Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na co zwracać uwagę, aby wybrać dobre konto firmowe?

  • Dodano: 2023-03-20 10:15

Korzystanie z konta firmowego to nieodłączny element prowadzenia własnej działalności. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno mniejsze, jak i większe biznesy. Osobny rachunek dla firmy pozwala na łatwiejsze rozliczanie się z klientami i kontrahentami, a także organami takimi jak ZUS i Urząd Skarbowy. Obecnie na rynku produktów finansowych znajdziemy wiele pozornie zbliżonych do siebie ofert, dlatego też przedsiębiorcy mogą mieć problem z tym, aby wybrać najlepsze konto firmowe. Sprawdź, na jakie czynniki warto zwracać uwagę, aby podjąć dobrą decyzję i zyskać dostęp do wielu korzyści!

Konto firmowe przez internet czy stacjonarnie?

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest możliwość założenia konta dla firmy bez wychodzenia z domu. Czas to aspekt niezwykle cenny, o czym doskonale wiedzą Ci, którzy prowadzą swoją działalność. Z tego powodu oferta bankowa stara się nadążyć za potrzebami użytkowników, oferując opcje, które jeszcze kilka lat temu nie były spotykane. Każda z metod zakładania konta ma swoje zalety i wady, którym postanowiliśmy się przyjrzeć.

Możesz założyć konto firmowe:

  • w placówce banku - jest to standardowa metoda, znana klientom od dziesiątek lat. Takie rozwiązanie daje zainteresowanym większą pewność, ze względu na możliwość skorzystania z porady pracownika banku na miejscu. Niestety, ta metoda jest czasochłonna. Zakładając konto dla firmy w ten sposób, należy liczyć się z tym, że placówki nie działają całodobowo i nie są dostępne wszędzie. Z tego powodu należy znaleźć dłuższą chwilę na udanie się do stacjonarnego oddziału, a także przygotować się na konieczność czekania w kolejkach i wypełniania papierowych dokumentów.

  • przez internet - nowoczesne rozwiązania pomogą zaoszczędzić Ci czas, niwelując wiele zbędnych formalności. Wniosek o konto firmowe przez internet możesz złożyć o dowolnej godzinie, w każdym dniu tygodnia. W tym przypadku również masz do dyspozycji pomoc pracowników banku. Instytucje mają własne działy obsługi klienta, skupione na bankowości elektronicznej. Możesz założyć konto dla firmy z pomocą niemal dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Zaleca się korzystanie z laptopa lub komputera stacjonarnego, ponieważ to głównie pod te sprzęty zoptymalizowane są strony internetowe banków.

Gdzie znaleźć konto firmowe z niskimi opłatami?

Tanie i dobre konto firmowe możesz znaleźć, korzystając z rankingu na https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/ . Gotowe zestawienie najlepszych ofert z pewnością ułatwi Twoje poszukiwania. Dużą zaletą takich ułatwień jest fakt, iż nie wpływają one w żadnym stopniu na zdolność kredytową. Rankingi są dostępne całodobowo i są bezpłatne, dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiego rozwiązania.

Warto zwracać uwagę również na oceny, wystawiane przez innych klientów. Internauci, którzy mieli okazję korzystać z danego konta, chętnie opisują swoje wrażenia, co pozwala znaleźć wartościowe informacje. Niestety, nie zawsze tak jest, a równie często można natknąć się na opinie nierzetelne, wystawiane pod wpływem negatywnych emocji. Biorąc to pod uwagę, należy skupić się również na recenzjach, umieszczanych na portalach branżowych.

Wybierz tanie konto dla firmy!

Żaden przedsiębiorca nie chce ponosić wysokich kosztów związanych z prowadzeniem i obsługą rachunku dla swojej działalności. W założeniu takie narzędzie ma pomóc zarządzać finansami, dlatego też wszelkie dodatkowe opłaty skutecznie zniechęcają zainteresowanych.

Z reguły instytucje bankowe pozwalają założyć konto firmowe za darmo, co daje nadzieję na brak jakichkolwiek prowizji. Jak jest w praktyce?

Okazuje się, że poszczególne funkcje konta będą dodatkowym wydatkiem. Mogą to być nawet podstawowe opcje, takie jak przelewy i wypłaty gotówki. Prowizją są objęte także przewalutowania, co okaże się szczególnie dotkliwe dla przedsiębiorców działających międzynarodowo. Zakładając rachunek firmowy z kartą płatniczą, również możesz ponieść koszty. Z tego powodu warto dokładnie zapoznać się z cennikiem banku, regulaminem, i podpisywaną umową.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.