Wiadomości z Rudy Śląskiej

Karpacz co warto zobaczyć?

  • Dodano: 2020-09-25 15:30

Polska to istna skarbnica górskich perełek, w których można zarówno doskonale wypocząć, jak i spędzić czas aktywnie i produktywnie. Turyści na weekendowy reset coraz częściej wybierają góry ze względu na bliskość i mnogość atrakcji. Poznaj urok stolicy Karkonoszy i daj się zaskoczyć wyżynnym klimatom.

Polska to istna skarbnica górskich perełek, w których można zarówno doskonale wypocząć, jak i spędzić czas aktywnie i produktywnie. Turyści na weekendowy reset coraz częściej wybierają góry ze względu na bliskość i mnogość atrakcji. Poznaj urok stolicy Karkonoszy i daj się zaskoczyć wyżynnym klimatom. 

Symbol Karpacza

Kościół Wang to symboliczne miejsce, z którego słynie urokliwa miejscowość Karkonoszy. Norweska świątynia słynie z unikalności budowy - do jego wykonania nie wykorzystano ani jednego gwoździa! Odwiedzający wskazują na piękno i ozdobność rzeźb, które wpływają na niesamowitą atmosferę panującą w świątyni. Jeśli planujesz przyjazd do Karpacza, to koniecznie powinieneś zawitać w kościele Wang mieszczącym się na ul. Na Śnieżkę 8. 

Najpiękniejsze szlaki turystyczne 

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że Karpacz słynie z rozmaitych szlaków górskich, z których zadowoleni są zarówno fani chodzenia po górach, jak i osoby mniej wprawione, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wyżynami. Do najpopularniejszych szlaków należą m.in. Kopa czy Śnieżka, które zachwycają turystów z całej Polski. Dla niezdecydowanych lub poszukujących odpowiedniej trasy na całodzienną wędrówkę, polecamy zapoznać się z artykułem o najpiękniejszych szlakach turystycznych i wybrać szlak idealny dla siebie. 

Gratka dla fanów piwa i prawdziwych głodomorów 

Każde wakacje lub weekendowy wypoczynek to świetna okazja do poznania lokalnej kuchni i zjedzenia pysznych posiłków. Karpacz to doskonała lokalizacja do odkrywania nowych smaków dzięki restauracji Sowiduch. Knajpa ta łączy w sobie cechy lokalu gastronomicznego i atrakcji turystycznej, oferując przyjezdnym skosztowanie piwa z lokalnego browaru, a nawet pokaz procesu jego tworzenia! A to wszystko w otoczeniu natury i nietypowego wystroju restauracji, którą powinien odwiedzić każdy turysta.

Co dobrego oferuje restauracja Sowiduch? Knajpa przede wszystkim skupia się na regionalnych przysmakach, które zachwycają przyjezdnych z całej Polski. Kucharze to doświadczeni eksperci, dla których stworzenie idealnego dania jest priorytetowym wyzwaniem. To, co wyróżnia Sowiducha spośród innych lokali gastronomicznym to korzystanie z lokalnych produktów, dbałość o smak i prezentację dań na talerzu oraz korzystanie z tradycyjnych receptur w nowoczesnym wydaniu. Restauracja dba o wszystkich gości - przygotowując dania mięsne, wegetariańskie oraz wegańskie. 

 

Karpacz - miasto dla każdego

Stolica Karkonoszy zachwyca turystów swoją unikalnością i urokiem, łącząc  w sobie lokalny charakter z powiewem nowoczesności. Mieszkańcy Karpacza to ciepli ludzie, którzy chętnie odpowiadają na pytania przyjezdnych i rekomendują miejscowe perełki. Przekonaj się sam, jak wygląda i smakuje miasto Karpacz. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.