Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwają zapisy na zajęcia Karate Kyokushin

  • Dodano: 2007-09-13 08:13, aktualizacja: 2007-09-13 08:22

Kliknij aby powiększyć !Niektórym karate kojarzy się z przemocą i agresją. Nic bardziej mylnego... Mocne ciosy, kopnięcia, krew i pot - tak wyglądają walki karate, ale tylko w wydaniu filmowym. Czy nauka karate może być propozycją dla dzieci? Oczywiście, że tak. Treningi na macie to nie są krwawe starcia z użyciem ciosów wibrującej dłoni, nunczaku czy pałek. Zajęcia dla dzieci to gry i zabawy ruchowe z elementami technik karate. Ta sztuka walki nie edukuje przyszłych ulicznych wojowników i chuliganów, wręcz przeciwnie - kształtuje charakter i uczy zasad.

Jest to sztuka walki dla każdego. Dla dziewczynki i chłopaka, lenia i urwisa, chuderlaka i grubaska. Spróbujemy przekonać Was, że warto zadać sobie trud dowozu dziecka do klubu. Nie chodzi bowiem o szybkie przemienienie dziecka w mistrza ulicznych bójek, lecz o świadome kształtowanie ciała i ducha. I to od najmłodszych lat.Kliknij aby powiększyć !

Co to jest karate, chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba. Poza tym bardzo ciężko w kilku słowach opowiedzieć o tej sztuce walki. Krótko mówiąc jest to sposób na życie.

Zajęcia dla dzieci to gry i zabawy ruchowe z elementami technik karate. Pierwsze kontakty z rywalizacją w duchu sportowym i w pozytywnej koleżeńskiej atmosferze. Pomagają przezwyciężyć nieśmiałość, rozładować energię, wzmocnić mięśnie czy skupić myśli. To są fakty. Trening uczy dyscypliny, poszanowania starszych, a przede wszystkim wiary w siebie, przez co dzieci stają się odporniejsze na wszelkie przeciwności. Rodzice niejednokrotnie mówią, że dzięki kyokushin ich pociechy nie tylko stają się bardziej otwarte na innych ludzi, spokojniejsze, bardziej w siebie wierzą, ale nawet lepiej sobie radzą z obowiązkami szkolnymi.
Kliknij aby powiększyć !
Niezwykle ważną rolę odgrywa również przynależność do wspólnej społeczności i brak odczucia bycia wyrzutkiem. Karate korzystnie wpływa na ciało: siłę, szybkość, gibkość, zręczność, wytrzymałość czy koordynację ruchową.
Chociaż karate jest sportem walki, to w wydaniu dziecięcym ryzyko odniesienia kontuzji jest minimalne. Wynika to m.in. z tego, że przed osiągnięciem pełnoletniości zawodnicy jedynie pozorują walkę. Poza tym w naszym klubie obowiązuje zasada, że każdy z rodziców ma prawo oglądać zajęcia. Dzięki temu sam może ocenić, czy treningi są bezpieczne dla dziecka.
Klub prowadzi zajęcia w trzech grupach wiekowych. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat dużo czasu poświęcają ćwiczeniom ogólnorozwojowym, grom i zabawom. Powoli zapoznają się z tajnikami karate. Starsi uczestnicy, do 18 lat, kształtują swoja siłę i wytrzymałość, uczą się prostych technik karate, samoobrony i przygotowują się do walki w pełnym kontakcie, której treningi zaczynają się dopiero w grupie osób pełnoletnich.Kliknij aby powiększyć !

Zawodnicy Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate biorą udział w wielu pokazach swych umiejętności na imprezach miejskich, a także startują w różnorakich turniejach i zawodach, gdzie osiągają bardzo dobre wyniki i wysokie pozycje na podium.

Zajęcia pod okiem uznanych trenerów karate odbywają się w salach gimnastycznych następujących szkół :

  1. Wirek, ul. Główna 1 - Szkoła Podstawowa Nr 8,  wtorki i czwartki,  godz. 17:30
  2. Bykowina, ul. Kukułcza 2 -  Szkoła Podstawowa Nr 16, poniedziałki i środy,  godz. 17:00
  3. Orzegów, ul. Bytomska 8 - Szkoła Podstawowa Nr 6, wtorki i czwartki, godz. 17:00
  4. Nowy Bytom, ul. Ratowników 2, wtorki i czwartki, godz. 17.30 oraz w poniedziałki, środy i piątki, godz. 18:00.

Kliknij aby powiększyć !Ponadto w ofercie klubu znajdują się zajęcia z samoobrony zorganizowane wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji skierowane dla osób dorosłych, szczególnie dla  kobiet. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19:30 w sali przy ul. Ratowników 2, prowadzone są przez instruktora ju-jitsu. Jest to zatem alternatywna forma zajęć dla osób, które nie myślą o karierze zawodniczej w karate.

Wszyscy zainteresowani są mile widziani na treningach. Do sekcji można przystąpić w ciągu całego roku szkolnego...

Bliższych informacji można zasięgnąć pod nr tel. 504-236-996 lub na www.karate.2web.pl a najlepiej przyjść do klubu i samemu spróbować własnych sił, to nic nie kosztuje.

 

 

Rudzki Klub Kyokushin Karate

ul. Ratowników 2, 41-709 Ruda Śląska
tel. kom. 504 236 996

www.karate.2web.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.