Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kupujemy laptop do pracy - czym się kierować przy wyborze?

  • Dodano: 2021-09-30 11:15

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób przeszło na pracę zdalną. Home office wymaga jednak dobrej jakości sprzętu, dlatego nie dziwi fakt, że zainteresowanie laptopami rośnie. W sklepach z elektroniką można znaleźć bardzo szeroki wybór modeli o zróżnicowanych parametrach. Na które z nich zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jaki powinien być ekran w laptopie do pracy?

Praca zdalna to dla wielu osób nie tylko siedzenie w domu przy biurku z kawą. Biznesmeni bardzo często podróżują i zwykle zawsze muszą mieć przy sobie przenośne urządzenie, gdzie znajdą wszystkie potrzebne informacje. Liczy się więc mobilność, a co za tym idzie trzeba iść na pewne kompromisy pod względem wielkości ekranu. W laptopach biznesowych najczęściej spotykaną przekątną ekranu jest 15,6 cala.

Należy też koniecznie zwrócić uwagę na komfort pracy, który bezpośrednio wynika z rodzaju zastosowanej matrycy w urządzeniu. Najlepszym wyborem będzie matowa, ponieważ skutecznie odbija sztuczne oświetlenie oraz promienie słoneczne. Jej wadą jest natomiast to, że kolory nie prezentują się tak efektownie jak w przypadku popularnych matryc błyszczących.

W markowych modelach laptopów znaleźć można także ekran dotykowy. Jest to szalenie wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli jest to tak zwany sprzęt typu 2 w 1, czyli z odłączaną klawiaturą. Jest to także dość kosztowne rozwiązanie, a dodatkowym minusem jest także to, że w takich urządzeniach zastosowane matryce nie są matowe. 

Na jakie podzespoły zwrócić uwagę przy laptopie do pracy?

Z pewnością kluczową kwestią w przypadku podzespołów do laptopa biznesowego jest pamięć RAM oraz w prawie takim samym stopniu moc procesora. Na te dwa parametry należy zwrócić szczególną uwagę. Współcześnie absolutne minimum do pracy to 8 GB pamięci RAM. Warto też upewnić się, że można ją w łatwy sposób rozszerzyć w miarę potrzeb. Jeśli planujemy uruchamiać wiele programów jednocześnie i pracować na wielu otwartych dokumentach to szybko docenimy to, że wszystko będzie działać bardzo płynnie.

Duże znaczenie ma także moc procesora, która pozwala komfortowo korzystać z wymagających aplikacji. Bardzo dobrą wydajnością cechuje się zwłaszcza Intel Core i7, ewentualnie nieco gorszy i5. Należy za to unikać słabszej jednostki i3, która obecnie bardzo odstaje już od standardów, nawet jak na laptopy służące tylko do pracy. Na stronie https://gazetka-24.pl/ można znaleźć promocje dotyczące nawet tych droższych, markowych modeli.

Jak nie przepłacić za dobry laptop?

Przeglądając oferty zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie można dojść do wniosku, że ceny trzymają się stałego, wysokiego poziomu. W takich przypadkach dobrze jest po prostu poczekać na różnorakie zniżki, gdzie jedną z popularniejszych okazji ku temu jest black friday. To moment w którym właśnie elektronika staje się dużo tańsza.

Warto także śledzić pojawiające się kody na https://gazetka-24.pl/kody-rabatowe, które często dotyczą sprzętu elektronicznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.