Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na co zwrócić uwagę wybierając narzędzia do ogrodu?

 • Dodano: 2023-03-31 07:30, aktualizacja: 2023-04-07 08:54

Wiosna jest czasem, w którym zainteresowanie sprzętem ogrodniczym jest największe. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na co można zwrócić uwagę wybierając opryskiwacze ogrodowe oraz piły łańcuchowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając opryskiwacze ogrodowe? 

Wybierając dobry opryskiwacz należy zwrócić uwagę na to z jakim ciśnieniem jest w stanie rozprowadzać ciecz. Niektórzy preferują opryskiwacze z większym ciśnieniem a inni z mniejszym. Ważne jest to, że urządzenie umożliwiało regulację ciśnienia tak aby można je było dostosować ciśnienie oprysku w zależności od tego jaki rodzaj oprysku przeprowadzamy. 

Po za tym, trzeba sprawdzić jaka jest pojemność zbiornika na ciecz opryskową (z reguły jest to od kilku do kilkunastu litrów). Ważna jest też długość lancy opryskowej oraz ogólny kształt opryskiwacza. Niektóre modele są wykonane w mniej lub bardziej ergonomiczny i wygodny z perspektywy użytkownika sposób.

Źródło zdjęcia: encierro / Shutterstock.com

Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wybierania piły łańcuchowej? 

Kluczowym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Z reguły jest ona liczona w koniach mechanicznych. Z reguły uznaje się, że piły o mocy powyżej 5KM są uważane za wystarczające do prac ogrodowych, ale to jaka moc będzie potrzebna jest oczywiście zależne od tego do jakich zadań piła będzie przeznaczona. W przypadku drobnych gałęzi sprawdzą się słabsze egzemplarze a do prac budowlanych lub cięcia drzew lepiej postawić na mocniejsze modele.

Źródło zdjęcia: Alas_spb / Shutterstock.com

Ważnym elementem jest długość prowadnicy. Przeważnie prowadnice mające co najmniej 40 cm nadają się do uniwersalnego zastosowania. Poza tym, warto sprawdzić jaka jest grubość zębów w łańcuchu. Dla uproszczenia można przyjąć, że, grubość rzędu 1,5 – 1,6 mm powinna się wyróżniać dobrą efektywnością podczas cięcia. 

Oczywiście wybierając piłę łańcuchową trzeba zwrócić uwagę, czy dany model posiada hamulec bezpieczeństwa i posiada certyfikaty zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. 

Poza powyższymi warto także zwrócić uwagę na wagę pilarki, jej ogólny kształt oraz poziom generowanego hałasu. Te aspekty sprawiają, że niektóre pilarki są bardziej a inne mniej wygodne w codziennym użytkowaniu. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (4)    dodaj

 • Munczo

  Ja ostatnio kupiłem dobrą piłę na media expert i nie przepłaciłem a działa super

 • Paweł

  To oni mają piły? O kurczę, muszę do nich wejść, nie miałem pojęcia, że i narzędzia do ogrodu można u nich spotkać.

 • Jakub

  Spory wybór narzędzi do ogrodu jest :D sam ostatnio kosiarkę kupiłem, jest git

 • Xavier

  Mają, ja się czaję na zakup robota do koszenia od ME. Sąsiad ma od 2 lat z innej firmy i z zazdrością patrzę jak popija kawę zamiast kosić

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.