Wiadomości z Rudy Śląskiej

Najlepsze konto osobiste

  • Dodano: 2021-05-19 11:45

Posiadane konto osobiste to w obecnych czasach niemal niezbędny element finansów. Konta osobiste pozwalają zarządzać finansami, panować nad budżetem, planować wydatki. Dzięki posiadaniu konta osobistego możliwe jest otrzymywanie pensji, dokonywanie niezbędnych opłat, robienie zakupów, a także oszczędzanie i odkładanie pieniędzy. Konta osobiste przydają się w bardzo wielu sytuacjach.

Ze względu na to, że są bardzo popularne, banki posiadają bardzo dużo ofert, które mają skłonić konsumentów do założenia konta osobistego w konkretnej instytucji finansowej. Czasami możliwe są profity za samo założenie konta, czasami jest to oferta premiująca przeniesienie do danego banku wpływającej pensji. Jeśli chcesz wybrać opcję, idealnie dopasowaną do Twoich możliwości i potrzeb, warto dobrze się zastanowić przed wyborem banku, w którym założysz najlepsze konto osobiste. Zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę decydując się na założenie konta osobistego? Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej, a konta osobiste i związane z nimi zagadnienia nie będą miały przed Tobą tajemnic. 

1. Co to jest konto osobiste?

2. Jakie jest najlepsze konto osobiste?

Co to jest konto osobiste?

Zastanawiasz się, co to dokładnie jest konto osobiste? Już odpowiadamy. Konto osobiste nazywane jest inaczej kontem bankowym lub rachunkiem osobistym. Jest to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli ROR. Prowadzony jest przez bank. Jest to jeden z najpowszechniejszych produktów bankowych, które dedykowane są osobom fizycznym. Konto bankowe zwykle służy do wpływu wypłaty, a także wszelkich innych dochodów. Rachunek osobisty pozwala w sprawny i zorganizowany sposób zarządzać dysponowanymi środkami, dokonywać różnych opłat, a także może służyć odkładaniu pieniędzy. Konto osobiste prowadzone jest przez bank, a podstawą takiego działania jest umowa zawarta pomiędzy właścicielem konta, a bankiem. Zawiera ona szczegóły dotyczące prowadzenia rachunku. Kto może założyć konto osobiste? Uprawniona jest do tego każda osoba fizyczna, zarówno prywatna, jak i prowadząca działalność gospodarczą na własny rachunek. Jeśli chodzi o limit wiekowy, konta osobiste przeznaczone są dla osób, które ukończyły 13 lat. Przed ukończeniem pełnoletności potrzeba jest zgoda rodzica lub opiekuna. Decydując się na otworzenie nowego rachunku pamiętaj, że najlepsze konto osobiste powinno być idealnie do Ciebie dopasowane. 

Jakie jest najlepsze konto osobiste?

Zadajesz sobie pytanie, jakie konto osobiste jest najlepsze? Odpowiedź brzmi: takie, które jest najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Bardzo wiele osób decyduje się na otworzenie rachunku w tym banku, w który posiada kredyt, na przykład hipoteczny. Jest to duże ułatwienie, ponieważ nie trzeba co miesiąc przelewać środków z konta na konto. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając dla siebie konto osobiste? Przede wszystkim istotna jest wysokość opłat za założenie, a także prowadzenie konta osobistego. Dodatkowo trzeba sprawdzić, ile płaci się za wydanie i korzystanie z karty debetowej, a także jakie są stawki za wykonywanie przelewów. Ważną sprawą jest także dostępność bankomatów wraz z wysokością opłat za wypłatę i wpłatę gotówki. Jeśli chodzi o rachunek osobisty, istotne jest jego oprocentowanie. Co jeszcze może być warte uwagi? Czy bank oferuje dodatkowe funkcje, jak na przykład płatności mobilne. Zapytaj także, czy są oferowane programy lojalnościowe lub bonusy za otworzenie rachunku, aktywne korzystanie z konta osobistego lub przeniesienie pensji. Jeśli interesują cię konta osobiste, sprawdź informacje na totalmoney.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.