Wiadomości z Rudy Śląskiej

Narty w Polsce – te miejsca warto odwiedzić

  • Dodano: 2023-10-05 11:15

Wyjazd na narty może okazać się bardzo ciekawym pomysłem na zimowe wakacje. Szukasz sposobów na aktywny odpoczynek? Chcesz zapomnieć o obowiązkach, pracy i codzienności? Odpoczynek w górach jest idealnym sposobem na to, aby osiągnąć ten właśnie cel. Okazuje się, że wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby móc cieszyć się jazda na stokach i czerpać przyjemność z zimowych sportów. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, które są bardzo dobrą okazją do aktywnego wypoczynku z nartami! W tym artykule przedstawiamy najbardziej popularne opcje, z których musisz skorzystać planując zimowy urlop w tym roku!

Polisa narciarska – kilka faktów, które warto znać

Zanim wyjedziesz w polskie góry i zaczniesz naprawdę wymarzony odpoczynek, pomyśl o tym, czy nie byłoby dobrze wykupić optymalne ubezpieczenie. Polisa narciarska jest specjalną ofertą ubezpieczycieli skierowaną do miłośników sportów zimowych o wysokim ryzyku. Umożliwia ona pokrycie kosztów ewentualnego leczenia w razie wypadku. Można do niej wykupić dodatkowe rozszerzenia – tak, aby odpowiednio zabezpieczyć np. drogi sprzęt narciarski czy też bagaż przed kradzieżą. Bardzo istotne jest to, że polisa narciarska działa tylko wtedy, kiedy do wypadku dojdzie, a Ty nie jesteś pod wpływem alkoholu czy też innych środków odurzających. Główne zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim:

  • większy spokój wewnętrzny;
  • zabezpieczenie w postaci refundacji kosztów leczenia w przypadku wypadku;
  • komfort psychiczny – ważny zwłaszcza w przypadku początkujących narciarzy;
  • możliwość wykupienia rozszerzeń do polisy podstawowej dla narciarzy.

Jeżeli nie jesteś początkującym narciarzem i szukasz dla siebie mocnych atrakcji w Polsce, możesz zapoznać się z różnymi propozycjami miejsc pod tym linkiem: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/najdluzsze-trasy-narciarskie-w-polsce.

Szczyrk – narciarskie miasteczko Polaków

Bardzo popularnym miejscem na wyjazd zimowy na narty jest miasteczko Szczyrk zlokalizowane w województwie śląskim. Jest to znany punkt wypoczynkowy z doskonałym zapleczem zorganizowanym dla turystów. Szczyrk leży w Beskidzie Śląskim i jest pięknie umiejscowiony. Na terenie miejscowości jest wiele ciekawych obiektów sportowych dla miłośników sportów zimowych. Warto też odwiedzić jaskinie – jest ich aż trzy. Sam Ośrodek Narciarski COS OPO w Szczyrku dysponuje aż 4 wyciągami, a Szczyrk Mountain Resort ma aż 18 tras. Najważniejsze i najbardziej doceniane przez turystów to Bieńkula i Golgota. Obydwie są bardzo trudne i wymagające, a więc wymagają nieco wprawy. Dla bardziej początkujących i mniej doświadczonych narciarzy można polecić Kompleks Narciarski „Biały Krzyż”, który dysponuje łatwiejszymi trasami, w których odnajdą się mniej obeznani ze sportem turyści.

A może wyjazd na Podhale? Białka Tatrzańska zaprasza!

Tatry to najwyższe i dla wielu osób najpiękniejsze góry w Polsce, dlatego też narciarze często się na nie właśnie decydują. Miejscowością wypoczynkową, którą zdecydowanie można polecić na urlop z nartami w tle jest Białka Tatrzańska. Jest to mała miejscowość zlokalizowana na Podhalu w gminie Bukowina Tatrzańska, o bardzo urokliwym położeniu i wyposażona we wszystko, co jest potrzebne dla turystów z całej Polski i nie tylko. Co ważne, większość ośrodków narciarskich w Białce Tatrzańskiej jest objęta pakietami, co pozwala na oszczędności. Ośrodki narciarskie są położone niedaleko od siebie, co również jest niezwykle wygodne i komfortowe dla turystów. Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Wyciągi Narciarskie Bania oraz Stacja Narciarska Kaniówka to trzy ważne kompleksy, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w polskich górach zimową porą.

Polska przy granicy z Czechami idealna na wyjazd na narty: Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to kolejna miejscowość na mapie Polski, którą należałoby wziąć pod uwagę, planując zimowy wyjazd na narty z rodziną. Część tego miasta, zwana Zieleńcem, jest kompleksem turystycznym dla narciarzy. Co ciekawe, oprócz wielu atrakcji na przybyszy czeka tutaj bardzo wyjątkowy mikroklimat, który przypomina alpejski. Jest to unikat na mapie Polski. Działa tutaj kompleks narciarski z 48 wyciągami oraz dwa schroniska dla turystów. Miasto dopiero w latach 70. XX wieku zostało dostosowane do potrzeb napływających turystów, ale obecnie praktycznie niczego tam nie brakuje. Na terenie miejscowości znajduje się też kilka zabytków – m.in. kościół św. Anny z 1902 roku, który jest najwyżej położoną świątynią w całych Sudetach. Obok schroniska „Orlica" znajduje się też figura św. Jana Nepomucena z 1824 roku.

Atrakcje dla narciarzy w Polsce: to warto wiedzieć

Zimowe wakacje w Polsce nie muszą być wcale nudne. Warto przyjechać w góry na narty i cieszyć się odpoczynkiem, ponieważ polskie ośrodki dla turystów wcale nie odbiegają obecnie od wielu zagranicznych. Turystyka w górach mocno się rozwija i przedsiębiorcy dbają o to, aby zapewnić jak największy komfort wypoczywającym. W wielu hotelach i ośrodkach wypoczynkowych SPA oraz baseny termalne czy saunaria to standard.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.