Wiadomości z Rudy Śląskiej

CARBON Silesia Festival 2023: Święto muzyki elektronicznej i doskonała propozycja na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego!

  • Dodano: 2023-06-12 09:45, aktualizacja: 2023-06-20 09:25

Coraz szybszymi krokami zbliża się wielkie święto muzyki elektronicznej na południu Polski, czyli CARBON Silesia Festival. Impreza odbędzie się w dniach 23 i 24 czerwca 2023 roku w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni. 

Przed nami CARBON Silesia Festival 2023

CARBON Silesia Festival to wymarzona i idealna propozycja na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego w Polsce i nie tylko. W ramach tego wydarzenia do Zabrza zawitają najważniejsi przedstawiciele i przedstawicielki światowej sceny elektronicznej.

W festiwalowym programie każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego, co poruszy do tańca nawet najbardziej opornych. Na scenie głównej wystąpi austriacka grupa HVOB - i to w wersji live w pełnym koncertowym składzie. Inną gwiazdą będzie Boys Noize - ten pochodzący z Niemiec DJ i producent, zdobywca nagrody Grammy jest uwielbiany zarówno przez underground jak i mainstream.

Na pewno do tańca porwie niezawodny Erol Alkan, producent i DJ z Londynu. Tuż po nim wystąpi gwiazda jego wytwórni Phantasy Sound - Brazylijka Terr. Na pewno wielkim wydarzeniem będzie występ Lindstrøma - Norweg zagra live na swoich analogowych syntezatorach. Wystąpi też HOSH, gwiazda niemieckiej wytwórni Diynamic, współautor wielkiego przeboju „Midnight (The Hanging Tree)”. Ze słonecznego Tel Awiwu przyleci najbardziej znana izraelska grupa - duet Red Axes, a fanom melodic house i techno na pewno spodoba się występ Włocha Undercatta. Z kolei Johannes Albert, producent i DJ z Berlina, pokaże czym jest muzyczny eklektyzm i wszechstronność. 

Znajdzie się też kolejna atrakcja dla fanów drum and bassu - na festiwalu zagra angielski producent i DJ - Break. Podczas występu wspierać go będzie MC Rage. Dużym wydarzeniem będzie też występ DRS, który stanie na scenie wspólnie z DJ-em DOGGEREM. Na festiwalu będzie miksować płyty mieszkający w Berlinie Michal Zietara. Polską scenę reprezentować będą m.in. RYSY, Kamp!, Bokka, Niemoc i czołówka polskich DJ-ów. 

CARBON Silesia Festival 2023 to dwa dni, trzy sceny muzyczne i ponad 40 wykonawców - zaplanowanych w przemyślany, spójny i konsekwentny sposób, aby maksymalizować muzyczne wrażenia każdego z uczestników. Ale nie tylko, bo jedną z głównych osi festiwalu będzie także food market, oferujący najlepsze jedzenie w naszym kraju, a także strefa chill z dodatkowymi, dziennymi aktywnościami dla wszystkich tych, którzy na festiwalach poszukują czegoś więcej niż tylko szalonego tańca pod sceną. W tym duchu powstała inicjatywa CARBON by Day, czyli dzienna impreza i możliwość darmowego zwiedzania muzeum dla uczestników festiwalu. Muzeum w Sztolni Królowa Luiza, która bezapelacyjnie znajduje się na liście najciekawszych i najważniejszych obiektów muzealnych w Polsce. Polecamy też CARBON Art Zone - wystawę prac młodych artystów oraz CARBON Academy - czyli warsztaty i panele poświęcone dj-owaniu i muzyce elektronicznej. 

CARBON Silesia Festival 2023 to kolejna festiwalowa perła w koronie województwa śląskiego - regionu, który jak nikt inny może pochwalić się największą ilością wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w całym kraju. 23 i 24 czerwca miasto-gospodarz Zabrze stanie się najgorętszym i najbardziej roztańczonym miejscem na kulturalnej mapie Polski.

Bilety

Ostatnia pula biletów 'LAST CALL’ znajduje się w sprzedaży, a więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: https://carbonfestival.pl/ 

Komentarze (2)    dodaj

  • Rudolf

    Wolę posiedzieć sobie w domu na fotelu i posłuchać Fryderyka Chopina niż tańczyć w rytm muzyki techno po zażyciu środków odurzających.

  • Adam 24

    Ty lepiej siedź i już nic nie pisz. Pojęcie o takich imprezach masz jak krowa o kosmosie. Rozumiem, że na sylwestra też nie chodzisz bo tam wszyscy piją. Poczytaj, doucz się, to zrozumiesz różnicę, bo na tej imprezie to jest takie techno, jak cegła podobna do dachówki. 2023 rok a niektórzy zacofani jak z ery dinozaurów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.