduje, że po przebudzeniu będziemy odczuwać dyskomfort mięśni i kręgosłupa. Natomiast na zbyt twardym materacu zazwyczaj mamy problemy z zaśnięciem, bowiem brak swobodnego ułożenia ciała wymusza na nas częste zmiany pozycji na łóżku.

Test materaca - te znane triki pomogą Ci wybrać odpowiedni rozmiar oraz twardość podłoża do snu

Zanim wybierzesz materac to warto wybrać się do salonu materacy i porozmawiać z doradcą o swoich potrzebach. Ponadto, warto by było zrobić praktyczny, samodzielny test materaca. W wielu salonach można bez problemu położyć się na wybranym materacu i łóżku, dzięki temu będzie można sprawdzić, czy dana twardość materaca jest odpowiednia dla nas. Kiedy mamy okazję na testowanie materaca warto zrobić test "płaskiej ręki". Jak to działa? Bardzo prosto, w przestrzeń między plecami a powierzchnią materaca wsuwamy otwartą dłoń, jeśli zostaje nam dużo wolnego, luźnego miejsca, znaczy to, że materac jest prawdopodobnie zbyt twardy. Nasza dłoń powinna wręcz idealnie pasować do przestrzeni między materacem a plecami.

Jeśli leżymy na materacu to zawsze powinniśmy sprawdzić, czy wygodnie układa się nasze ciało w ulubionej pozycji, a także czy będziemy mieli odpowiednio dużo miejsca, gdy będziemy spali we dwoje. Na stronie producenta Hilding, który jest także producentem materacy dla wielu zewnętrznych podmiotów takich jak Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders, możemy także użyć specjalnie zaprojektowanych narzędzi, czyli konfiguratora, który pozwoli nam wybrać najlepszy zestaw do spania.

Materace do spania - rodzaje i zdrowotne funkcje

W sklepie marki Hilding znajdziemy wiele rodzajów materacy. Do tych najbardziej popularnych należą przede wszystkim materace piankowe, zdrowotne materace lateksowe oraz materace sprężynowe. Nie brakuje także materacy dla młodzieży i dzieci oraz wyrobów medycznych. 

Popularne materace do łóżka piankowe to przede wszystkim model Hilding Rumba, który zapewnia mnóstwo prozdrowotnych korzyści dla naszego kręgosłupa i komfortowy sen. Stworzony jest z profilowanej pianki Velvet Touch oraz Visco. Materac ten zmniejsza napięcie w mięśniach i jednocześnie wygodnie podpiera wszystkie wrażliwe partie ciała. 

Na pytanie jaki materac wybrać do młodzieżowego pokoju, eksperci marki Hilding zgodnie odpowiadają, że najważniejsze jest zdrowe podparcie dla kręgosłupa, dlatego chętnie wybieranym materacem jest Hilding Breakdance. Wkład wykonany jest ze sprężystych pianek FlexiFoam o zróżnicowanej twardości. Materac ten zapewnia doskonały wypoczynek, szczególnie dla aktywnych sportowo. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.