RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Stelaż w meblach technorattanowych. Jaki najlepszy?

 • Dodano: 2022-03-03 12:00

Jaki najlepiej wybrać stelaż w meblach technorattanowych? Jakie czynniki wziąć pod uwagę, szukając najlepszych mebli do swojego ogrodu, na taras lub na balkon? Służymy odpowiedzią, sprawdź poniżej!

Meble ogrodowe technorattanowe

Meble ogrodowe z technorattanu cieszą się dużą - i całkowicie zasłużoną - popularnością. Są wyjątkowo estetyczne, ponieważ idealnie imitują naturalny rattan, pozbawione są jednak jego słabych stron. Dlaczego meble z technorattanu godne są naszej uwagi?

 • Technorattan jest materiałem syntetycznym, który jest całkowicie odporny na wodę, nie kruszeje i nie niszczeje pod wpływem słońca czy pary wodnej,
 • Zestawy mebli ogrodowych z technorattanu są odporne na niskie i wysokie temperatury,
 • Technorattan jest o wiele bardziej trwały niż naturalny materiał, jakim jest rattan,
 • Stelaż w meblach technorattanowych sprawia, że są one bardzo stabilne i solidne,
 • Plecionkę technorattanową można naprawiać samodzielnie lub (w przypadku mebli ogrodowych z większymi uszkodzeniami) oddać do specjalisty,
 • Meble ogrodowe z technorattanu są wygodne, eleganckie i wytrzymałe,
 • Łatwość czyszczenia i brak konieczności konserwacji to niezaprzeczalne zalety technorattanu,
 • Meble wykonane z technorattanu są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
 • Dzięki temu, że meble technorattanowe są odporne na warunki pogodowe, można je z powodzeniem ustawić na świeżym powietrzu, na otwartym terenie, bez zadaszenia. Oczywiście poza sezonem warto skorzystać z pokrowca lub przechowywania w domku narzędziowym.

Jaki stelaż w meblach technoratanowych wybrać?

Jak wspomnieliśmy, technorattan zaplatany jest na specjalnych stelażach, które sprawiają, że meble ogrodowe wykonane z tego surowca wykazują się dużą stabilnością. Jaki stelaż w meblach technoratanowych wybrać? Jaki stelaż w meblach ogrodowych jest najlepszy? Mamy tu do wyboru dwa rozwiązania: stelaże ze stali oraz z aluminium. Czym się różnią? Stalowy stelaż w meblach technorattanowych jest cięższy i bardziej stabilny, dlatego świetnie sprawdza się nawet w przypadku mebli restauracyjnych, gdzie mamy do czynienia z intensywnym użytkowaniem. Z kolei aluminiowy stelaż w meblach technorattanowych jest lżejszy, a przez to łatwiejszy do przenoszenia. Warto dodać, że większość mebli technorattanowych przeznaczonych do użytku w gastronomii daje możliwość sztaplowania, to znaczy przechowywania krzeseł jedne na drugich.

Modułowe meble technorattanowe

Meble tarasowe złożone z modułów doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Można je niemal dowolnie zestawiać, tworząc nowe konfiguracje, dzięki czemu idealnie dopasowują się do potrzeb użytkownika. Modułowość to domena mebli technorattanowych. W sklepach znaleźć można komplety mebli w różnych kolorach, na przykład brązowym, szarym, beżowym, czarnym czy metalicznym. Wyjątkowo efektownie prezentuje się też zestaw ogrodowy z technorattanu szczotkowanego. Warto dodać, że modułowe meble ogrodowe z technorattanu można zakupić w zestawie, ale również wybrać jeden lub dwa elementy, a potem sukcesywnie dokupywać potrzebne części.

Jakie wybrać meble ogrodowe?

Obecnie meble ogrodowe z technorattanu to najlepszy wybór, jednak nie zawsze chcemy lub możemy się na nie zdecydować. Może o tym decydować wiele czynników, dlatego też warto wiedzieć, jakie jeszcze meble ogrodowe będziemy mieć do wyboru. Zobaczmy:

 • Meble rattanowe i wiklinowe, których konstrukcja jest dość delikatna, a ponadto są mało odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.
 • Meble drewniane z drewna egzotycznego lub krajowego. Naturalne drewno jest mało odporne na wodę i zmienne temperatury, jednak odpowiednio pielęgnowane i przechowywane może nam posłużyć długie lata.
 • Meble metalowe, które są solidne i trwałe, jednak trzeba dbać o ich impregnację, w przeciwnym wypadku szybko będą korodować.
 • Meble plastikowe, które mogą być wykonane z różnej jakości plastiku. Są odporne na działanie wody, jednak nie służą im zmiany temperatur i promienie słoneczne.

Masz miejsce do przechowywania mebli po sezonie? Możesz wybrać meble ogrodowe z rattanu, wikliny lub drewna. Potrzebujesz, by meble się składały na czas przechowywania? Tu najlepiej sprawdzą się meble z metalu. Twoje meble ogrodowe mają być lekkie? Wybierz zestaw z tworzywa sztucznego, rattanu lub wikliny. Masz mało miejsca w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie? Zmieszczą się na nim stalowe meble ogrodowe, które dostępne są również w mniejszych rozmiarach. Chcesz, by meble ogrodowe były odporne na zabrudzenia? Najlepsze będą modele z metalu i plastiku.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.