Wiadomości z Rudy Śląskiej

Opieka nad seniorem, gdzie szukać pomocy?

  • Dodano: 2021-12-06 13:45

Starość nie radość, mówi znane polskie powiedzenie i niestety mimo tego, że dojrzały wiek ma także pewne zalety, to jednak pod względem sprawności fizycznej nie jest to najlepszy okres w życiu większości ludzi. Polskie społeczeństwo starzeje się i potrzebuje coraz większej liczby osób, które zapewnią opiekę seniorom. Jednak jaki rodzaj opieki wybrać i co najważniejsze, gdzie jej szukać? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.
Możliwości

Generalnie opieka nad seniorem może być prowadzona zarówno w domu opieki, jak również we własnym lokum pod okiem opiekunki osób starszych. Oba te wyjścia mają swoje plusy oraz minusy i to, który z nich wybierzemy zależy od indywidualnego zapotrzebowania oraz możliwości chorego i jego rodziny. Plusem opieki w domu opieki jest mnogość specjalistów z różnych dziedzin oraz odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu chory może liczyć na specjalistyczne leczenie czy pomoc w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem. Z kolei indywidualna opieka sprawowana przez opiekunkę seniora nie wymaga przenoszenia seniora w inne, obce mu miejsce oraz sprawia, że całość uwagi opiekuna skupiona jest tylko na nim. Tymczasem w domach opieki zespoły specjalistów muszą dzielić swoją uwagę na dziesiątki, czy nawet setki podopiecznych.

Opiekunka seniora

Opieka seniora pod okiem opiekuna osób starszych, to jeden z lepszych pomysłów na to jak zatroszczyć się o osobę, która nie chce opuszczać swojego rodzinnego domu. Zmiana otoczenia w zaawansowanym wieku często sprawia duże problemy psychologiczne, co prowadzi do pogorszenie się samopoczucia danej osoby, a następnie także zdrowia fizycznego. W przypadkach takich chorób, jak m.in. demencja, zmiana miejsca zamieszkania jest wręcz zabroniona, bowiem powoduje ona przewrócenie do góry nogami całego świata chorego. 

Koszt opieki, sprawowanej przez opiekunkę osoby starszej, zależy od wielu czynników. Główne, to znajomość języka polskiego oraz posiadane doświadczenie w opiece nad osobami dorosłymi. Dużym ułatwieniem w znalezieniu sprawdzonej opiekunki jest podpisanie umowy z agencją opiekunek Veritas Polska, która bierze na siebie wszelkie sprawy formalne i odpowiada za znalezienie dopasowanej osoby do opieki. 

Osoby zainteresowane znalezieniem opiekunki dla seniora prosimy o kontakt z firmą Veritas Polska.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj

  • mazurek

    witam proszę o adres aby ulokowac starszą panią zchorowaną , w tej chwili jest w szpitalu po wyjściu nie ma kto się nią zaopiekowac więc szukam miejsca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.