Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prostownica do włosów, jak wybrać najlepszą?

  • Dodano: 2019-09-04 08:00, aktualizacja: 2019-09-04 08:03

Prostownice to rodzaj sprzętu, który jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety. Ich popularność sprawia, że coraz więcej Pań staje przed dylematem, którą prostownicę kupić.  Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego warto sprawdzić na jakie parametry techniczne warto zwrócić uwagę. Najłatwiej zacząć od płytek, ponieważ to one bezpośrednio stykają się z włosami. 

Prostownica do włosów to przede wszystkim płytki, które pełnią główną rolę. Producenci stosują różne technologie, jednak jest kilka takich, które występują najczęściej. Najlepsza prostownica posiada płytki: turmalinowe, tytanowe, ceramiczne lub diamentowe. 

Jaką prostownicę do włosów wybrać? Sprawdź rodzaj płytek

Płytki turmalinowe pokryte są naturalnie występującym w przyrodzie minerałem, czyli turmalinem. Stanowi on źródło jonów ujemnych, które pięknie nabłyszczają włosy oraz chronią je przed elektryzowaniem. Prostownica z płytkami turmalinowymi równomiernie rozprowadza temperaturę na włosów, dzięki temu mniej pociągnięć po włosach wystarczy do doskonałego efektu. Turmalinowe płytki polecane są dla włosów, które mają skłonności do puszenia i elektryzowania się.

Płytki tytanowe to przede wszystkim wysoka odporność na uszkodzenia. Z uwagi na to, że tytan jest jednym z najbardziej wytrzymałych metali, prostownica z płytkami tytanowymi to świetna propozycja dla osób, które mocno eksploatują sprzęt - podkreśla konsultant ze sklepu fryzjerskiego hairstore.pl oferującego profesjonalne prostownice do włosów. Świetnie sprawdzi się w podróży, w przypadku częstego jej przenoszenia i używania. Płytki tytanowe są bardzo gładkie, więc ryzyko uszkodzenia włosów jest zminimalizowane Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaka prostownica do włosów kręconych będzie najlepsza, to wybierz płytki tytanowe. 

Płytki ceramiczne są bez wątpienia najpopularniejszym typem. Nie bez powodu, ponieważ mają wiele zalet: szybko się nagrzewają, równomiernie rozprowadzają ciepło i idealnie wygładzają włosy. Ceramiczne płytki często występują w parze z kryształkami diamentu lub innymi pierwiastkami/minerałami. Prostownica z płytkami ceramicznymi polecana jest dla osób, które często prostują włosy. 

Płytki diamentowe prostują niezwykle szybko, minimalizują ryzyko uszkodzeń oraz są odporne na uszkodzenia oraz zarysowania. Bardzo gładka powierzchnia płytek znacznie przyspiesza proces stylizacji. Prostownica z płytkami diamentowymi polecana jest dla osób z włosami szorstkimi, grubymi i ciężkimi w stylizacji. 

Co jeszcze jest ważne przy wyborze prostownicy?

Przy wyborze prostownicy warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji temperatury, jonizację, która zapewnia włosom dodatkową ochronę i lepszy wygląd oraz możliwość kręcenia loków. Ta ostatnia funkcjonalność to świetna sprawa, dla osób, które nie chcą inwestować w zbyt dużą ilość sprzętu. Każda prostownica profesjonalna ma długi, obrotowy 

przewód zasilający, który ułatwia manewrowanie urządzeniem, nawet gdy gniazdko jest daleko.

Dlaczego prostownica fryzjerska jest lepsza? 

Jest na to bardzo prosta odpowiedź. Profesjonalna prostownice fryzjerskie są produkowane do wytężonej eksploatacji. W salonie fryzjerskim przecież prostuje się włosy wiele razy dziennie. Dla porównania, w domu prostownica stosowana jest raczej raz dziennie. Kupując profesjonalny sprzęt masz pewność, że będzie służył przez bardzo długi czas.

Sprawdź jakie funkcje posiadają najczęściej kupowane prostownice

Kobiety najczęściej wybierają prostownice, które posiadają funkcję kręcenia loków, regulację temperatury oraz jonizację (jonizacja dodaje włosom nabłyszczenia oraz je zmiękcza). Czołówka najlepszych prostownic wyposażona jest w płytki ceramiczne, które są wytrzymałe i zapewniają szybkie efekty prostowania. 

Jak widać od nowoczesnych prostownic użytkownik wymaga zarówno kręcenia, jak i prostowania włosów. Jeśli chodzi o producentów, to zdecydowanie najczęściej jest wybierana prostownica BaByliss PRO.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ola

    ja mam babylissa z media expert jakis starszy model I dziala bez problemow juz od ponad 5 lat :D

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.