Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jakie meble ogrodowe będą najlepsze?

  • Dodano: 2019-04-18 08:15, aktualizacja: 2019-04-18 06:45

Każdy, kto estetycznie i praktycznie zagospodarować swój ogród lub taras, ma wiele możliwości. W każdym sklepie ogrodniczym  czy  budowlanym można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, dotyczących mebli i dekoracji, które można umieścić na świeżym powietrzu. Metalowe, drewniane, a może rattanowe? Wybór jest często bardzo trudny.

Meble ogrodowe drewniane - tradycja i ekologia

Mają swój niezaprzeczalny urok. Kojarzą się z naturą, kuszą prostotą i pięknym zapachem. Wyraźny rysunek słojów na drewnie to wyjątkowy rarytas, szczególnie dla tych, którzy chcą być zawsze bliżej przyrody. Meble ogrodowe wykonane na bazie drewna, zachwycają też ciekawym designem, ale i subtelnym połączeniem prostoty i elegancji. Są także estetyczne i zawsze o oryginalne, bo jeszcze nikt nie znalazła dwóch podobnych egzemplarzy. Bardzo ładnie wpiszą się w ogrodową przestrzeń. Oprócz wielu zalet drewno ma także swoje wady. Jest ciężkie, więc będzie większy problem z mobilnością i bez odpowiedniej impregnacji nie wytrzyma długo w nienaruszonym stanie. Niektórzy wybierają egzotyczne gatunki drewna przywiezione z Ameryki Południowej czy Afryki, ponieważ są one odporne na wilgoć i działanie innych czynników atmosferycznych. Nie każdego stać jednak na takie meble, bo są znacznie droższe od tych, wykonanych na bazie rodzimego surowca, jak sosna, buk czy olcha. Nie ma się jednak co obawiać o ich trwałość, jeśli tylko zostaną odpowiednio zabezpieczone lakierem, bejcą lub farbą wodoodporną.  

Meble aluminiowe

Meble ogrodowe aluminiowe są również często wybierane, mają szerokie grono wiernych wielbicieli. Cenione są za mobilność, ponieważ ich waga jest naprawdę minimalna. Można je przenosić z miejsca na miejsce, zmieniać ustawienia, wykorzystywać do różnych celów. Kto lubi zmiany, tego typu meble ogrodowe będą dla niego świetnym rozwiązaniem. Nie trzeba się martwić o ich bezpieczeństwo, ponieważ nawet całoroczna ekspozycja na różne warunki atmosferyczne nie zrobić im szkody. Może nie są tak estetyczne jak te zrobione na bazie drewna, ale zaskakują innowacyjnością i różnorodnością kształtów. Oprócz tego, są uniwersalne, występują w wielu różnych kolorach i fasonach i co najważniejsze ich cena nie nadszarpnie zbytnio portfela.  Fotele czy kanapy z aluminium wyglądają oryginalnie, kiedy  ozdobi się je kolorowymi pledami i wygodnymi poduszkami, aby zachować estetykę, ale też czuć się komfortowo podczas odpoczynku.

Meble ogrodowe technorattanowe

To hit ostatnich sezonów. Są one alternatywą do metalowych i drewnianych mebli, a wykonane na bazie powalczenia polipropylenowego włókna i syntetycznie pozyskanej żywicy. Takie połączenie materiałów sprawia, że są to produkty odporne na działanie czynników atmosferycznych i oczywiście wyglądają zjawiskowo. Oprócz tego, charakteryzują się wysokim poziomem estetyki i nowoczesności. Regularny, gesty splot, trwałe, nieodkształcające  się siedziska, brak odbarwień i wystających nitek – to wszystko sprawia, ze meble technorattanowe znajdują swoje miejsce w wielu ogrodach i stanowią główne wyposażenie werand oraz tarasów. Co więcej materiał, z którego zostały wykonane nie zabarwia się pod wpływem różnych substancji. Nie ma więc obaw, że rozlany sok zabrudzi nieodwracalnie siedzisko sofy czy krzesła. Komfort czyszczenia technorattanu jest jednym z elementów przemawiających za wyborem takich, a nie innych mebli ogrodowych.

Oprócz ww. rodzajów mebli ogrodowych, często też kupowane są te, wykonane na bazie plastiku. Może nie są za trwałe, ale ich design, często bardzo wymyślny sprawia, że często są wybierane na działki i na tarasy, Szczególnie ładnie wyglądają krzesła przezroczyste, które są także ciekawym dekorem danego miejsca.