Wiadomości z Rudy Śląskiej

Paski zostawmy zebrom. Cel: uniknięcie rozstępów

  • Dodano: 2022-05-06 11:30

Pierwsza ciąża zawsze jest niesamowitym doświadczeniem dla każdej kobiety. Wiele przyszłych mam zapoznaje się z setkami tekstów opowiadającymi o macierzyństwie, przygotowaniach do porodu, a także o... rozstępach. Te ostatnie są zmorą wielu, ze względu na wysoką częstotliwość ich występowania oraz fakt, że są niezwykle uciążliwe i nieestetyczne. Dlatego warto zawczasu uniknąć ich rozwoju, biorąc sprawy w swoje ręce i odpowiednio przygotowując swoje ciało na wszelkie ewentualne niedogodności.

W zdrowym ciele zdrowy duch. Ruch najskuteczniejszy na zapobieganie bliznom

Nie każda przyszła mama wie, że okres ciąży to wybuchy hormonów – albo wie, mając jednocześnie szczerą nadzieję, że ją to ominie. Niestety, nie da się przewidzieć prawdziwej hormonalnej burzy skutkującej zmęczeniem czy wahaniem nastrojów, a także zmiennym apetytem. Jednak można zaplanować sobie tydzień w kwestii ćwiczeń – ruch pozytywnie wpływa na kobiety w ciąży. Nawet najlżejsze ćwiczenia przyczyniają się do wzmocnienia ciała i uczynienia go o wiele bardziej odpornym na wszelkie uszkodzenia skórne. Jednym ze współcześnie praktykowanych zajęć jest joga dla ciężarnych – ćwiczenia mają na zasadzie przede wszystkim rozluźnić ciało, a także ukoić zszargane nerwy. Tego typu ruchy są bezpieczne dla dziecka, a także korzystne dla jego mamy. Dodatkowo zmiana diety na obfitującą w witaminy A i E, jest gwarancją poprawy samopoczucia. Dbanie o siebie to również dbanie o dziecko, które nosi się pod sercem przez całe dziewięć miesięcy. I chociaż czas leci szybko, wprowadzenie do swojego życia powyżej sugerowanych zmian zdecydowanie się opłaca!

Rozstępom mówimy nie! Kremy i olejki rekomendowane dla kobiet w ciąży

Prócz ruchu i diety, warto uzupełnić swoją półkę z kosmetykami o produkty stworzone specjalnie dla potrzebujących ochrony młodych mam, które głowią się nad tym jak uniknąć rozstępów w ciąży. W tym czasie bardzo istotne jest odpowiednie nawilżenie skóry – im bardziej sucha skóra, tym większe ryzyko powstania uszkodzeń. Tego typu specyfiki wzbogacone są również o składniki, które przyczyniają się do aktywacji kolagenu; zwiększa jego produkcję, dodatkowo ujędrniając skórę i nadając jej elastyczności. Najpopularniejsze formy kosmetyków to żele, masła i sera – oferuje je między innymi firma Beauty Mama, stawiająca przede wszystkim na komfort swoich klientek! Producenci sugerują również wykonywanie dziesięciominutowych masaży – dzięki temu produkt wchłania się w skórę o wiele lepiej, a młoda mama może poczuć ogarniający ją relaks. Warto zainwestować w rzeczy, które w efekcie dadzą nie tylko komfort, ale również pomogą w osiągnięciu nadrzędnego celu, jakim jest przede wszystkim zapobiegnięcie rozstępom. Jako przyszła mama, zadbaj o swoje piękne ciało od samego początku zachodzących w nim zmian – wytrwałość w postanowieniach daje znakomite efekty!

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.