Wiadomości z Rudy Śląskiej

Perfumy na Dzień Kobiet? To najbardziej wyczekiwany prezent!

  • Dodano: 2021-02-08 16:30, aktualizacja: 2021-02-09 14:11

Badania pokazują, że perfumy to jeden z najbardziej oczekiwanych i najczęściej dawanych prezentów. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Są osobistym, unikatowym podarunkiem. Zapach wiąże się też ze wspomnieniami i emocjami. To elegancki, ponadczasowy, częsty, a jednocześnie niepowtarzalny prezent. Niedługo dzień kobiet! Sprawdź, jak wybierać perfumy dla pań.

Jak przygotować się do wyboru zapachu

Zanim pomyślisz o zakupie perfum dla kobiet, wiedz, że jest to bardzo osobisty prezent. Powinno się go zatem wręczać osobom, które są nam bliskie. Dawanie perfum komuś, z kim jesteśmy w formalnych relacjach lub są to relacje raczej dalekie może być odebrane jako faux pas.

Upodobanie do konkretnych zapachów jest wrażeniem bardzo subiektywnym i przypisanym konkretnej osobie. Może być zatem trudno trafić w gust obdarowywanej osoby. Jest kilka trików, które pozwolą uniknąć nieporozumień na tym tle.

Przede wszystkim, zanim udasz się do perfumerii, sprawdź, jakich zapachów dotychczas używała kobieta, którą chcesz obdarować. Zapisz ich nazwy lub zrób zdjęcia, aby pokazać typy ekspedientce. Na miejscu poproś o zapachy o zbliżonych nutach. Celując w bliższe akordy zapachowe, masz większe szanse, że trafisz w upodobania obdarowywanej osoby.

Czy kupować taki sam zapach jak używany do tej pory? Na pewno w ten sposób unikniesz rozczarowań. Jest to jednak bardzo przewidywalny prezent. Kobiety lubią być zaskakiwane. Spróbuj niespodzianki!

Perfumy czy woda toaletowa

Perfumy to nie to samo co woda toaletowa czy woda perfumowana. Te trzy produkty różnią się stężeniem olejków eterycznych! Najwięcej jest ich w perfumach – 20-40%. Perfumy będą zatem trwalsze i mocniejsze. Nieco mniej występuje w wodzie perfumowanej – ok. 10-20 procent, a najmniej w wodzie toaletowej – 5-10%.

Woda toaletowa to zatem opcja na co dzień, której bezpiecznie możemy używać wychodząc zarówno do pracy, jak i spędzając wieczór ze znajomymi. Perfumy czy woda perfumowana raczej będą zarezerwowane na większe wyjścia.

Nie więcej niż trzy zapachy

Pamiętaj, aby w perfumerii nie wąchać więcej niż 2-3 różne zapachy. Nasz mózg nie będzie w stanie odróżnić większej liczby w tym samym czasie. Skutkiem jest mieszanie zapachów i trudność w wyczuwaniu granic między nimi. Jeśli coś Ci przypadnie do gustu za pierwszym razem – nie wahaj się! To dobry wybór.

Zapach, który testujesz na bibułce może się różnic od tego na ciele. Perfumy wchodzą w reakcje z pH naszej skóry przez co na każdej mogą delikatnie zmieniać swoją woń.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • JoannaE

    Perfumy to ja sobie sama mogę kupić. Czekam na to, że mój kupi mi irobota. Już tyle razy mi obiecywał, że go dostanę…

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.